PDA

Zobacz pełną wersję : MĂłj ulubiony Didek, to.... (rankingi bardzo subiektywne)



irla
20-05-2008, 09:43
No własnie, którego Didymosa najbardziej lubicie i dlaczego? Zapraszam do zwierzeń - ranking i może Didkowe marzenia 8))

Miałam u siebie kilka Didków (indio szmaragdowe, rubinowe, wełniane jasne, konopne, pasiaki - lenę, lisę, katję). I tak myślę, że na razie moje faworytki to:

1. Indio konopie - piękna chusta, swietnie nosi i jest taka letnia
2. Katja - jednak kolorki i nośność, może faktycznie troche przypomina pasiak łowicki, ale ostatnio najczęściej w niej noszę
3. Indio rubinowe - urzekł mnie jej bordowy kolor, sprzedaży do dzisiaj załuję
4. Indio wełniane - bardzo fajna chusta, tyle, że wolę mniej wymagające w praniu, ale ta miękkość ehh
5. Lisa - mam wrazenie, że najlepiej "trzymała" dziecko, może troszkę za ciemna, ale ma swój urok

W planach do testowania lniany Didek i jakiś żakard - zobaczymy, czy ranking mi się zmieni ;)

Marzenie - NINO rubinowe

visenna2
20-05-2008, 09:54
Trudno się zdecydować :)
Chyba na razie żakardowe czerwone liście. Ta chusta jest tak śliczna, że wyciągam ją od czasu do czasu żeby ucieszyć oko :)

Linda
20-05-2008, 10:39
Moj subiektywny ranking:

Indio lila z bialym, moze dlatego, ze to nasze pierwsze indio, kupione gdy Orlando mial 3 miesiace i mam sentyment do tej chusty :) ale jest bardzo mieciutkie i takie jak flanelka

Indio oberzyna z lnem, bardzo dobra nosnosc, uwielbiam tez ten kolor

Martin, kocham te pasy, zawsze czulam sie naladowana pozytywna energia, kiedy nosilam w Martinie 8))

Nino antracyt z welna, super chusta na zime, teraz zaluje, ze sie jej pozbylam.... Przy nastepnym dziecku na pewno kupie to nino

Lisa, bardzo dobra nosnosc, moja ulubiona Lisa do jeansow :)

Nino koralle, wlasciwie nie powinno byc na ostatnim miejscu, lubie tak samo jak inne indio, moze ciut mniej niz to lila

polaquinha
20-05-2008, 13:51
A ja chcę je wszystkie poznać :)

fajerwerka_1
20-05-2008, 14:01
Irlaa - napisałaś "indio rubin" - czy miałaś na myśli indio rubinrot, czy indio rubin, dokładnie tak jak napisałaś? Czy to oznacza, że był kiedyś w ofercie didymosa taki kolor wlasnie? Specjalnie otworzyłam stronę didymosa, zeby sprawdzic, ale nie widze teraz w ich ofercie takiego koloru, a gdybym trafiła na takie ciemnobordowe indio, chyba bym oszalała z radości.

petisu
20-05-2008, 14:09
Obecne rubinroty sa jasniejsze niz te sprzedawane jeszcze ostatniej jesieni. Nie wiem dlaczego.


Ja na pierwszym miejscu mam Indio z jedwabiem, Pawie zaraz za nim (malo jeszcze nosilam) i Lisa.
Koniecznie chce cos z welna, len nino.

irla
20-05-2008, 14:13
Irlaa - napisałaś "indio rubin" - czy miałaś na myśli indio rubinrot, czy indio rubin, dokładnie tak jak napisałaś? Czy to oznacza, że był kiedyś w ofercie didymosa taki kolor wlasnie? Specjalnie otworzyłam stronę didymosa, zeby sprawdzic, ale nie widze teraz w ich ofercie takiego koloru, a gdybym trafiła na takie ciemnobordowe indio, chyba bym oszalała z radości.

rubinowe = rubinrot
poprawiłam na spolszczoną nazwę, co by nie mylić nikomu

martu
20-05-2008, 14:46
ja miałam doczynienia tylko z moim żakardem Jonasem i bardzo go lubiłam.Na zdjęciach podobały mi sie indio i liście,natomiast po zobaczeniu na żywca bardzo mnie rozczarowały.Teraz choruję na pawie,ale takie farbowane u petisu.

polaquinha
20-05-2008, 14:49
no, ja może nie "choruję" ale dzielnie składam pieniązki na pawie! Farbowane od petisu :D

Może jedynie nie chciałabym zwykłego indio (choc kolory mają bajeczne np. taki koral -no po prostu nieprzyzwoicie mi się podoba) tylko takie z domieszkami :D

martu
20-05-2008, 15:24
hehehhehe widzę,że teraz tylko pawie będą na zdjęciach.

witbor
20-05-2008, 16:30
Ja w sumie może nie powinnam się wypowiadać, bo miałam do czynienia z 3 didymosami w ogóle.
Od początku mam Lisę - bardzo ją lubię i nawet się zastanawiałam czy nie sprzedać, bo już długo ją mam, ale pożyczyłam jakieś 2 miesiące temu koleżance i cały czas u niej jest. Jak do mnie wróci, będę ją traktowała jak nową chustę :lol: Bardzo mi się podoba zresztą - moja ulubiona wśród pasiastych :D
Teraz głównie używam żakardowej Elise (od Lindy odkupiłam) - zawsze o niej marzyłam, bo szary z różem to moje ulubione zestawienie kolorów (od jakiegoś czasu) i przyznam, że na żywo jeszcze bardziej mi się podoba.
Testowałam też ostatnio indio Flaminga i w sumie fajnie, chociaż ja tego splotu (od strony wizualnej) nie jestem fanką - taki trochę zbyt obrusik, tudzież ściereczka do naczyń (przepraszam wszystkie indiofanki :oops: )...
A bardzo chciałabym mieć kiedyś Millefiori z jedwabiem i szare fale (znowu róż i szarość, hmmm... :roll: ). Śliczne są :D

kasia_b
20-05-2008, 18:05
ja się nie moge wypowiadać bo mam jednego didka którego baaardzo lubię. Czytam watek z zainteresowaniem - bo odczuwam wielką pokusę zakupu kolejnego didka ;) No i się waham paski czy żakard (fale)? cięzka decyzja.. :roll: co radzicie? czy fale łatwo się haczą? (indio pod tym względem jest delikatne...) czy paski (jim konkretnie mi po głowie chodzi) mają lepszą nośność?
--
pozdrawiam
kasia
3 mrówki ('99, '01, grudzień '07)

martu
20-05-2008, 18:22
nie mam ,ani jednego zaciągnięcia na żakardzie.Trochę się spierają wg mnie.

irla
20-05-2008, 20:00
kolorowe indio też sie spierają

kajkasz1
20-05-2008, 22:02
No właśnie, ja się też nie powinnam wypowiadać, bo dwa testowałam.
Pod względem kolorów zawsze i nieodmiennie Iris. Dla następnego dziecia nówkę sobie sprawię w 100%. Zresztą na następnym potomku przećwiczę, jak mi się uda, wszystkie rodzaje Didków.
No i marzą mi się konopie, ale to chyba już nie teraz. Żal inwestować taką kasę dla 2, 3 prób noszenia.

aneta.s
21-05-2008, 06:57
hm.... ja mm tylko Jim-a i tylko w nim nosiłam ale jest cudowny więc bardzo sobie chwalę....

milorzab
21-05-2008, 09:01
Jako posiadaczka trzech didków się wypowiem. Szczęśliwa posiadaczka. Dałam mężowi do wyboru 5 chust na imieninowy prezent i wybrał indio!!!
Przyszło wczoraj i do tego mam taką ulotkę, która mi pozwala kontemplować chusty np w wannie;)
Wnioski:
1. Fale fioletowe
2. Indio ciemnoniebiesko-białe
3. Katja
4. Indio niebiesko-cynamonowe
5. Fale czerwone
6. Fale srebrne
7. Fale sekwojowe
8. Nino czerwone
9. Nino natur
10. Iris
No i Pawie za klimat.

kasia_b
21-05-2008, 11:07
hm.... ja mm tylko Jim-a i tylko w nim nosiłam ale jest cudowny więc bardzo sobie chwalę....
Aneta, a powiedz jak wypada jim w porównaniu z leosiem? cieńszy, sztywniejszy, mniejszy węzeł? będe wdzięczna za info - może mi pomoże w trudnym wyborze (bo teoretycznie mam zamiar swoją ostatnią chuste kupić ;-) )
--
pozdrawiam
kasia
3 mrówki ('99, '01, grudzień '07)

DonKaczka
21-05-2008, 11:10
a ja pokochalam dwukolorowe nino, te limitowane wersje
mam pomaranczowe creamsicle, malachite i sa boskie
przewiewne jak vatanaie, nosza super, moja nowa milosc :)

uwielbiam nino z welna - ale w lecie mnie gryzie w ramiona, od zawsze welna mnie gryzla, ale chlodniejsza pora genialne, do noszenia nowordka super
indio krokusa tez kocham :)
i konopie :)

i moje indio lampone z lnem - polecam do wyprobowania - duzo ciensze od konopi, podobne do jedwabiu na grubosc, a nosnosc genialna - chyba jakies indio z lnem didek teraz wypuscil

irla
21-05-2008, 11:28
teraz kilka lnianych jest/będzie (rozenholz/mandarine/quarz/ziegel)

aneta.s
21-05-2008, 12:04
kasia_b napewno leo jest miększy od Jima i węzeł ma mniejszy.... ale Jim ma swój urok dla mnie to bardzo piękna chusta i nie zamieniła bym jej na inna ;) z początku sztywny ale po każdym kolejnym praniu ładnie mięknie także szczerze polecam!!! i daj znać czy sie zdecydowałaś ;)

kasia_b
21-05-2008, 17:01
kasia_b napewno leo jest miększy od Jima i węzeł ma mniejszy.... ale Jim ma swój urok dla mnie to bardzo piękna chusta i nie zamieniła bym jej na inna ;) z początku sztywny ale po każdym kolejnym praniu ładnie mięknie także szczerze polecam!!! i daj znać czy sie zdecydowałaś ;)
dzięki! decyzja nie będzie prosta ;-) i falki niebieskie kuszą i jim....no i jeszcze jest taka mozliwość że wygra rozsądek i zrezygnuje z zakupu nowej chusty ;-)
--
pozdrawiam
kasia
3 mrówki ('99, '01, grudzień '07)

irla
05-06-2008, 12:34
Kasia_b w sprawie chust - szkoda zycia na rozsądek w tym wypadku ;)

rillia
05-06-2008, 13:42
Kasia_b w sprawie chust - szkoda zycia na rozsądek w tym wypadku ;)

Irlaaa, też tam myślę:P Chustowanie krótkie hobby, trzeba korzystać póki jest co nosić:D

polaquinha
05-06-2008, 14:23
a co - wrzucę Wam tego linka, którym się katuję od jakichś 2 godzin 8))
http://www.birdiesroom.com/DIDYMOS-Swatches.aspx

srebrne fale....ehh

stronka znana pewnie większości ale może nie wszystkim??

:lol:

kashinka
05-06-2008, 14:37
ach tak, ja zagladam tam na strone na ktorej sa historical swatches, i wzdycham... wzdycham... :|

kasia_b
05-06-2008, 18:14
Kasia_b w sprawie chust - szkoda zycia na rozsądek w tym wypadku ;)

Irlaaa, też tam myślę:P Chustowanie krótkie hobby, trzeba korzystać póki jest co nosić:D
no więc rozsadek zdecydowanie nie wygrał ;-) po cięzkich rozmyslaniach i rozterkach 2 chusty zostały zamówione 8)) leoś został sprzedany niestety z tego powodu :( tylko jeszcze 2-3 tygodnie przyjdzie mi czekać...strasznie się męczę ;)
na jim'a się nie zdecydowałam tym razem... ale chusta piekna i nie trace nadzieji że kiedyś zagości w stosiku :)

joawoj
05-06-2008, 22:03
Kasiu, a pochwalisz się jakie chusty zamówiłaś? :D [/b]

kasia_b
05-06-2008, 22:35
Kasiu, a pochwalisz się jakie chusty zamówiłaś? :D [/b]
no własnie nie wiem czy powinnam się chwalić chustami których fizycznie jeszcze nie mam - bo to jak dzielenie skóry na niedźwiedziu ;) na razie tylko u petisu zamówienie złożyłam - teraz musze cierpliwie czekać :)
no ale co tam :twisted: zamówiłam czarne elipsy i niebieskie falki. Falki to chusta która zawsze bardzo mi się podobała (ale pewnie do ubrań pasowac nie będzie :roll: ) a elipsy za to będą pasować :twisted: Czytałam i pozytywne i negatywne opinie o tych chustach (gruntowne studia tematu na TBW :P ) tak że ciekawa jestem przyszłych chustowych wrażeń i mam nadzieję że się na tym wyborze nie przejadę ;)