PDA

Zobacz pełną wersję : maz mi zniszczyl pieluche



luandzia
29-01-2010, 20:45
nie wiem dlaczego ale juz po pierwszym praniu ten mikropolarek w IB AIO mi sie troche zmechacil ale po wczorajszym praniu meza to jest juz bardzo zle taki jakby szorstki jest maz pral w 40 stopniach w proszku dla dzieci pieluche zapial do prania tak zeby to futerko sie nie zniszczylo moze wiecie co sie stalo i czy to jest nieodwracalne?a i mam jeszcze jedno pytanie mam w domu troche takiego zwyklego polaru czy bedzie sie nadawal na takie wkladki przy pupie ?i czy nic sie nie stanie jak otulacz welniany wypiore w rekach w woolite czy czyms takim

ala
29-01-2010, 21:24
moze zbyt duzo proszku nasypał tak, zwykly polarek moze byc

Pentla
29-01-2010, 21:35
Jeżeli chodzi o polar, radziłabym żebyś najpierw sprawdziła czy woda w niego wsiąka. Ja pocięłam polarowy kocyk, taki cienki dosyć, ale za chiny nie chce chłonąć i mieliśmy wycieki bokami :(

luandzia
30-01-2010, 23:08
proszku dal polowe mniej niz normalnie strasznie jestem zla bo najgorsza jest ta czesc wkladki przy pupie i gdyby to chodzilo tylko o kwestie estetyczna to nic ale ten material sie nie tyle zmechacil co zrobil sie taki ostry jak papier scierny moze z ta pielucha bylo cos nie tak bo chyba pralam wszystko zgodnie z zaleceniami producenta dodam ze pielucha jest prawie nowa pare razy prana i od poczatku cos sie dzialo z innymi pieluchami nie mam tego problemu
wiem ze jest watek o praniu ale jak juz pisze to zapytam mam jeden otulacz welniany i trzeba go prac w 30 stopniach a ja nie mam zadnch rzeczy ktore piore w tej temperaturze jak wy to robicie ?

Mayka1981
30-01-2010, 23:27
a wirowanie jakie masz? Może poszło na 1000 obrotów i wytarmosiło pieluchę?

ale jak z innymi pieluchami nic się nie dzieje to być może jednak wadliwy egzemplarz, zdarza się... możesz reklamować?

Otulacz wełniany to zawsze ręcznie prac możesz. Albo pierz też inne rzeczy na 30o, takie wymagające odświeżenia tylko...

luandzia
30-01-2010, 23:41
wlasnie przesluchuje meza ale zarzeka sie ze na tysiac nie ustawil a czy mozna reklamowac nie wiem ? jest jakas gwarancja na IB ?
a na ile obrotów ustawiacie ?

wiki100
31-01-2010, 01:22
ja zawsze piorę na 1200 obrotów i jakoś strasznie mi sie polarki nie psuły. no kulkowały sie troche ale dalej się nadają do użytku nawet dla baardzo delikatnej skóry mojej niuni.
chociaż... jedna wkładka mi sie taka bardziej szorstka zrobiła i nie wiem dlaczego... a ten sam polarek wycięty z tego samego kawałka co reszta wkładek..

morepig
31-01-2010, 02:35
ja zawsze na 1000
do tego katuję suszarką.

ale pokaz fotki, co Ci sie stalo dokladnie bo ja nie kumam do konca..? wiadomo ze pierwsze 3 prania zmieniaja najbardziej pieluchę, traci ona te miekkosc ktora ma po kupieniu, futerko sie zbija, polarek się lekko wyciera...
nie wiem czy jest gwarancja, ja sie nie bawiłam w takie glupoty z jedna która mi poszarzała- bo co, oddzadzą kasę? kto- sklep czy producent... za duzo roboty chyba :) a i tak zawsze moga zwalić na uzytkownika :)

wlasnie przesluchuje meza ale zarzeka sie ze na tysiac nie ustawil a czy mozna reklamowac nie wiem ? jest jakas gwarancja na IB ?
a na ile obrotów ustawiacie ?

luandzia
31-01-2010, 14:28
zdjecie chyba nic nie da bo to nie chodzi o wyglad tylko szorstkosc
no nic i tak jest juz przymalawa
z futerkiem nic sie nie stalo tylko ten polarek na wkladce zrobil sie szorstki i myslalam ze ja cos zle robie ale wyglada na to ze nie wiec mam nadzieje ze juz sie to nie powtorzy

Aloha
31-01-2010, 20:15
Luandzia, ja wełnę piorę ręcznie, właśnie z tego powodu o którym piszesz ... z jasnymi dziecięcymi nie upiorę bo zazwyczaj brudne mocno, z dorosłymi też nie, bo z kolei raczej ciemne i intensywne kolory, więc bałabym się, że farbą :lol:

Pondo
05-02-2010, 13:10
Może to woda? bo u mnie jedne pieluszki ładnie znoszą pranie, inne poległy

Ja zawsze daję na maksymalne obroty.
Otulacz wełniany radzę prać ręcznie, chyba że jak ja chcesz wyciągnąć wersję mini z pralki:D