PDA

Zobacz pełną wersję : w czym prać wełniane otulacze?



Martas
08-02-2010, 21:19
W czym pierzecie wełniane otulacze? Patrzyłam na ten na Ekobaby, ale drogi mi się wydaje. Chciałabym coś tańszego nie musi być EKO

Mag
08-02-2010, 21:30
Marta,pierz po prostu w płynie do wełny.ale powinnaś lanolinować otulacze tak czy siak.więc lanolinę rzeba kupić koniecznie mając wełniane otulacze,natomiast szampon już nie.

ewinka
08-02-2010, 23:34
A ja mam po prostu płyn do tzw. tkanin delikatnych, do prania ręcznego, bo i tak uważam, że kuracja lanolinowa najważniejsza. Mam nadzieję, że nie szkodzę moim szortom. A kurację też robię tanio - kupuję lanolinę na www.zrobsobiekrem.pl i dodaję trochę szarego mydła.

erithacus
08-02-2010, 23:40
Wełnę się rewelacyjnie pierze w orzechach.
Jak Zuza nosiła wełniane otulacze to tylko tak je prałam i trzymały bez lanolinowania.

BejbiDżaga
08-02-2010, 23:47
zastanawiam się nad takim otulaczem, czy one mogą przemakac jak dziecko leży tylko i jeszcze sie nie przemieszcza? czy lanolinuje się dla szczelności takich gatków czy w innym celu?

Mag
09-02-2010, 09:41
dla szczelności i utrzymania wełny w dobrej kondycji.
gatki u leżącego czy siedzącego dziecka mogą przemakać bo jest nacisk,natomiast otulacze nie.stąd też różnica w cenie:)

rzufik
09-02-2010, 10:23
eri serio w orzechach??? w życiu bym na to nie wpadła!!
ale czy to znaczy ze chustę z wełną tez mozna?

Mag
09-02-2010, 10:30
serio,serio,wełnie tłuszcz pomaga,a olejki z orzechów są tłuste. wełnę w odróżnieniu od reszty materiałów należy zapychać;)
czyli chustę w orzechach jak najbardziej można prać.

pi.es.dawaj punkta:ninja:

rzufik
09-02-2010, 10:44
serio,serio,wełnie tłuszcz pomaga,a olejki z orzechów są tłuste. wełnę w odróżnieniu od reszty materiałów należy zapychać;)
czyli chustę w orzechach jak najbardziej można prać.

pi.es.dawaj punkta:ninja:
serio w życiu bym na to nie wpadła... zeby bawełnianą to tak ale z wełną to się bałam..
punkta powiadasz...
a tak serio to weź Ty zostań tym modem pieluchowym co?

Mania
09-02-2010, 11:02
mam gatki wełniane disany, jeszcze nielanolinowanowałam, bo nie przeciekają, a piorę w płynie z lanoliną takim do tkanin delikatnych

Mag
09-02-2010, 12:16
a tak serio to weź Ty zostań tym modem pieluchowym co?
i za to też dam Ci punkta:)

Aloha
10-02-2010, 09:57
Swoje wełniaki piorę w orzechach, a jak czasem mi się zapomni to i w szamponie do włosów (w szamponie piorę też swoje swetry).

wiki100
28-02-2010, 02:33
A ja mam po prostu płyn do tzw. tkanin delikatnych, do prania ręcznego, bo i tak uważam, że kuracja lanolinowa najważniejsza. Mam nadzieję, że nie szkodzę moim szortom. A kurację też robię tanio - kupuję lanolinę na www.zrobsobiekrem.pl i dodaję trochę szarego mydła.
Dzięki za ten sklep. rewelacja. zamówiłam sobie tą lanolinę. Czy mogłabyś powiedzieć dokładnie jak robisz tą kurację? nie mam z tym doświadczenie w ogóle a muszę zrobić kurację.

ewinka
04-03-2010, 22:01
Dzięki za ten sklep. rewelacja. zamówiłam sobie tą lanolinę. Czy mogłabyś powiedzieć dokładnie jak robisz tą kurację? nie mam z tym doświadczenie w ogóle a muszę zrobić kurację.

Na 1 litr gorącej (wrzącej) wody 1 łyżeczka lanoliny i 1/3 łyżeczki szarego mydła i gotowe :) Ostudzić do 30 stopni i moczyć kilka godzin, najlepiej całą noc. Wypłukać w letniej wodzie.

ewelajna0
04-03-2010, 22:06
Dzięki za ten sklep. rewelacja. zamówiłam sobie tą lanolinę. Czy mogłabyś powiedzieć dokładnie jak robisz tą kurację? nie mam z tym doświadczenie w ogóle a muszę zrobić kurację.
A ile zamówiłaś tej lanoliny??? Opłaca się biorac pod uwage koszty przesyłki?? Też planuję zalanolinować wełniane gacie. Ewinka, dzięki za dokładny przepis:)

ewinka
06-03-2010, 16:48
A ile zamówiłaś tej lanoliny??? Opłaca się biorac pod uwage koszty przesyłki?? Też planuję zalanolinować wełniane gacie. Ewinka, dzięki za dokładny przepis:)

Ja zamówiłam 200 gram. Opłaca się, bo można wybrać opcję wysyłki (PP jest tanio taką lekką przesyłkę). Chociaż mam jeszcze bardzo dużo, to teraz koleżanka kupowała i wzięłyśmy 400 gram i się podzielimy - wychodzi jeszcze taniej :)

mamapodziomkow
06-03-2010, 20:18
Na wykroju gatek z Ottobre jest napisane, zeby prac je w mydle marsylskim, ciekawe czy to dobry pomysl?

ewinka
06-03-2010, 21:42
Na wykroju gatek z Ottobre jest napisane, zeby prac je w mydle marsylskim, ciekawe czy to dobry pomysl?

W sumie czemu nie?

edit: właśnie znalazłam podobną informację na stronie pieluszkarnia.pl