PDA

Zobacz pełną wersję : Komplety AIO Close Parent kontra tots bots kieszonki



aniouek
22-01-2010, 10:24
Który zestaw lepszy dla straszaków 12,4 i 13,2kg? Macie może porównanie które pieluszki wieksze i jak z chłonnością? Które wygodniejsze w obsłudze? Będę wdzięczna za pomoc. Chodzi konkretnie o te zestawy: http://ekomaluch.pl/zestaw-z-kieszonka-od-urodzin-do-nocnika--bambus-,p779,l1.html?podstrona=2 oraz http://ekomaluch.pl/kompletny-zestaw-pieluszek-aio-rozne-kolory,p1033,l1.html

Mag
22-01-2010, 11:20
cp ciężko będzie dopiąć na starszaku,mogą być na styk,a z totsami...hmmm.mi pkieszonki nagminnie przeciekały:roll:.
z tych dwóch-totsy jeśli bym nie miała innego wyboru.
z ekomalucha wziełabym flexi tot maxi.flexi są super zgrabne i chłonne.wszystko na rzepy więc momentalnie się zapina,szybko schnie i na noc starczy tylko wkładke ppolarową włożyć.

aniouek
22-01-2010, 12:00
Kurcze a właśnie na CP sie bardziej nastawiłam. Czyli TB znacznie większe? W sumie to kieszonka więc mozna dolozyc jakis wkład żeby nie przeciekały.

Mag
22-01-2010, 13:14
gdyby to była kwestia wkładów to bym nie pisała o tym:rolleyes:.bokiem leciało mimo dobrego dopasowania.
cp na pewno na 12-14 kilo będą przyciasne.
rozważasz jeszcze jakieś inne firmy i sklepy,czy tylko stąd?

aniouek
22-01-2010, 14:30
Magda te mi wpadły w oko bo w kompletach wychodzą niedrogo. Szkoda mi przy tak duzych dzieciach inwestować wiecej w pieluchy bo kolejnych juz nie planuję. A jakie bys polecała???

ekomummy
22-01-2010, 14:32
gdyby to była kwestia wkładów to bym nie pisała o tym:rolleyes:.bokiem leciało mimo dobrego dopasowania.
cp na pewno na 12-14 kilo będą przyciasne.


Magda, w jakim wieku są Twoje dzieci które używały kieszonek Totsa? U nas narazie wszystko w porządku (testuje od urodzin do 4.5 miesiąca, tyle ma mała). Jeżeli coś później jest nie tak to na pewno chcę wiedzieć. To ważne. Daj znać od jakiej wagi. Nasze są białe kupione 5 miesięcy temu.

Jeżeli chodzi o CP to zgadzam się. Przy 12-14 kilogramowym dziecku mogą zacząć robić się za małe. Flexi są większe i fajnie można regulować chłonność przy pomocy dodatkowych wkładów.

Duże (wysokie) są też kieszonki Baby Kangas (tutaj trzeba osobno dokupić wkłady). Są dostępne np. w pieluszkolandzie.

Mag
22-01-2010, 15:02
kupiłam od dziewczyny,która twierdziła,że jej przeciekają-kupiłam nowe gwiazdki,ona kilka ich miała,sprzedała mi nieużywane.
no i mi też szły bokiem,na Marii wtedy 13 kilo,półtorej roku.dopasować dało się świetnie,wszystko grało ale nie wiem do dziś czemu ciekły.wszystkie trzy,niezależnie od tego co w nie włożyłam.
potem spotkałam się z kolejną opinią o przeciekach.
ale znam dziewczyny,którym nie przeciekają:ninja:.

mogłabyś pociągnąć na naughty baby do 14 kilo,czyli momentu kiedy dziecko idzie na nocnik.
ale w ogóle to bez sensu używać w tym wieku nagle wielorazówek z polarem ,jak chcesz żeby je nauczyć siusiu=mokro=nieprzyjemnie to musisz przerzucić się na wielorazówki bez polaru w środku.
czyli otulacz i pieluchy skladane lub otulacz i pieluchy formowane.
składane dobre są bambusowe,jak nature babies.
kto takie sprzedaje....diapers.pl chyba,14zł sztuka,otulacze rozmiar L lub XL.
właśnie-czemu chcesz teraz na wielorazówki przejść?

aniouek
22-01-2010, 15:14
Przeprowadzamy sie do domu gdzie będzie problem z wywozem śmieci przez jeszcze dług czas. Jednorazówek przy bliżniakach idą dwie siaty dziennie.
A HIP HIP BABY - Wonderoos z wkładami???? Chodzi mi o pieluchy do spania i na wyjścia, po domu beda latali w otualczach i tetrze lub flaneli.

Mag
22-01-2010, 15:32
wonderoos jak najbardziej tak,pasują i są nie do zdarcia.

aniouek
22-01-2010, 15:40
Faktycznie dużo większe od CP???

Mag
22-01-2010, 16:34
na pewno do końca pieluchowania,14-kilowej Marii zapinałam na przedostatnie napy,czyli zapas miałam, a w cp rzepy naklejałam na samym końcu tego rzepa z przodu.w cp gumki pod koniec na udach cisnęły, w wonderoo nie ma takiego problemu.
dwie wkładki powiększają pupę, ale przy starszakach nie ma to takiego znaczenia jak przy maluchach.na ewno w. będą wygodniejsze niż cp

kammik
22-01-2010, 17:05
CP z ledwością się dopinały już na mojej 10,5kg pannie, a żal, bo są świetne.
I polecam kupno na początek kilku różnych pieluch - sprawdzisz, co Wam pasuje, a nietrafione zakupy z łatwością pewnie pójdą na bazarku.

nemhain
22-01-2010, 20:41
hmmm, nie chcę żeby to zabrzmiało jako reklama bo w sklepie tez mam CP ale moj ma 11 kg i jest duzym dzieckiem i są na niego dobre, my uzywamy tych z bambusem.

aniouek
23-01-2010, 10:31
Dziewczyny a pieluchy Fuzzi Bunz??? Jak z wielkością? Czytam że są do 18 kg.

Mag
23-01-2010, 10:56
też dobre,i baby kangas też:)

ewinka
23-01-2010, 13:48
Dziewczyny a pieluchy Fuzzi Bunz??? Jak z wielkością? Czytam że są do 18 kg.

Jedne z moich ulubionych (jeśli nie naj). Polecam.

aniouek
23-01-2010, 13:48
Baby kangas wychodza strasznie drogo. A Fuzzi Bunz tak jak wonderoos. One sa równie duże jak W??? A powiedzcie jak latem sprawdzaja się takie pieluchy, nie za ciepło dziecku tak wewnątrz jest polar.

ewinka
23-01-2010, 13:57
Baby kangas wychodza strasznie drogo. A Fuzzi Bunz tak jak wonderoos. One sa równie duże jak W??? A powiedzcie jak latem sprawdzaja się takie pieluchy, nie za ciepło dziecku tak wewnątrz jest polar.

A pytasz o FB rozmiarowe, czy one size? Bo ja mam rozmiarowe, ale w sumie myślę, że pewnie krój podobny. Wonderosy są szersze od FB, jakby potężniejsze, a FB zgrabniejsze. Dlatego ja używam W. na noc, dla mnie raczej nie do chodzenia :) No i W. mają właśnie super chłonne wkładki, przez co dają radę w nocy. Nie próbowałam FB na noc, bo moja Tusia to ogromny sikacz, ale myślę, że normalnie to też by dała radę (zwłaszcza, gdy się dwie wkładki włoży)

ekomummy
23-01-2010, 14:16
Podpisuję się pod tym co powiedziała ewinka. My też tak stosujemy FB i Wonderoos. FB da radę tak jak Wonderoos przetrzymać noc z podwójnymi wkładkami więc jeżeli szukasz pieluszki bardziej uniwersalnej to możesz wybrać FB.

aniouek
23-01-2010, 14:20
Ok czyli W szersze ale chłonniejsze a FB węższe mniej chłonne ale zgrabniejsze. A jak z wysokością pieluchy czyli po rozłożeniu z jej długością? Moi chłopcy wysocy ponad 90cm. Ja patrzę na FB one size. Czyli do wonderoos nie potrzeba dodatkowych wkładów na noc? I jeszcze jak z schnięciem?

ekomummy
23-01-2010, 14:22
A powiedzcie jak latem sprawdzaja się takie pieluchy, nie za ciepło dziecku tak wewnątrz jest polar.

Ta warstwa polarku jest cienka i tylko po to, żeby izolować dziecko od wilgoci. Więc nie jest im raczej za gorąco.