PDA

Zobacz pełną wersję : środek antybakteryjny do pieluch



reniason
07-02-2010, 16:29
Czy jest jakiś środek antybakteryjny do prania pieluch oprócz nappy fresh np. jakiś nie EKO taki który można kupić w stacjonarnym sklepie?

ewinka
07-02-2010, 20:49
Możesz użyć zwykły olejek herbaciany do kupienia w aptece - ma działanie antybakteryjne.

brikola
08-02-2010, 01:47
potwierdzam :)

słoneczny_blask
08-02-2010, 07:13
Możesz użyć zwykły olejek herbaciany do kupienia w aptece - ma działanie antybakteryjne.
Ile się go daje na 1 pranie?

ewinka
08-02-2010, 08:55
Ile się go daje na 1 pranie?

Dosłownie kilka kropel -jest bardzo wydajny i aromatyczny - ja nim skraplam brudne pieluszki, zanim mogę je wyprać - niweluje nieprzyjemny zapach.

słoneczny_blask
08-02-2010, 09:09
Dziękuję. :) Tymcio właśnie pierwszy raz ma na sobie swoja pierwsza pieluszkę wielorazową i dostaliśmy trochę tego olejku, a Nappy Fresha jeszcze nie mamy.

Napisze mi ktoś jeszcze, czy pieluchy w wiadrze się trzyma namoczone, czy nie i czy potrzebuję jeszcze jakiś inny olejek?

reniason
08-02-2010, 10:58
A czy on działa też grzybobójczo? kurcze ja myślałam że Uleńka ma odparzenie na pupie i byliśmy dziś u lekarza a to grzybek ale złapała to już wcześniej jak była na pampersach i tak się zastanawiam bo piorę pieluchy w 60 stopniach ale czy to wystarczy czy lepiej w 90 żeby wytłuc tw grzybki. Na Nappy Fresh dopiero czekam.

dominika79
08-02-2010, 17:40
kupiłam ten olejek w zwiazku ze skonczonym opakowaniem nappy :/ kurcze dla mnie nie do przetrawienia ten zapach.. i pranie go nie 'zabija' :(

ewinka
08-02-2010, 23:29
kupiłam ten olejek w zwiazku ze skonczonym opakowaniem nappy :/ kurcze dla mnie nie do przetrawienia ten zapach.. i pranie go nie 'zabija' :(
Domi, mówisz, że olejek herbaciany taki przykry? Może za dużo go dodajesz? Ja jednak wolę go od uryny :D Pachnie mi świeżością :)

dominika79
09-02-2010, 00:38
Ewinka no strasznie :/ .. może faktycznie za duzo.. wiesz ja mam pieluchy w takim koszu zamykanym, wiec czuc tylko jak otwieram i wrzucam do pralki.. no dech zapiera czasem.. wiec niech ten herbaciany sobie będzie jak działa antybakteryjnie.. bo tez czuc niby tylko przy otwieraniu kosza.. ale po praniu w 60 stopniach?? dalej nim czuc? ja pieluchy dorzucam do ubran wiec dla mnie koszmar tym olejkiem "naperfumowana" chodzić..

mamru
09-02-2010, 09:57
z tego co wiem, olejek lawendowy ma takie same właściwości, więc może spróbuj tego. Ale ja też miałam taki okres że nie mogłam wytrzymać zapachu olejku herbacianego i przestałam go w ogóle używać. Na lawendę się przestawiłam. A zapach zniknie po kilku praniach-oczywiście jeśli nie będziesz korzystać z olejku.

ewinka
09-02-2010, 12:24
Mnie owszem pranie i w łazience pachnie olejkiem herbacianym zaraz po powieszeniu, ale szybko wietrzeje i jak zakładam (czy to o pieluchę, czy to swój ciuch), to już nic nie czuję. Więc to może kwestia ilości, ale może i czułości nosa - choć ja akurat mam wrażliwy węch :)
Ale jeśli olejek lawendowy ma takie same właściwości, to też się pewnie przerzucę :lol:

phoebe
09-02-2010, 19:05
Boniu a mnie się tak podoba ten zapach olejku herbacianego, bardzo bym chciała żeby moje ubrania nim pachniały.

mila
11-02-2010, 12:18
Mam pytanie ten olejek do pralki to do przegródki z proszkiem czy do płukania dozować?

ewinka
11-02-2010, 18:33
Mam pytanie ten olejek do pralki to do przegródki z proszkiem czy do płukania dozować?
Dobre pytanie! ciekawa jestem, jak inne mamy robią. Ja skraplam jeszcze brudne pieluchy, bo nie mogę znieść tego smrodu... Ale czasem wkraplam też do przegródki do płukania.

miracle
12-02-2010, 19:08
Mam pytanie ten olejek do pralki to do przegródki z proszkiem czy do płukania dozować?

Ja dodaję do przegródki z proszkiem i do płukania! Casem do wiaderka z pieluszkami!

anmuszka
12-02-2010, 19:42
ja daje czasem na pieluchy, do bębna i do przegrodki z proszkeim. zalezy gdzie mi sie trafi;) Tez nei lubie zapachu olejku herbacianego. ale dla mnie jest do przezycia.

morepig
12-02-2010, 19:51
jak mi ładnie kapie to do tego na płyn, ew na proszek. ale jak juz malo mam olejku to muszę nim machnąc, wtedy macham siek siek do pralki, na pieluchy :)

Mam pytanie ten olejek do pralki to do przegródki z proszkiem czy do płukania dozować?

morepig
12-02-2010, 19:52
Domi, mówisz, że olejek herbaciany taki przykry? Może za dużo go dodajesz? Ja jednak wolę go od uryny :D Pachnie mi świeżością :)

jak sie daje dodatek to moczu nei czuc... ?
ja wolę olejek cynamonowy, lawendowy i zielona herbata. tez antybakteryjnie dzialaja :)

morepig
12-02-2010, 19:53
suche!

Dziękuję. :) Tymcio właśnie pierwszy raz ma na sobie swoja pierwsza pieluszkę wielorazową i dostaliśmy trochę tego olejku, a Nappy Fresha jeszcze nie mamy.

Napisze mi ktoś jeszcze, czy pieluchy w wiadrze się trzyma namoczone, czy nie i czy potrzebuję jeszcze jakiś inny olejek?

gouraanga
12-02-2010, 19:59
suche!

a jak mają być suche, skoro pielucha z kupą ląduje pod kranem?

morepig
12-02-2010, 20:23
no więc właśnie tego też nei wiem. ale robię także suche (w sensie nienamoczone) jesli nie ma kupy, albo od razu zaprane (w rekach, blee) do kosza (nie tylko splukane ale zaprane).
a najczesciej splukuje te kupe i lezy to sobie w koszu do popoludnia, piore codziennie zazwyczaj.
aha. teraz mi sie przypomnialo ze pielucha z kupą z rana leży sobie do tych pór zawinięta.. niespłukana. aaaa!

a jak mają być suche, skoro pielucha z kupą ląduje pod kranem?

bianka2009
12-02-2010, 21:43
Jak działa proszek antybakteryjny do pieluch tzn na czym polega odkażanie? Mają jakiś składnik odkażający w sobie? Bo ja jakoś tym proszkom nie wierze, że tak prosto i przyjemnie odkażają i tłamsze moje formowanki na 90 stopni co dwa dni:hide:

ewinka
13-02-2010, 11:17
Jak działa proszek antybakteryjny do pieluch tzn na czym polega odkażanie? Mają jakiś składnik odkażający w sobie? Bo ja jakoś tym proszkom nie wierze, że tak prosto i przyjemnie odkażają i tłamsze moje formowanki na 90 stopni co dwa dni:hide:

Był już kiedyś wątek, gdzie zastanawiałyśmy się, jaki składnik tak działa i chyba wyszło nam, że tlen :rolleyes:
Ale nie chcę kłamać, trzeba by przez "szukaj" poszukać :D

bianka2009
13-02-2010, 15:06
Z tego co czytałam tlen działa wybielająco a nie odkażająco?? hmmmm