PDA

Zobacz pełną wersję : ergonomik timaru?



panthera
03-02-2010, 18:16
pojawiła sie tania podróbka ergonomicznego nosidła- nazywa sie timaru.
ogladałam toto - faktycznie nózki są szeroko i zalecaja tylko noszenie przdem do siebie (co na firmę infant jest wyjatkowym podejściem)
ciekawa jestem jak z jakoscia wykonania i faktyczna ergonomicznością nosidła (nie piszą że miekkie)
jakos nie ma zaufania do tej firmy, moze dlatego ze robia wszystko i chusty (calara) i wisidła i mei-taje
i torby na dziecko.
Jednak jesli jest dobre to byłaby to fajna alternatywa dla chcacych nosic, nie lubiacych chust i majacych bardzo ograniczone srodki finansowe.
Co myslicie?

rzufik
03-02-2010, 18:27
a szukaja użyłaś?
byłooooo
http://www.chusty.info/forum/search.php?searchid=24050

ulala.v
03-02-2010, 18:54
rzufiku po awarii forum szukaj mocno niedomga, jak klikam w podany przez Ciebie link wyskakuje mi "Niestety - brak wynikow."

słoneczny_blask
03-02-2010, 19:09
My się z Tymciem wpasowaliśmy w to w klubie kangura i nie chciał wyjść. Musieliśmy pożyczyć na chwilkę ;)
Juz kilka razy czytałam o tym nosidle tu na forum i nawet ktos sprzedawał używane.

rzufik
03-02-2010, 19:34
to recznie

http://www.chusty.info/forum/showthread.php?15047-czy-to-infant&highlight=timaru

http://www.chusty.info/forum/showthread.php?15041-ale-numer&highlight=timaru

http://www.chusty.info/forum/showthread.php?11184-pamietacie-stara-cene&highlight=timaru

Paulina84
20-05-2010, 10:48
ja dostałam własnie i wiecie co nei jest najgorsze Gabi nei chce wyjść chciałam PAwłowi uszyć MT ale chyba przyjmę prezent i będzie Gabryśkę nosił w tym Timaru

kachna_zg
20-05-2010, 11:05
My mamy timaru, nie powala może jakością wykonania ale złe też nie jest. Nosi w nim moja mama, którą w chuście przeraża ilość materiału a mając do wyboru timaru i MT wolała jednak klamry.

mamatomka
23-05-2010, 10:54
Ciekawa jestem jakie Timaru ma wymiary panela, czy ktos kto to ma moglby zmierzyc i podac?

Milenka
23-05-2010, 11:11
chciałam sobie kupić Timaru ale podnieśli cenę :(

kachna_zg
23-05-2010, 17:59
Jak wrócę do domu to zmierzę i wieczorem napiszę :)

kachna_zg
23-05-2010, 21:19
podaję wymiary:
szerokość przy pasie biodrowym:33 cm
wysokość panela:36 cm
wysokość z pasem biodrowym:50 cm
jak coś jeszcze trzeba to mogę pomierzyć :)

mamatomka
24-05-2010, 07:01
podaję wymiary:
szerokość przy pasie biodrowym:33 cm
wysokość panela:36 cm
wysokość z pasem biodrowym:50 cm
jak coś jeszcze trzeba to mogę pomierzyć :)

Dzieki. Juz wiem ze dla nas za waski panel.

dankin-82
24-05-2010, 08:38
timaru jak na nosidło jest nawet ok, kupiłam kiedyś z ciekawości i fajnie się u nas sprawdziło; odnośnie panela to czy on taki wąski? hmmm tak się dzieciak w nim układa że nawet trzylatka moja spokojnie siedzi, jednak boję się o wytrzymałośc pasów ale ogólnie u mnie na plus ;)

Meta
24-05-2010, 10:23
Ja moją dwulatkę noszę czasem w timaru i jest ok - nóżki dobrze rozstawione, a panel w tym wieku nie musi być już od kolanka do kolanka :)

pomidore
24-05-2010, 10:25
Ja moją dwulatkę noszę czasem w timaru i jest ok - nóżki dobrze rozstawione, a panel w tym wieku nie musi być już od kolanka do kolanka :)

A do jakiego wieku musi? Ewentualnie powinnien być?

Meta
24-05-2010, 11:01
Nie wiem, jak przepisowo :lol: ale ja sobie odpuściłam, jak Lena miała ponad 1,5 roku - od dawna siedziała/siadała samodzielnie, chodziła, biegała itd. Mięśnie wokół kręgosłupa świetnie pracują, utrzymują postawę i niepotrzebne jest już podparcie na całej długości i pod kolanami, fizjologiczna żaba w tym wieku już nie jest chyba fizjologiczna? W chuście cały czas motam od kolana do kolana, ale w nosidle/MT nawet bez tego nogi są odwiedzione, nie wiszą.

smellson
08-03-2011, 15:34
podbijam stary wątek, bo jestem ciekawa nowych opinii; potrzebuję nosidła dla męża, używane będzie z rzadka, więc nie chcę wydawać kupy kasy; miałam MT zamawiać ale to timaru wychodzi taniej niż sama tkanina
ktoś ma, nosi, zadowolony jest i jeszcze przyzna się publicznie:lol:?

aurora
08-03-2011, 15:41
Ja mam, długo nosiłam młodszego. Sprawdza się na krótszą metę, bo dopóki nie przesiadłam się na mandukę, nie wiedziałam, że może być wygodniej ;)

smellson
08-03-2011, 18:34
domyślam sie, że manduca pewnie duużo fajniejsza jest ale i z 5 razy droższa niestety:(

darijah
08-03-2011, 19:43
ja mam i bardzo chętnie w nim nosiłam. Panel tylko ma niewielki ale dla Twojego 9 miesięczniaka będzie ok.

Karoleena
08-08-2011, 19:32
Podbije znowu - potrzebuje nosidla na wyjazd. Rok temu testowalismy Manduce i bylo ok, ale na kupno sie nie zdecydowalam wtedy - teraz chyba juz za pozno :( Maly jest noszony od czasu do czasu w kolkowej i czasem da sie zamotac w plecak. Jako ze wybieramy sie na urlop, gdzie wozkowo bedzie sie bardzo ciezko poruszac pomyslalam o timaru.
Ciezko mi tylko stwierdzic czy moje dziecko nie jest do niego za duze :(
Syn wazy ok. 12 kg i ma 90 cm wzrostu. Jest raczej drobny.
Podpowiecie czy kupowac? :oops:

dankin-82
08-08-2011, 20:03
timaru sprawdza się fajnie przy mniejszych dzieciach, ale na upartego :twisted: Jednak będzie za małe
Możesz upolowac fajnego mietka, wydasz ciut więcej ale wystarczy Wam zdecydowanie na dłużej, bo w timaru nie ponosisz już:hide:

Karoleena
08-08-2011, 20:32
Mietka? czyli MT, tak? :oops: wiazane czy na klamrach? mimo, ze nosze Syna od urodzenia, to tak naprawde nigdy nei zaangazowalam sie w temat.

dankin-82
08-08-2011, 20:50
tak, mt ma wiązane pasy, hybryda ma połączenie: pasy naramienne wiązane, pas biodrowy zapinany na klamry, są jeszcze nosidła ergo która są zapinane na klamry i oczywiście chmt czyli uszyte z chusty
Wszystko zależy ile możesz przeznaczyc funduszy, jeśli masz więcej możesz spokojnie zainwestowac w nosidło, np tuli, nubigo.
Mei tai taniej wychodzą taniej.
U nas na bazarku lub na allegro możesz upolowac cudeńka, tylko ważne by szerokośc panela była dopasowana pod dziecko ;)

edit: możesz oczywiście jeszcze sobie uszyc nosidło u którejś z fortumek ;)

Karoleena
08-08-2011, 21:07
Wszystko zależy ile możesz przeznaczyc funduszy, jeśli masz więcej możesz spokojnie zainwestowac w nosidło, np tuli, nubigo.
Mei tai taniej wychodzą taniej.
U nas na bazarku lub na allegro możesz upolowac cudeńka, tylko ważne by szerokośc panela była dopasowana pod dziecko ;)

edit: możesz oczywiście jeszcze sobie uszyc nosidło u którejś z fortumek ;)

Fundusze mam nieduze, a czasu na zakup jeszcze mniej :( wiec szycie nie wchodzi w gre.

Jak ocenic szerokosc panela? tzn ile ma miec panel? ile wiecej niz szerokosc dziecka?

dankin-82
09-08-2011, 10:38
zamotaj sobie dziecko i zmierz po prostu odległośc od kolanka do kolanka, wtedy wyjdzie Ci szerokośc panela na dole w nosidle ;)

tak tylko bardzo orientacyjnie i teoretycznie: panel dla Was od 42cm, ale pomierz dokładnie ;)

Karoleena
09-08-2011, 21:26
zamotaj sobie dziecko i zmierz po prostu odległośc od kolanka do kolanka, wtedy wyjdzie Ci szerokośc panela na dole w nosidle ;)

tak tylko bardzo orientacyjnie i teoretycznie: panel dla Was od 42cm, ale pomierz dokładnie ;)
Dziekuję :)