PDA

Zobacz pełną wersję : chusty elastyczne - porĂłwnanie



andziulindzia
18-05-2008, 13:20
Przegladałam sobie forum, ale nie znalazłam porównania chust elastycznych. W Polsce dostępnych jest teraz sporo elastyków różnych firm. Osobiście macałam Polekonta i babylonię i Polekont przypominał mi w dotyku sfilcowany sweter, a babylonia była miękka i delikatna. A inne chusty? No i jak z komfortem noszenia? Czy to, że chusta jest delikatniejsza nie sprawia, że gorzej się w niej nosi?
Zastanawiam się nad kupieniem elastyka w prezencie i tylko nie wiem, który wybrać

Anna Nogajska
18-05-2008, 20:07
ja ostatnio testowałam elastyka z chusta.pl na moim 10 kilogramowym synku. nosił jeszcze super, nic mi nie osiadało.moim zdaniem miła w dotyku, fajne kolory. bardzo fajna instrukcja na płycie.

babylonia jest piękna, ale niestety nie miałam okazji w niej ponosić. słyszałam tylko, że mamy bardzo sobie chwalą.

hanti
18-05-2008, 20:47
Polekont przypominał mi w dotyku sfilcowany sweter,

to mnie zaskoczyłaś, ja polekonta co prawda tylko przymierzałam z dużą już Kinią, ale zrobił na mnie bardzo miłe wrażenie.

pulcheria
18-05-2008, 22:42
Ja mam Polekonta i dla mnie on w dotyku jest bardzo miły. Mięciutki, fajnie otula malucha. Dobrze się wiąże, świetnie nosi. Jedyny minusik za falujące się krawędzie, które ciężko dociągnąć, ale tak już chyba elastyki mają. Jak dla mnie chusta bardzo godna polecenia :D

fajerwerka_1
19-05-2008, 09:35

Agnen
19-05-2008, 09:45
Moje dziecko wprawdzie jeszcze nie jest bardzo ciężkie, ma 8 kg w tym momencie, ale odkąd waży ponad 6kg, nosi mi się lepiej w elastyku, niż w niektórych gorszych jakościowo tkanych, mam głównie na myśli te o niezbyt gęstym splocie

Też mi się tak wydaje.

pulcheria
19-05-2008, 10:17
[quote="fajerwerka_1":1n505yto]

andziulindzia
20-05-2008, 21:16
No to która z chust elastycznych jest milsza w dotyku?

Nie wiem czy przed zakupem będę miała okazję pomacać różne więc chciałabym poznać wasze zdanie.

doominikaa
20-05-2008, 22:52
ja porównywałam polekonta i chustę pl, wolę polekonta - chyba nawet mojego dotykałaś w manufakturze?
jest milusi, chusta.pl nieco sztywniejsza i, o zgrozo, w miejscu, gdzie się wiąże dziecia - centralnie na środku, jest dodatkowa warstwa materiału, z której po spakowaniu tworzy się plecaczek... na lato - hardkor.

21-05-2008, 15:31
a ja polekonta pozbyłam się na rzecz chusty elastycznej MaM.

MaM WRAP jest cudowna, miękka, delikatna, znacznie cieńsza niż polekont.
ma ślicznie wykończony kolorowym ściągaczem fragment krawędzi otulający kark dziecka, a jednocześnie uniemożliwiający chuście falowanie, odginanie się etc.

minusem tej chusty jest uboga kolorystyka. mnie jednak nie przeszkadzała. wśród tej trójki znalazłam swój kolor.

chustę elastyczną babylonii dotykałam tylko. jest trochę grubsza niż MaM WRAP, ale wciąż cieńsza od polekonta.

polaquinha
21-05-2008, 15:56
a ja jestem taka ciekawa tych MaM ECO z konopiami ale chyba nikt ich na oczy nie widział, bo co pytam to nie mam odpowiedzi :?

atka
11-06-2008, 10:34
Ja mam taką z konopiami, kolor wina, dobrze się nosi, jest mięciutka, ale niestety nie mam porównania z innymi. Nie jest gruba, a mimo tego trochę nam za gorąco w ciepłe dni.
Ostatnio nabyłam nosidełko ergonomiczne Manduca i dla mnie jest bardziej praktyczne niż chusta.

polaquinha
11-06-2008, 10:37
ooo, dzięki! Nareszcie się doczekałam :) Czyli miękka jest?
Bosmy się zastanawiały czy te konopie nie uszytwnią chusty.
A mogę wiedziec ile Twoje dziecko waży? (chodzi mi o nośność)

Pozdrawiam!

hanti
11-06-2008, 10:48
to ja jeszcze dorzucę, że mi się gabi bardzo podobają :) chociaż póki co nosiłam w nich tylko kota i Kinię :lol: ale Kinia to kawał baby, a przyjemnie było :)

Agnen
11-06-2008, 11:04
No to też dodam: Jak (jeśli?) będę miała następnego młodego to kupię Gabi. Głównie ze względu na to że jest najbardziej przewiewna z tych które motałam. Polekont zrobił na mnie dobre wrażenie, ma śliczne kolory, mięciutki jest, ale grzeje. Motałam też raz sleepy wrap - równie dobrze mogłabym gruby koc zawiązać, poza tym brzydka jest (IMO). To chusta na trzaskające mrozy. Miałam niedawno pseudoelastyka - polarową calin bleu. też chusta zimowa. Ma tą wadę że na środku naszyty jest kawał polaru innego kolory, czyli zamiast pakować dziecko w 3 warstwy - pakuje je w 4.
Macałam jeszcze hoppa elastycznego, ale nie motałam. Tak w dotyku to jak polekont.

atka
11-06-2008, 11:27
ooo, dzięki! Nareszcie się doczekałam :) Czyli miękka jest?
Bosmy się zastanawiały czy te konopie nie uszytwnią chusty.
A mogę wiedziec ile Twoje dziecko waży? (chodzi mi o nośność)

Pozdrawiam!

Jest bardzo przyjemna, sama byłam zaskoczona, że nowa a taka miękka, i do tego są super butki z czapeczką.
Mój dzieć waży dopiero ok.6 kg, dlatego ciężko coś powiedzieć o nośności.
Jak w opisie - jestem chustonówką i nie mam doświadczenia...może inne się noszą lepiej. Ja nie mam do niej jakiś większych zastrzeżeń. Poza tym kolor wina jest naprawdę super.
pozdrowionka

mama-anika
11-06-2008, 13:09
no to licytujcie Gabi:

http://www.allegro.pl/item380822555_chusta_gabi_charytatywnie_dla_adasia .html

wiem, że nie powinnam tu tego wklejać, no ale to taka ważna sprawa, wybaczcie