PDA

Zobacz pełną wersję : Jedwabne - co wybraĂŚ?



lemonka
19-05-2008, 11:31
Dziewczyny myslałam, że juz troche się znam na chustach, ale jak przyszło do decyzji żeby kupic cos nowego to oczywiscie nic nie wiem jak sie okazuje :oops: I jak zawsze prosze Was o pomoc :mighty:

A o co chodzi? chcę zrobić wieksze zakupy chustowe. Huraaa!!! I tak, chcialabym kupić kółkową jedwabną, poucha lnianego albo bawełnianego i nosidło ( tak na przyszlość już bo teraz mam kasę wolną a potem pewnie juz bedzie jej mniej ). Zacznę od nosidła - czy Patapum Baby czy Manduca?
A pouch? Cos z Hotslings czy Kangoogoo ( tylko nie wiem jak sie mają do siebie ich ceny )? No i kółkowa jedwabna - czy Zolowear czy Kangoogoo ( tu tez kwestia ceny )? A może jeszcze inne kółkowe albo pouche? Mam metlik w głowie. I jeszcze jedno pytanie, pewnie głupie :oops: Czy jedwab nie wyślizguje sie z kółek? Nie trzeba często dociągać?

Linda
19-05-2008, 11:56
Piekne sa zolowear, piekne jedwagne od Agnieszki :) A moze by tak kupic jedwab i poprosic Marte (oppamame), aby ci uszyla jedwabna.. :) Marta dla nas uszyla piekna czerwona jedwabna z eleganckim ogonem, byla to chusta na Boze Narodzenie, jestem z tej chusty bardzo zadowolona, choc nie nosze w niej czesto, bo to taka bardziej wyjsciowa chusta :wink: Choc jak nadejda upaly, to napewno nie jeden raz zaloze, bo jedwab jest swietny na lato.

Co do nosidel ergonomicznych, to mysle, ze Manduca bedzie dla was lepsza na dluzsza mete (ma regulowany panel)

Ruda
19-05-2008, 12:20
Jedwabne są piękne jedne i drugie - myślę, że w tym przypadku powinnaś kierować się tylko tym, który egzemplarz najbardziej ci sie podoba :)
Udanych zakupów ;)

Mag
19-05-2008, 14:06
miałam przez chwilę z jedwabiem i mi się troszkę ślizgało,może coś nie tak robiłam?
czysta bawełna,mam annę storcza, miałam kangoogoo,nie ślizga mi się zdecydowanie.
ja czekam na wolną kasę i zdecydowanie manduca (najlepiej czerwona,choć są u vegi beżowe) -poza tym linda to spec od nosideł,słuchaj się jej :D
z kangoogoo koniecznie kółka aluminiowe ringslings bo metalowe są jednak w porównaniu z alu sporo cięższe.
a pouch- kup len i daj do szycia krawcowej,zajmie jej to godzinkę,sama szyłam to wiem.(opis u oppamamy)
a najlepiej wal do oppamamy i poproś o kółkową i poucha :D

Linda
19-05-2008, 14:59
Moze uda mi sie zrobic fotke naszej kolkowej, ktora szyla nam Marta, Marta.

Linda
19-05-2008, 15:04
oki, znalazlam fotke z Wigilii, tutaj Savka z Orlando. Kolka jeszcze srebrne, ale Marta ma teraz czerwone i wymieni mi na czerwone alu.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/Gc3xC0k5LgVzQ25N7B.jpg

Poprosilam Marte, aby uszyla ramie ala SBP, czyli takie z zakladkami. Bardzo lubie to ramie, jest super wygodne.
Chusta jest dluga i ma drugi kawalek materialu doszyty do ogona, taki zloto-czerwony. Postaram sie wkleic te fotke pozniej

lemonka
19-05-2008, 21:45
Jak zwykle jestescie nieocenione :) Dzieki za rady. Zbyt wiele chust i nosidel mi sie podoba a kasy zdecydowanie za malo. Myslałam żeby cos dac do uszycia, ale chyba kupię gotowe bo nie mam w pobliżu sklepów z materialami a po centrum nie mam za bardzo jak pochodzić żeby coś fajnego upolować :(
Co do kółek - pewnie, że aluminiowe :) Nie dość, że lekkie to jeszcze ladne :)

Linda, masz fajowe dzieciaki. A Orlinek jest bardzo do Ciebie podobny :) No a chusta też do pozazdroszczenia :love:
A dokladniej to o co chodzi z tym ramieniem SBP?

Linda
19-05-2008, 22:42
Ramie SBP to skrot od Sleeping Baby Productions, firmy, ktora wymislila taki rodzaj ramienia do chusty kolkowej. Nie wiem jak dokladnie to wytlumaczyc, moze szyjaca mama lepiej to zrobi... Takie ramie ma zachodzace na siebie zakladki. Mam dwie chusty kolkowe (te jedwabna i przerobione indio) z takim wlasnie ramieniem i bardzo je sobie chwale.

Oto strona www. Tam jest wszystko dobrze wytlumaczone
http://www.sleepingbaby.net/construction.php

A tutaj Jan tlumaczy jakie sa rodzaje ramion w chustach kolkowych, tekst jest po angielsku, ale sa tez diagramy i rysunki
http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/shoulders.html

lemonka
20-05-2008, 11:13
Dzieki za linki. Już rozumiem o co chodzi z tym ramieniem :)

Milego dzionka :)