PDA

Zobacz pełną wersję : Chusty idealne na plecaczek



truscaffka
04-02-2010, 10:55
Nie wiem czy dobry dział wybrałam :confused:
Chciałam Was zapytać, czy wg Was jakieś chusty w jakiś szczególny sposób lepiej nadają się na wiązanie plecaka? A jeśli tak - to jakie? które? co je charakteryzuje?
Owszem - wiem, że dla chcącego nic trudnego i doświadczona chustonoszka zamota sobie dziecko w każdej chuście. Ale wiele z nas ma tych chust po kilka sztuk no i ten materiał u posczególnych chust jednak jakoś tam się między sobą różni (co widać wyraźnie po lekturze wątków w dziale "Recenzje").
Pytam o to, bo od ponad tygodnia trenuję sobie plecaczek w domu. Mam tych szmatek kilka i właśnie dzisiaj stwierdziłam, że najlepiej wiąże mi sie go z Inki Storche. Jest najszersza, jakaś taka sztywnawa i gęsto tkana i po prostu układa mi sie w rękach jak trzeba, nie robią mi się żadne luzy, i nawet jak mi córa fika trochę podczas wiązania, to ta chusta ją szybko unieruchamia jakby...Dla porównania - próbowałam już kilka razy zamotać plecaczek z pasków nati, ale one są jakieś za cienkie, Zuza zawsze mi jakoś w nich górą łapki wytawi i potem już nie siedzi stabilnie z tymi rączkami na wierzchu.
Ponieważ dziecko defintywnie wchodzi mi w okres "plecaczkowy", pomyślałam, że może czas na zmiany w moim stosiku...może trzeba być spienięzyć te cieńsze chusty i zakupić w ich miejsce inne...pytanie teraz do Was - jakie?

mamru
04-02-2010, 10:59
no właśnie jestem zamotana w plecak z inki storcza i to storcze najbardziej lubię do plecaków. No i jeszcze lny, ale teraz żadnego nie mam. Z eibe wiązało mi się super plecak zwłaszcza kiedy miałam zamotać mojego 15kg trzylatka :)

manika
04-02-2010, 11:05
To ja sie też podepnę pod wąteczek jeśli truscaffka pozwoli ;). Też szukam chusty na plecaczek takiej która bedzie dobra na lato ,no i żeby cena nie zabijała od razu

lalika
04-02-2010, 11:08
Pasiak z bawelny, czy welniany? Welniany dobrze trzyma. Wazne dla mnie, zeby chusta byla szeroka. Oprocz welen jeszcze lany sa dobre.
Edit - a na lato, to z lnem sa fajne. Ja mam ocean Nati - bardzo fajna chusta.

Olapio
04-02-2010, 11:22
ja wiąże w ulli storcha bądź w pasiaka nati, obydwa sa fajne, natomiast z grecji nati wiąże mi sie bardzo źle

lalika
04-02-2010, 11:24
Z grecji tez sie fajnie wiaze, zwlaszcza welnianej. Wlasciwie to welniana grecja jest super na plecaczki.

visenna2
04-02-2010, 11:42
Mnie się ostatnio plecakuje idealnie w wełnianym miasteczku Nati. Co za chusta, raju, nosiłam w niej 25kilo czterolatkę na zakupach przez godzinę i było bosko. Chusta bardzo łagodna dla ramion.

AMK
04-02-2010, 11:50
Dla mnie najlepsza grecja jest:thumbs up:

truscaffka
04-02-2010, 12:17
Pasiak z bawelny, czy welniany? Welniany dobrze trzyma. Wazne dla mnie, zeby chusta byla szeroka. Oprocz welen jeszcze lany sa dobre.
Edit - a na lato, to z lnem sa fajne. Ja mam ocean Nati - bardzo fajna chusta.

laliko, mam pasiaczek bawełniany (wełniany co prawda też, ale w porównaniu z kolorem baełnianego mi nie podszedł i nawet go nie rozpakowywałam z folii). Ale dobrze, że o tych lnach wspominasz, chyba muszę o czymś takim pomyśleć pod kątem cieplejszych miesięcy...

truscaffka
04-02-2010, 12:20
Dla mnie najlepsza grecja jest:thumbs up:

ale ta grecja z wełną czy bawełniana?
Kurcze, tyle osób chwali tę grecję tylko dlaczego ona ma takie niefajne dla mnie kolorki...:(

Olapio
04-02-2010, 13:27
fioletowy jest fajny ;)

Kirah
04-02-2010, 14:12
najłatwiejsza do zawiązania plecaka Grecja bawełniana. dopiero na niej się nauczyłam i wyszlifowałam umiejętności plecakowe :)
A tak w ogóle, to najlepiej żeby była możliwie szeroka.

paskowka
04-02-2010, 14:18
A tak w ogóle, to najlepiej żeby była możliwie szeroka.

Właśnie, zeby duuużo pod pupę wlazło. I jak dla mnie to krótka, bo nie lubie jak mi sie za duzo plącze ogonów.

monika999
04-02-2010, 14:54
dopiero od niedawna wiaze plecaczki, ale moge polecic welniane pasiaki Nati, ja mam fioletowy i naprawde dobrze sie wiaze:)

lalika
04-02-2010, 19:28
Ja już przeszłam etap krótkich chust do plecaczków - teraz najczęściej wykańczam tybetanem i potrzebuję nawet chusty "6+" czyli znowu najlepiej Nati, bo jest szansa na realnie dłuższą, niż przepisowe 4,6m :)

hexi
04-02-2010, 19:35
plecaczki najlepiej mi sie wiazalo z lany, indio z welna i ...koiry ;) jakos ta koira mi pasuje do wszystkiego i jest absolutnie wygodna :)

Agut
04-02-2010, 20:10
ach a ja dziś pierwszy raz w lnie naturze nosiłam! o matko ale cuudna chusta! jak dla mnie do plecaków to chusta nr 1 :)
a póżńiej neobulle (bo fajnie nosi i szeroka jest)

neverendingstory
04-02-2010, 21:23
mnie najwygodniej było w plecaku z wełenki natur - bo mięciutko na ramionach i jakoś tak łatwo się dociągało, mimo, że jest dość wąska i dłuuuga. Super motało mi się też indio biało-niebieskie krótkie oraz lisa, tyż krótka, no i vatka. Generalnie za długa chusta mnie strasznie denerwuje w przypadku plecaka (a nie lubię tybetańskiego wykończenia) więc koniecznie długośc nie większa niż 4 m

roziii
04-02-2010, 22:41
Nati greacja super, acha lub bardzo szeroka, tak by dużo pod kolanka i jeszcze zostało na pleckach :-)

olivka
04-02-2010, 22:45
Mnie się najlepiej wiązało plecaczki w Leo Rouge. Mięciutki, samowiążący, fajny. Tylko że to IMO nie jest chusta na lato.

dziunka
06-02-2010, 20:40
A czy Nati pasiak bylaby dobra na plecak i ogolnie na lato?

kaka-llina
06-02-2010, 20:48
hihi! ja tez z inki wiażę! mamjeszcze Katje i Jade ale z nich plecaczka niepróbowałam...ale z mojej ineczki kochanej wszystko mi dobrze wychodzi!

Ania Bober
07-02-2010, 01:27
Mnie się najlepiej wiązało plecaczki w Leo Rouge. Mięciutki, samowiążący, fajny. Tylko że to IMO nie jest chusta na lato.

Mam dokładnie te same odczucia. W zielonej papryczce nie mogę nosić na plecach, bo się wyciąga, rozciąga, młody ma kolana pod pachami :hide: A w leosiu jest idealnie. Tylko muszę coś na lato innego znaleźć...