PDA

Zobacz pełną wersję : O wyrastaniu z pieluch rozmiarowych ...



Aloha
25-01-2010, 22:10
Niedługo rok nam stuknie, jak moje chłopisko chodzi w tym samym rozmiarze pieluszek ... Bynajmniej nie One size. Po drodze wyrósł z 3 sztuk chyba, i tyle ... cała reszta nie chce się skurczyć ... Czy to możliwe, że tak już do końca w jednym rozmiarze będę pieluszkować ?? Bo z cicha liczę, że tak jeszcze do wakacji a potem pożegnam się z pieluszkami :mrgreen:.

Pondo
25-01-2010, 22:28
O widzisz, bo np ja mam podejrzenia ,ze BumG nie starczy Balbiśce na cały okres pieluszkowania.
Ale rzeczywiście, są takie rozmiarówki np real easy że M starczy wg mnie na cały ten czas.

Z bambusków formowanych też Ci chłopisko nie wyrasta?
Które to pieluszki mają taką szeroką rozmiarówkę?

dominika79
25-01-2010, 22:38
ja niby mam szyte rozmiarowe, ale z 6-12 jak Hanka zaczeła chodzi mając 4 miesiące to nosi do teraz i wcale nie sa na styk.. wyrosła tylko z tych które były wyraznie mniejsze uszyte :)

ala
25-01-2010, 22:41
ja też mam pieluszki, których używam przy 5miesięczniaku i 2latku :) bez regulacji one size :mrgreen:
edit: np IB rozmiar M pasuje i na jednego i na drugiego

erithacus
25-01-2010, 22:47
Wydaje mi się, że dzieciom od pewnego wieku pupa rośnie bardzo powoli :)
Najszybciej chyba rączki i nóżki.

yetta
25-01-2010, 22:48
Ja gdy mój był mały (około 6-7 miesięcy) szyłam mu już L-ki, żebym (gdy wyrośnie z M-ek) nie musiała szyć od nowa kolejnej rozmiarówki. Dawaliśmy radę w L-kach od tamtej pory, ale były na niego trochę za duże (to jest pewne).
Gdy pojawiły się u nas napy, to wszystkim L-kom nabiłam napy rozmiarowe i pieluszki super leżały zmniejszane jednak o jeden rozmiar, czyli do M. Wniosek taki, że po prostu chodził w tych L-kach, bo takie mu szyłam, ale po nabiciu nap wolałam pieluszkę, gdy była zmniejszona.
Nasze OneSize do tej pory zmniejszam o jeden rozmiar, a młody ma 16 miesięcy; 11-12 kg i nie należy do okruszków. Niedługo rozepniemy całkowicie napy rozmiarowe, ale póki co jeszcze zapinamy. :)

IB w rozmiarze L jest na nas przymaława. O założeniu M-ki nie byłoby już mowy.

green_naranja
25-01-2010, 23:07
co do Real Easy, to moja mala (ur 4.08.2009) nadal miesci sie spokojnie w rozmiar S (mamy jedna S-ke), i to nie zapieta nawet na najbardziej zewnetrzne zatrzaski!
dwie M-ki chyba wystarcza jej smialo do nocnika...

z innych rozmiarowych, to jeszcze M od Fuzzi wydaja sie spore i na dlugo.

natomiast Blueberry chyba niedlugo sie skoncza. zapinamy (M-ki) co prawda jeszcze na wewnetrzne zatrzaski (to sa te z bocznymi zapieciami), ale chyba trzeba bedzie zaraz przejsc na te zewnetrzne. w ogole one jakies takie sie wydaja mocno dopasowane...

ala
25-01-2010, 23:08
Wydaje mi się, że dzieciom od pewnego wieku pupa rośnie bardzo powoli :)
Najszybciej chyba rączki i nóżki.

:) coś w tym jest :)
moj 2 latek wazy 12kg i pieluszki ciągle te same


ps. pamiętam o Tobie, jednak totalnie nie mam czasu zebrać wszystkiego "do kupy" ;-)

erithacus
25-01-2010, 23:12
ps. pamiętam o Tobie, jednak totalnie nie mam czasu zebrać wszystkiego "do kupy" ;-)
Spoko, ja się nigdzie nie wybieram ;)

Aloha
26-01-2010, 16:28
No u mnie 90 % formowanek to moje własne samoróbki. Wyrosło mi dziecię jak na razie tylko z bambusowej BG, ale jak kupowałam to już była na styk (bo rozmiarówkę mają zawyżoną). We Flexi Totsie mamy wciąż niezły zapas, więc to na mur nam wystarczy do końca, jedyne co mnie zastanawia ewentualnie z firmówek to PD Bambusowa Noc, niby jest do 15 kg, ale jest tak uszyta, ze mam pewne obawy czy faktycznie na 15-kg dziecię wejdzie. No oczywiście nam 15 kg nie grozi, bo na razie 10-taka ledwo dobijamy ...

REASUMUJĄC, chyba faktycznie w pewnym wieku pupa już nie rośnie, a mnie się nawet wydaje, że maleje :mrgreen:

ewinka
26-01-2010, 17:14
IMO to zależy od "budowy" dziecka i kroju pieluszki, ale także od tego, ile sika. Ja najbardziej zawiodłam się na one sizach, np BG AIO już od dawna (ok 10kg) było takie na styk, a nawet za małe.
Poza tym dla mnie wielkość pieluszki, to także jej chłonność - nie każdą da się powiększać przez wkładanie wkładek. Ja miałam taką kieszonkę hand made niby do 12 kg, ale już przy 10,5 i 11 nie mogłam do niej tyle napakować, żeby PUL nie przemiękł - i tu właśnie ma znaczenie, ile dziecko sika - a większe robi bardziej obfite siku :) Więc Tusia duuuużo szybciej z niej wyrosła.
No i nie bez znaczenia jest budowa - jak dziecko jest drobniejsze, to chyba dłużej pieluszka wystarcza, a jak ma takie grube udka jak moje, to nie można sobie pozwolić na pieluszkę na styk :)

bianka2009
27-01-2010, 02:46
Bardzo ciekawy temat.:) Też zauważyłam takie anomalia i zgadzam się z powyższym. Co do onesizów zastanawiam się czy jest taka kieszonka, która pasuje ładnie na noworodka i na 2 latka. Mam tylko doświadczenie z Naughty Baby. I na mojej 12 kilowej córce wygląda zgrabnie dopiero po zmniejszeniu o jeden rozmiar. Jednak myślę, że 12kilowy dwulatek musiałby już nosić rozpiętą na full bo jest o wiele wyższy i tułów jest większy.
Jak córka skończyła rok to również zaobserwowałam wzmożone rośnięcie kończyn a pupinka chyba stanęła w miejscu lub nieznacznie urosła.

Aloha
27-01-2010, 11:13
IMO to zależy od "budowy" dziecka i kroju pieluszki, ale także od tego, ile sika.

No i nie bez znaczenia jest budowa - jak dziecko jest drobniejsze, to chyba dłużej pieluszka wystarcza, a jak ma takie grube udka jak moje, to nie można sobie pozwolić na pieluszkę na styk :)


A toć prawda Ewinko, moje dzieci są szczupłe :D Ale czy nie jest też tak, że nawet tym pulchniejszym dzieciom pewnym momencie już fałdek nie przybywa ?? I wyrastają bardziej na długość ? :)

ewinka
28-01-2010, 09:14
A toć prawda Ewinko, moje dzieci są szczupłe :D Ale czy nie jest też tak, że nawet tym pulchniejszym dzieciom pewnym momencie już fałdek nie przybywa ?? I wyrastają bardziej na długość ? :)

Niby tak, ale jakoś mam wrażenie, że chude 11 kg wejdzie w pieluszkę, w którą grube 10 już nie :) Ale może się mylę :)

Aloha
28-01-2010, 09:43
Ewinko, chyba jest tak jak piszesz. Wydaje mi się, że dzieci z ciałkiem szybciej dorastają do danego rozmiaru ale też szybciej z niego wyrastają.

yetta
30-01-2010, 17:31
Ewinko widzę, że Tusia jeszcze okruszek niespełna 5 miesięczny. :D
Poczekaj niech no zacznie raczkować i biegać, to wagi jej ubędzie. ;)

ewinka
01-02-2010, 17:03
Yetko, już kolejny raz ktoś nie zauważa roku przed tymi miesiącami :)
Tusia ma rok i prawie 5 m-cy - waży ponad 12 kg :) Raczej jej nie ubyło, od kiedy zaczęła raczkować i chodzić :D




Ewinko widzę, że Tusia jeszcze okruszek niespełna 5 miesięczny. :D
Poczekaj niech no zacznie raczkować i biegać, to wagi jej ubędzie. ;)

yetta
01-02-2010, 19:08
Wybacz ewinko. ;) :duh: Co za ślepota ze mnie. :D

ph78
18-02-2010, 21:46
Ciekawy temat - właśnie rozważam sensowaność zakupu Itti Bitti SIO w rozmiarze L i studiuję siatki centylowe WHO ;) Wg tabelki moja córka nie przekroczy 12 kg z rozm. M do wieku, w którym wierzę, że będzie odpieluchowana :D
Zobaczymy, cz się plan powiedzie :)

Musli
18-02-2010, 21:52
aloha jak sie matakie szczuplutkie dziecko jak Bartek, to moze chodzic w jednym rozmiarze ;)

Pondo
18-02-2010, 23:08
studiuję siatki centylowe WHO ;) Wg tabelki moja córka nie przekroczy 12 kg z rozm. M do wieku, w którym wierzę, że będzie odpieluchowana :D
Zobaczymy, cz się plan powiedzie :)

O to nie tylko ja ślęczę nad siatkami centylowymi vs sensowność kupowania pieluch w danym rozmiarze:D