PDA

Zobacz pełną wersję : Hotslings czy to dla mnie?



Winoroslinka
26-01-2010, 16:06
Witajcie, na raize podczytywałam, teraz usiadłam i troche rpzejrzałam jakie sa mozliwosci chust. Mam 2 miesieczna córeczke i elastyczną Moby Wrap. Na razie są to wiec dopiero początki ale juz rozglądam sie za innymi mozliwosciami niz elastyk. Chcialabym móc wyjsc z dzieckiem czy to do lekarza czy to na spotkanie na kawce ale zeby mów ewentualnie szybko i sprawnie córe z chusty wymotać - normalna chusta to spory kawał materiału i ciezko jest. Co polecacie dla takiego malucha? Czy hotslings jest dla mnie? Cos czytalam tez ze takie noszenie na biodrze to nie do konca jest dla malucha zdrowe?

dioneja
26-01-2010, 16:17
uniwersalną chustą jest kółkowa, bo możesz w niej nosić na kurtkę, jak i pod- to dzięki regulacji materiału. pouch (hotslings to nazwa jednej z firm prod. pouche), to chusta nieregulowana, dobierana do rozmiaru osoby noszącej, kiedy zakładasz ją na ubiór wierzchni, zwykle miejsca na dziecia już nie ma- wniosek: potrzeba poucha nr2, na wyjścia ;)
z obu chust- poucha i kółkowej- wyjmujesz dziecia szybko (i tak też wkładasz) :)

proponuję wypróbowanie kółkowej i poucha przed zakupem :)

w pouchu, noworodki i małe niemowlęta można nosić w pozycji leżącej - kołyskowej, dopiero większe dzieci można nosić w pozycji siedzącej na biodrze, na brzuchu lub na plecach...
kółkowa, IMO, stwarza więcej możliwości.

Winoroslinka
26-01-2010, 16:24
Skoro tak to powiem szczerze ze chyba to nie dla mnie przynajmniej na razie - mała chyba jest za mała na to bo główki nie trzyma jeszcze wiec ulozenie na biodrze chyba odpada. A takie kołyskowe to jej sie nie podoba, nawet na rekach nie lubi tak leżec tylko do pionu dąży. A cos innego oprócz elastycznej dla takiego małego szkraba dla którego głowa jest za ciężka do samodzielnego dźwigania?

dioneja
26-01-2010, 16:33
w kółkowej nawet dziecko nietrzymające główki możesz ułożyć w pionie, musisz jednak podeprzeć karczek dziecka. wykonujesz to, poprzez zrolowanie górnej krawędzi chusty- jak w elastyku- i dokładne dociągnięcie całej chusty, pasmo po paśmie.
aha, możesz tak nosić na biodrze.

sh78
31-01-2010, 04:36
pouch (hotslings to nazwa jednej z firm prod. pouche), to chusta nieregulowana, dobierana do rozmiaru osoby noszącej, kiedy zakładasz ją na ubiór wierzchni, zwykle miejsca na dziecia już nie ma- wniosek: potrzeba poucha nr2, na wyjścia ;)

ja chcialam tylko dodac od siebie, ze hotslings produkuje teraz takze chusty regulowane

dioneja
31-01-2010, 11:48
ja chcialam tylko dodac od siebie, ze hotslings produkuje teraz takze chusty regulowane
możesz podać jakiś link? chciałabym je sobie pooglądać :)

MartaS
31-01-2010, 11:58
OT: dionaja jestes caly czas w wwa? Bo ja nie potrafie tej kółkowej od Ciebie założyć... Chodzi o Rockin' Baby. Pomogłabyś?

dioneja
31-01-2010, 12:56
OT: dionaja jestes caly czas w wwa? Bo ja nie potrafie tej kółkowej od Ciebie założyć... Chodzi o Rockin' Baby. Pomogłabyś?
jestem :)
oczywiście służę pomocą. wieczorkiem pogadamy na pw, ok? bo teraz szykujemu się do wyjścia :)

sh78
03-02-2010, 03:17
możesz podać jakiś link? chciałabym je sobie pooglądać :)
w mojej sygnaturze jest link do polskiej strony
a tu informacja od producenta:
http://www.hotslings.com/ap_features
na forum gazety dziewczyny testuja wlasnie jeden z modeli. tam takze mozesz troche poczytac.