PDA

Zobacz pełną wersję : wykrzywia się na boki



Bonita
24-01-2010, 00:02
Co mam zrobić żeby dziecko nie wykrzywiało mi się na boki? Za każdym razem staram się ją wiązać sumiennie (na razie tylko kieszonka, rzadziej 2x), poprawiam ją już podczas wiązania, próbuję ją nakierować naciąganiem, a jednak mniej więcej co 2-gie wiązanie Basia wygina się w łuk, najczęściej na moje prawo. Nie ma asymetrii ułożeniowej, więc pewnie coś nie tak wiążę. Podpowiedzcie jak to zmienić.

rosass
24-01-2010, 00:05
A wygina sie jak spi? w 2x czy w kieszonce? czujesz luz po dociagnieciu?
zdjecia !

Mayka1981
24-01-2010, 00:24
A wygina sie jak spi? w 2x czy w kieszonce? czujesz luz po dociagnieciu?
zdjecia !

z ust mi to wyjęłaś chyba :ninja:

a może na Twoje prawo jest coś ciekawego do oglądania? wiążesz się przed lustrem? trzeba się pokręcić troszkę żeby się zainteresowała czymś po drugiej stronie to się wyprostuje:lol:

Bonita
24-01-2010, 10:39
Jak będę miała możliwość to zrobię zdjęcie ;) A wiążę się przed lustrem prawie zawsze. I chodzę z nią po domu cały czas (nie usiądę, stać też nie ma jak), staram się ustawiać tak żeby musiała się wyprostować żeby coś zobaczyć po drugiej stronie, ale nie zawsze jej się chce ;)

ewadbr
24-01-2010, 10:46
jak mój tak robi przy motaniu, to staje z nim przy ścianie stroną, w którą się wychyla i zwykle się obraca w drugą, wtedy go mocno dociągam i nie może się wychylać już w żadną stronę :ninja:

beannshie
25-01-2010, 15:19
mamy ten sam problem, ale jestem początkująca więc to pewnie dlatego. Wiąże moją córkę w 2x bo jak dla mnie najszybszy i najłatwiejszy do zrobienia. Mamy chustę elastyczna, wydaje mi się że jest dobrze dociągnięta i po paru chwilach jak zasypia wgina się na lewą moją stronę dla odmiany. Boję się czy aby jej to nie szkodzi i co zrobić żeby się nie wyginała??

JoShiMa
25-01-2010, 15:33
W chuście elastycznej nie wiąże się 2x, więc prawdopodobnie w tym tkwi problem.

Słusznie, że się boisz, bo to może zaszkodzić. żeby się nie wyginała należy zastosować wiązanie odpowiednie dla chusty elastycznej.

http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/Jak_wiazac_chuste_elastyczna

Padthai
25-01-2010, 23:19
mamy ten sam problem, ale jestem początkująca więc to pewnie dlatego. Wiąże moją córkę w 2x bo jak dla mnie najszybszy i najłatwiejszy do zrobienia. Mamy chustę elastyczna, wydaje mi się że jest dobrze dociągnięta i po paru chwilach jak zasypia wgina się na lewą moją stronę dla odmiany. Boję się czy aby jej to nie szkodzi i co zrobić żeby się nie wyginała??

tak jak pisze koleznka wyzej
W elastycznej wiaze sie kieszonke z panelem poziomym na zewnatrz i wszystkie 3 poly trzymaja dziecko, wiec musza byc dobrze naciagniete. Warto tez podczas wiazania bardziej naciagnac krawedzie by dobrze podtrzymaly glowke i trzymaly kolanka wyzej.

beannshi
25-01-2010, 23:24
mamy ten sam problem, ale jestem początkująca więc to pewnie dlatego. Wiąże moją córkę w 2x bo jak dla mnie najszybszy i najłatwiejszy do zrobienia. Mamy chustę elastyczna, wydaje mi się że jest dobrze dociągnięta i po paru chwilach jak zasypia wgina się na lewą moją stronę dla odmiany. Boję się czy aby jej to nie szkodzi i co zrobić żeby się nie wyginała??

Ekhm... Chyba beda nam sie nick'i mylic:roll:

Padthai
25-01-2010, 23:52
osz kurka
tylko jedna literka

mart
25-01-2010, 23:58
taki wiek że dziecko się wygina. ciekawe świata.
jesli w miarę symetrzyczne to wyginanie to problemu pewnie nie ma wiekszego.
wiązać trzeba starannie ale na 5 miesięczniaka nie ma siły za bardzo.

ja mojego przerzuciłam tydzień temu na plecy i mam problem z głowy:ninja:

beannshi
26-01-2010, 00:09
osz kurka
tylko jedna literka

:frown

Padthai
26-01-2010, 00:41
...ja mojego przerzuciłam tydzień temu na plecy i mam problem z głowy:ninja:
i to jest rozwiazanie :lol::lol::lol:


:frown
na pocieszenie, juz oddtanczylam na wiosne, wiec sniegi niebawem stopniejsa :mrgreen: