PDA

Zobacz pełną wersję : W czym nosiĂŚ od urodzenia?



Kaśka
20-05-2008, 23:02
Witajcie!
jestem tu pierwszy raz i bardzo podoba mi się Wasze podejście do sprawy! Oczekujemy z mężem naszego potomka dopiero w listopadzie, ale chciałabym od razu przyzwyczajac malucha do noszenia - dlatego pytam już teraz i proszę o rady!
1. Co wybrac dla malucha takiego dopiero co? wiadomo że musi być noszony na leżąco, ja wolałabym tak, dopóki nie będzie samodzielnie siedzieć (jesteśmy obydwoje hipoterapeutami i mamy małego świra na punkcie prawidłowego rozwoju ruchowego, czyli NIE pionizacji na siłę). Do tej pory widzieliśmy chusty Bebelulu, co o tym myślicie? Zaznaczam że maluch urodzi się w listopadzie i to będzie urządzenie na zimowe miesiące
2.Jak się ubiera dzieciaczka jeśli jest noszony w chuście na dworzu w chłodna pogodę? Bo przecież nie pakuje się go jak do wózka? brrr.
3. Co polecacie potem, na wiosnę, kiedy będziemy już samodzielnie siedzieć?

Pozdrawiam wszystkich!
Kaska

Anntenka
20-05-2008, 23:17
miło że tak podchodzicie do sprawy :)
a więc:
ad 1. polecam chustę elastyczną dla noworodka, producenci dają tam limit wagowy ale z tego co się orientuję można nosić z powodzeniem nawet starszego niemowlaczka, producenci elastyków których pamiętam to Gabi, Polekont, Babylonia, Chusta.pl /dziewczyny pomóżcie, bo więcej nie pamiętam/
p.s. ja bym Bebelulu wogóle nie brała pod uwagę, choć znajdziesz kilka dziewczyn które umiały się tym obchodzić i z powodzeniem używały, ale są w mniejszości :)
ad 2. dzieciaka ubierasz o jedną warstwę mniej niż do wózka lub według Twojej oceny że nie będzie mu zbyt gorąco, ale chustę ubierasz pod swoją kurtkę; czyli najpierw chusta z dzieckiem, na to kurtka;
ad 3. potem to polecam przeszukac forum, producentów i wybierać co dusza zapragnie bo chust jest mnóóóstwo :)

Linda
20-05-2008, 23:38
Mozesz od razu kupic jakas chuste tkana, np didka, storchenwiege, hoppa, nati, co kolwiek ci si podoba. Fajnie jest kupic chuste uzywana, bo pewnie bedzie bardziej mieciutka. Jak maluch bedzie siedzial, to mozesz kupic jakis MT, no i uwazaj, bo jak zaczniesz przygode z chustowaniem, to wciagniesz sie nie tylko ty, ale i meza zarazisz ta choroba :) Z perspektywy posiadania trojki dzieci, ostatnie jest chustowane 'na maksa', moge tylko powiedziec, ze to chustowe dziecie potrafi sie najszybciej uspokoic, prawie w ogole nie placze, jest radosne i bardzo ciekawe swiata. Uwielbia byc na moich plecach i tak ze mna spacerowac (my prawie w ogole nie uzywamy wozka), a nosze go odkad mial tydzien i uwielbiam kazdy dzien, bo go nosze i sama sie przy tym wyciszam!

Kaśka
21-05-2008, 23:09
Dzięki za szybki odzew :)
a już mam mętlik od tych nazw, poszukam dalej w necie co jak wygląda
a co ze sposobem wiązania? przyznaje że nie przebrnęłam przez forum, podziwiam tylko Was na zdjęciach i myślę sobie "jak one to robią"
czy do każdej z chust jest inny sposób wiązania?
pisałyście tez o różnych długościach chust, jakie to ma znaczenie?

Linda - mój mąż wymyślił to jeszcze przede mną :D

Pozdrawiam!

mart
21-05-2008, 23:16
Witaj! konkretne pytania:)


wiadomo że musi być noszony na leżąco, ja wolałabym tak, dopóki nie będzie samodzielnie siedzieć

wg mnie to się tak nie da 8))
dziecko siada ok. 6-8mca a przestaje być zainteresowane pozycją kołyskową znaaaaacznie wcześniej. ja np. wiem, że będę się starała nosić moje drugie dziecię (na razie w planach) do końca 3 mca w kołyskach ale potem już "normalnie" czyli w pionie. zresztą podobnie było z noszeniem madzi, przez przypadek trochę, bo pierwsza wiązankę kupiłam jak madzia skończyla 3 mce właśnie. wczesniej było bebelulu lulu - nie polecam - lepiej kupic poucha, zwykłą kółkową (nie hamalu ze sznurkami), elastyka albo tkaną - we wszystkich ponosisz w pozycjach kołyskowych.

Kaśka
21-05-2008, 23:19
no chyba że młodzież już będzie się rwac do pionu
dzięki za radę
wiesz, to będzie nasze pierwsze dziecko...a te z którymi na co dzień pracujemy, niestety siadają znacznie później...nie mam właściwego porównania
jestem w trakcie brnięcia przez opisy chust :roll:

Kaśka
21-05-2008, 23:20
he! już widziałam że na stronie Polekont jest dokładny opis jak wiązać

mart
21-05-2008, 23:21
jestem w trakcie brnięcia przez opisy chust :roll:

powodzenia! to musi być niezła dżungla na początku.... :roll:

Jasnie Pani :)
21-05-2008, 23:21
tutaj poszukaj instrukcji wiazan dla wszystkich chust http://www.chusty.info/forum/viewforum.php?f=4

mart
21-05-2008, 23:25
he! już widziałam że na stronie Polekont jest dokładny opis jak wiązać

polekont to elastyk.
a instrukcji w internecie jest sporo w tym masa fatalnych filmów na youtube :D
przy większości chust tkanych są dobre instrukcje. no i nieoceniona jest pomoc na żywo jakiejś mamy z doświadczeniem. właściwie bez tego i bez warsztatów/konsultacji to bym się pewnie nie nauczyła.

Kaśka
21-05-2008, 23:47
Polekont to elastyk, ale przecież napisałyście mi na samym początku że dla zupełnego malucha i do tego na zimę lepszy jest elastyk... to jak?

Kaśka
21-05-2008, 23:54
Jaśnie Pani - oglądałam parę filmów - nie wygląda żeby to było takie trudne :)

dzięki Wam za dużo rad
jakby co czekam na więcej!
pozdrawiam
K.

Anntenka
22-05-2008, 00:58
Polekont to elastyk, ale przecież napisałyście mi na samym początku że dla zupełnego malucha i do tego na zimę lepszy jest elastyk... to jak?

Kasiu elastyki są tak jakby stworzone dla noworodków, łatwiej się je wiąże, mniej problemu z dociąganiem za to rewelacyjnie otulają malutkie ciałko; tkane też są dobre dla noworodków jednak z tą wiedzą którą teraz posiadam wybrałabym dla noworodka elastyka, a jak podrośnie kupiłabym tkaną :)

Kaśka
23-05-2008, 12:25
Dzięki Anntenko :)
mam nadzieję że jakoś to pójdzie
przed nami jeszcze parę miesięcy, ale mam już pojęcie, choć zielone
Pozdrawiam wszystkich!