PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o radę



sabcia
23-05-2008, 14:43
Witam, po pierwsze, chciałam powiedzieć, że podziwiam wychowanie bezpieluchowe, i może gdybym trafiła tu jeszcze w ciąży, zdążyła zapoznać się z całą filozofią i zaopatrzyć w potrzebene sprzęty, może zdecydowałaby się wprowadzać EC.

scharon
23-05-2008, 15:11
A posiadas zjuz tetre czy dopiero masz zamiar kupic??
Pytam dlatego ,ze ze wszystkich materialow na pieluszke tetra ma najmniejsza chlonnosc ....niestety
Ja uzywam pieluch tetrowych,po domu i skladam na prostokat ,dosc waski ,na pieluszke daje papierek i na to otulacz.Ja mam otulacz zrobione samodzielnie z polarku ,ale nieukrywam ze przydalyby sie bardziej profesjonalne :D
Na tetre mozna zalozyc tez majteczki z frotki ,ale terzeba sie liczyc z przemoczeniem ubrania.Najlepiej w cieple dni zalozyc koszulke i tylko majteczki z pieluszka,ewntualnie skarpetki (Filip tak pomyka po domu).

Jelsi nie masz jeszcze tetry to moze zakup np.reczniki frotowe (bylo na ten temat napisane w innym watku) frotka ma duza wieksza chlonnosc.

Tera jest na jeden sik,czyli za kazdym razem trzeba przebrac,i czessto traci swoja biel ,kupy bardzo moga zmienic kolor pieluchy tetrowej (porzegnalismy ten problem uzywjac mydlo galasowe).
Natomiast otulacz mozna uzywac wielokrotnie.Ja piore wedlug potrzeb.

gmmazur
23-05-2008, 18:34
Ja zawsze używałam tetry, przy starszych dzieciach nic nie słyszałam o EC znałam :lol:
I zawsze dobrze mi się sprawdzała. Na pieluchę zakładałam majteczki ceratkowe,lub specjalną ceratkę dla niemowląt (taka zawiązywana i ona najlepiej mi się sprawdza). A na to zakładałam majteczki bawełniane

lidka
23-05-2008, 21:55
Sabina, gdy Bartek miał ok. roku, zaczęłam używać terty w ciągu dnia a pampka na noc. Początkowo używałam tzw."majtek z suchą pieluchą" canpola (funkcja otulacza) ale nie podchodziły mi (są na guziki, które czasem odciskały, beznadziejnie wykończone przy nóżkach, nie mogłam dobrać rozm. na pupę Bartka).
Kupiłam zestaw testowy Imse Vimse (otulacz+pielucha formowana) i trenerki (majteczki). Otulacz stosowałam z tetrą - bardzo jestem zadowolona, chciałam nawet dokupić jakiś drugi ale... zanim zdecydowałam się jaki kupić, Bartek coraz częściej wołał na nocnik i stwierdziłam, ze ten wydatek mi się już nie opłaca. Jak otulacz się zabrudził ( w przypadku kupy w nim) to prałam go w rekach, schnie szybko.Na zmianę zakładałam bawełniane majtki same, bądź z tetrą.A teraz w użyciu od tygodnia są już tylko majteczki i trenerki :D bez wpadki!!!
Otulacz z tertą lub trenerki (które mają jedno chyba(?) siknięcie bez żadnych wkładek wytrzymać) będą już teraz na wszelki wypadek..., na wyjścia :)

Budzik
24-05-2008, 13:49
Ja używam tetry złożonej w prostokąt, potem od jednego końca składam na książeczkę, żeby na siusiaku było grubiej. Na to "papierek" Canpola http://canpolbabies.com/index.php?page= ... t&Itemid=1 (http://canpolbabies.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=399&category_id=58&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1)
na to otulacz Imse Vimse. Otulacz trzyma wszystko na miejscu no i nie przemięka, jednocześnie pozwalając oddychać skórze, nie jak zwykła ceratka. Jest fajny, bo ma zapięcie na rzep, więc łatwo dopasować. Piorę co kilka dni jak nie ubrudzi się kupą, bo jak coś ucieknie, to wiadomo. A rozmiary sa różne - ja teraz mam taki od 9 - 11kg.