PDA

Zobacz pełną wersję : pomóżcie mi wybrać chustę, plissss



yanettee
08-02-2010, 14:50
Proszę Was o radę.
Dojrzałam do zakupu chusty.
Szukaj zwariował i nic mi nie znajduję, przeszukałam forum ręcznie, poczytałam ale nadal mam mętlik w głowie. Jestem całkiem zielona jeśli chodzi o chusty. Miałam tylko doczynienia z Zarą i to tylko przez jakieś 2 tygodnie.

chusta...
-musi się nadać na nasze wyprawy w góry, czyli dłuższe noszenie
-musi się również sprawdzić na czerwcowych wakacjach nad morzem
-musi dać radę mojemu 12 kilowemu brzdącowi :D
-musi być dobra dla mnie i dla męża
-nie być za gruba żebyśmy się nie upocili jak szczury ale przy okazji na tyle mocna zeby wytrzymała cieżar

Mogę kupić tylko jedną.
Wprawdzie Kuba chodzi już sporo sam, ale po górach jeszcze na pewno bedzie dużo noszony , w tamtym roku nosiliśmy w Mt teraz chcemy spróbować czegoś innego.

No i cena też odgrywa ważną rolę.

Czy Nati zda egzamin ? Jakiś pasiak może?
A BB? Zielona papryczka to moje marzenie chustowe.

Doradźcie coś proszę.
To prawda że wszystko zależy od dobrego zamotania a nie od chusty?
"Wszystko" uniesie 12 kg?

A może powiecie jakiej nie kupować ? Która nie da rady i sie nie nada na większe dziecko i dłuższe noszenie ?


A może to całkiem bez sensu...i zostać przy MT ?
Testowaliśmy teraz nosidełko liliputi ale jakoś nam nie podeszło, stąd znów skłaniam się w kierunku chusty.

Polećcie coś za rozsądną cenę, co by się nadało, zanim pójde na bazarek.
Wiem, wiem, o noszeniu większych dzieci już było, ale mam taki zamęt w głowie, że już nic nie wiem.

Proszę sie na mnie nie denerwować :oops::oops:

hexi
08-02-2010, 14:54
jak na moje oko to nati perla z bambusem by wam pasowala
a jak nie chusta to zamiast mt polecam ergonomika - tylko lepiej pod wymiar szytego np od gosi nubik (ja mam i sobie baaardzo chwale) albo od oli 7panel

aurora
08-02-2010, 15:00
jak na moje oko to nati perla z bambusem by wam pasowala
a jak nie chusta to zamiast mt polecam ergonomika - tylko lepiej pod wymiar szytego np od gosi nubik (ja mam i sobie baaardzo chwale) albo od oli 7panel

Perła z bambusem nosi świetnie, ale ona jest gruba, mięsista, ciekawa jestem, jak bedzie zachowywać się latem. Nie będzie za bardzo grzała?

hexi
08-02-2010, 15:11
raczej nie bedzie - mnie nie grzala :) nie dam glowy za szalone upaly - ale diament w tropikach byl cudnie przewiewny a perla ma podobne wlasciwosci
imo jest nie tyle gruba co miesista - taka bardzo trojwymiarowa ;)

yanettee
08-02-2010, 15:17
Perełka mówicie... a pasiaki niet?

aurora
08-02-2010, 15:23
Nie wiem, z natkowymi pasiakami nie miałam do czynienia...

kammik
08-02-2010, 15:55
Perła nie jest gruba, może sprawiać takie wrażenie, bo bambus jest cieżkim włóknem. Na lato jest ok, a nawet bardziej niż ok :)

roni21
08-02-2010, 15:58
pasiak nie
cos z lnem poszukaj, swietnie nosi :)

yanettee
08-02-2010, 15:58
no w sumie my sie nosić w jakiś wielkich upałach nie będziemy, bo morze na czerwiec juz zaklepane, wiec jeszcze bez upałów, a w góry też w skwarze nie pójdziemy.

a powiedzcie mi, macie porównanie jej do Zary ?
jest cieńsza/grubsza ?

aurora
08-02-2010, 16:00
Od Zary grubsza. Ale mi się lepiej nosiło w Perle, niż w Zarze.

yanettee
08-02-2010, 16:05
A w dotyku ? Milsza ?

A Babylonia ? Macie doświadczenia z noszeniem większego dziecka ?
Bo mi się bardzo podobają.

aurora
08-02-2010, 16:10
Grubsza i milsza na moje. Ale Zary mnie powalają wyglądem, Perła ma mało ciekawy wzór. Jednak przy małych ciężarkach stawiałabym na nośność.

hexi
08-02-2010, 16:28
milsza i bardziej miesista ;)
perelka to taki konik garbusek - na pierwszy rzut oka moze nie zachwyca ale duzo zyskuje przy blizszym poznaniu i jak nosi.... ;)
z innych opcji jeszcze japan mi bardzo pasuje - ja mam z welna ale len tez powinien byc fajny - ale to nie jest cienka chusta :)
pasiaki tez cienkie nie sa
mi sie dobrze nosilo w koirze nawet 12kg - ale ja koire kocham i moge miec malo obiektywny osad ;)
chimparoo (albo jakkolwiek to sie pisze ;) ) jest fajne i cienkie jak na pasiaka a ponoc dobrze nosi (ponoc bo ja w nim tylko remika nosilam, ale recenzje ma dobre)
chwilowo wiecej pomyslow nie mam :)

macierzanka
08-02-2010, 16:29
Mi się źle nosiło w Perle:( Na uniwersalną chustę polecałabym indio z wełną.
Dobre na lato i zimę:) Przyszły mi jeszcze nowe wełenki Nati.
Sweet Place jest mięciutka i nie jest kocykowata:)
Japonia z kolei nieco grubsza.

aurora
08-02-2010, 16:34
Tylko indio z wełną pewnie tanie nie jest...

yanettee
08-02-2010, 16:41
no właśnie, a mi zależy na cenie niestety

AMK
08-02-2010, 16:53
Ja mam japan len i mogę spokojnie polecić. Lekka, przewiewna i jaki udźwig ma :)

odynka
08-02-2010, 17:03
ja się powtórzę pewnie.. mi cudnie ciężarka mego nosi Tom Didymosa - jedyna niesprzedawalna chusta... i mimo, że cienka nie jest, że to bawełna to w lato nam też było w niej super:)

espejo
08-02-2010, 17:22
Nosiłam w perełce prawie całe lato - gorąco nam za mocno nie było, ale indio z lnem ma duzo lepsza nosnosć, zary w ogóle nie polecam, piekna, owszem, ale tylko na krotkie noszenie IMO dla takiego ciężarku:) niestety pasiaka nati ani babylonii nie miałam:(
Indio z lnem - polecam - owszem, drogie, ale i przy sprzedaży się to oplaci, jeszcze fajnie nosi coś z domieszką kapoku, nosze teraz ok 10 kg, a z czystych bawełnianych świetnie sobie radza brązowiejące fale, no i jeszcze storczyki podobno świetnie się sprawdzają:)

macierzanka
08-02-2010, 17:24
no właśnie, a mi zależy na cenie niestety
Nati nie są drogie. Dobrze noszą tez żakardy Didka. Miałam Paula:)
Można kupić coś używanego za nie duże pieniądze.

Bushido
08-02-2010, 17:39
jesli chodzi o upaly ja w perle przy wilgotnosci ponad 90 procent i temp 40 pare +tylko w bambusie dawalam rade ale wszystko jest kwestia gustu

aniakom
08-02-2010, 18:10
Perełka nati jest świetna, ale chusta po złożeniu jest dość duża i ciężka. To wada IMO przy chodzącym dziecku bo co jakiś czas chustę nosisz, a Człowiek drepta sam.
Bardzo lubię i polecam żakardy Didymosa - cienkie, ale świetnie noszą, lepiej niż Zara. I storcze - jak najbardziej.
No i wygodne, szybkie i na każdy "noszalny" ciężar hybrydo-chusto-MT Lany!
To pisałam ja - nosicielka 2,5latki ;-)

lalika
08-02-2010, 18:21
Ja uwielbiam perly za poduszkowatosc na ramionach i poduszkowatosc pod kolankami Aldo. Cienka chusta ma tez cienkie "postronki", tzn wszelkie pasma moga sie zrobic wpijajacymi sie, a nie zawsze sie super wiazanie zamota. Mnie sie przedwczoraj wpijalo jedno pasmo z aare z welna, a bylam w kurtce na mrozie, spacer krotki, to mi sie nie chcialo robic jakichs cyrkow z poprawianiem, ale wkurzajace to bylo :(
Macierzanko - moze nosilas perle malo prana jeszcze?
Powtorze sie, ze ocean z lnem Nati jest bardzo przyzwoicie noszaca chusta, i cienka na pewno (zdziwilam sie, znajac tylko lny indio, ze len moze byc taki cienki). Moze nawet warto wzaic najdluzsza chuste. Ja ostatnio odciazam plecaczek wykonczeniem tybetanskim, ale rozlozonym na biuscie - to jest bardzo chustozerne wiazanie.
Aha - perla jest zawsze "wyprasowana" w ogole sie nie gniecie i zawsze elegancko wyglada, ona jest taka "lejaca", moze zaraz znajde fotke....
O tutaj - tutaj chusta luzno zwisa:

http://images40.fotosik.pl/236/03d792d275780654med.jpg
a tutaj lezy wraz z innymi - wciaz jakby nie byla ruszana (a wczesniej nosilam ja po domu). jej sie nie prasuje w ogole.
http://lh3.ggpht.com/_OwAPlwslkZc/Sy6tGbQjWrI/AAAAAAAAC1I/iYP59Z6o0GE/s512/Aleks%2010m%20057.jpg

yerba
08-02-2010, 19:18
ja jestem monotonna, ale przewiewne i na upał imo sa pawie didymosa, które noszą spokojnie 12 kg.
z nati bambusem nie mialam szansy jeszcze sie spotkać, więc nie wiem.

a poza tym - (jak i hexi) polecam nubigo - ja mam takie z jedwabiem, więc jest genialne na ciepłe dni.

lalika
08-02-2010, 19:23
Mam pawie, ale szczerze, nie widze zadnej ich wyzszosci nad perla z bambusem, pasiakiem Nati z welna, czy nawet tym lnem oceanem. (Nie pisze o innych chustach welnianych, bo to ma byc chusta na lato. Nie wiem, czy zalozylabym katje na gole ramiona, ale moze, gdybym ja jeszcze pare razy wyprala, to kto wie....)

yanettee
08-02-2010, 20:49
dziękuje za wszystkie rady, zaraz się zagłębię w czytanie i pewnie znów zasypię Was pytaniami

asia889
08-02-2010, 21:12
Nati z lnem. Ja mam Japan. Nośna i milutka zaraz po pierwszym praniu.

Behemot
08-02-2010, 22:07
My w pasiaku się nosiliśmy i nie narzekam, cieńsze na pewno są z bambusem. Są to miękkie chusty, oczywiście bambus jest mięciusi. Polecam.

yanettee
08-02-2010, 23:01
przeczytałam jeszcze raz,
czyli w większości jak na nasze potrzeby polecacie
Nati Perłe z bambusem i Nati Japan z lnem
możecie porównać te chusty ?
Czym się różnią poza wzorem i składem?
No i właśnie czy Perła faktycznie dużo miejsca zajmuje? Bo ja zare 4,6 do torebki wkładałam :D
Perła dużo większa i cięższa ?

Ocean odpada bo mi się kompletnie nie podoba

lalika dzięki za foty

Na razie rozważam chusty Nati, bo zwyczajnie są dla mnie przystępne cenowo.
Ale dzięki za wszelkie rady i pomysły.
W końcu może coś wybiorę i upoluję

kammik
08-02-2010, 23:08
Aż tak wielkiej różnicy w wielkości tych chust nie ma - mam i Perłę, i Zarę - nie zauważyłam, żeby Perła się rozpychała w szufladzie :) I fakt, jest samoprasująca, zawsze aligancka, nie wygląda jak psu z gardła wyjęta nawet po dłuższym noszeniu.
A może Ci pożyczyć na trochę Perłę i zobaczysz, czy Wam pasuje?

yanettee
08-02-2010, 23:38
o super by było :D
idę na pw

yanettee
11-02-2010, 20:55
no dobra, mam perełkę pożyczoną od [/URL]kammik (http://www.chusty.info/forum/../member.php?3379-kammik)
i chyba to jest to czego szukałam, milutka, mięciutka, nosiliśmy się chwileczkę, ale jest mi i chyba Kubie też - wygodnie.

Teraz mam dylemat czy szukać i kupić Perełkę czy Japonie z lnem.
ech...
Perełki już u NatiBaby nowej nie mają. A ja chciałam nówkę.
Japan jest.
No i znów mam zagwozdke ...
[URL="http://www.chusty.info/forum/../member.php?3379-kammik"]

lalika
11-02-2010, 20:57
qqqq5 ma zdaje się.
Jak to u Nati nie mają? Chyba wczoraj mieli ?

yanettee
11-02-2010, 21:16
nie mają, 4.6 została tylko Polka :(
a mój mąż sie w Polke nie da zamotać, nie ma szans
bede polować no style lub lawender
no albo tą japonię...

sama juz nie wiem... czym one sie tak naprawde róznią i która lepsza