PDA

Zobacz pełną wersję : gabi



hanti
18-05-2008, 12:35
niektóre dziewczyny już testowały :)

Agnen
18-05-2008, 12:53
Testowałam,podobało mi się, ale to nie była wersja ostateczna, więc się wstrzymam z ocenianiem :)

hanti
18-05-2008, 13:27
Agnen, napisz prooooooooooszę bo się noszę z zamiarem kupna, a nie chcę sobie dwóch ścierek zafundować ;)

Agnen
18-05-2008, 14:29
no to specjalnie dla Ciebie, Hanti:

Gabi mi się podobała, ale mam porównanie tylko z polekontem. Wygląda ładnie, ma estetyczne logo na kieszonce na środku, fajny kolor, brzegi obszyte elastycznie w ogóle nie przeszkadzają. Jest bardzo rozciągliwa, ale bardziej w poprzek, w związku z tym młoda (wtedy 7 kg) trochę mi podskakiwała. Za to zapakowany w nią dwumiesięczniak na spotkaniu chustowym zasnął od razu. W porównaniu z polekontem jest cienka i przewiewna. Za to straszliwie długaśna. Może dlatego ze tak się rozciąga. Trzy razy się nią owijałam, a wcale malutka nie jestem.

Moim zdaniem kup. Ja zresztą też planuję już prezenty w postaci tej chusty dla zaciążonych znajomych :)

hanti
18-05-2008, 16:33
dzięki, napisałam z prośbą o dwie :) bo się z chłopem nie mogliśmy w kwestii koloru porozumieć :lol:

alawuwu
18-05-2008, 17:29
Co to za chusta gabi? Czy coś mnie ominęło na weekendowym wyjeździe? :shock:

hanti
18-05-2008, 20:05
o tu sobie zobacz :D
http://chusty.info/forum/viewtopic.php?t=3546

mayetschka
18-05-2008, 23:39
hanti sorki że tu ale mi ten teges nie działa pw ani odpowiedz w podanym przez Ciebie linku :( buuuu a myślałam że na Pestce spróbuję Gabi :(

olazola
27-05-2008, 20:50
I co dziewczyny, byscie oddaly swoj glos na te chuste, bo wiem ze niektore juz dostaly a niektore nawet 2.

hanti
27-05-2008, 21:29
ja nie oddam dopóki dziecia nie ponoszę i nie popiorę ze dwa razy chusty :) także dłuższą chwilkę to potrwa :lol:

gdybym miała to zrobić na świeżo to 5- by dostała, minus za powielanie błędu z koszmarną długością chusty, bo elastyki są robione na kobity powyżej 130 kg żywej wagi.

W chuście nosiłam Kinię 11 kg, także za dużą i spodziewałam się tragedii której nie było, bo spokojnie mogłabym ją po domu chwilkę ponosić, na pewno nie na spacer bo już sprężynuje. I miałam sesję zdjęciową z kotem ok 3 kg i było fajnie, naprawdę dobrze go podtrzymywała, ale jednak kot to nie wiotkie dziecko, więc z oceną poczekam.

tonieja
27-05-2008, 21:47
Kupiłam chustę dla siostry która jeszcze długo będzie w dwupaku, więc postanowiłam wypróbować 8))
Szczerze mówiąc moje pierwsze wrażenie po wyjęciu z koperty to raczej niemiłe zaskoczenie. W tym sensie ze nie miałam nigdy w rękach elastyka więc trochę inaczej go sobie wyobrażałam. okazało się ze to 5 metrów materiału na "bluzki" :lol:
Jednak po zapakowaniu Mili żałowałam że nie znałam tej chusty jakieś 10 msc temu. Teraz już wiem że "przy następnej okazji" zacznę od wyboru chusty elastycznej. Bardzo łatwo się wiąże. Niczego nie trzeba dociągać. Po prostu bajka. Nic tylko chustować :D
A jak się sprawuje na noworodku to powiem za kilka miesięcy kiedy przybędzie nowy członek rodziny. tak więc oceny nie wystawię

olazola
27-05-2008, 22:08
Dzieki za opinie. No wlasnie co z ta dlugoscia, 5 metrow, to spodniczke sobie zrobie :) mogly by byc do wyboru co metr np 4, 5, 6 albo co pol metra, to by byla bajka.

ithilhin
27-05-2008, 22:16
ogolnie to fajna i wygodna dosc chusta ale ja nosilam tylko lalke :oops: (ale za to 6-kilogramowa) i moja bratowa zawiazala sowjego polroczniak w nia i tez miala poztywne wrazenia.
mila w dotyku, ladne kolory, estetyczne wykoncznie brzegow.
czyli dobry stosumke jakosci do ceny.
minus za: kieszonke na plecach dziecka i nieco zbytnia elastycznosc na szerokosci.
dla noworodka jak najbardziej jesli sie naprawde sciale sibie obwiaze (no ale to normalne przy leastykach i w instrukcji jest o tym specjalny podpunkt za co plus :-))

http://lh3.ggpht.com/gosia.garkowska/SDndYIU1C4I/AAAAAAAAAtg/eoiSvwZGa7s/P1010543.jpg?imgmax=512

tonieja
28-05-2008, 10:57
No wlasnie co z ta dlugoscia, 5 metrow
Ja mam 265 czm wzrostu i noszę rozmiar 38, Jakoś nie odczułam ze to jest 5 metrów. Węzeł jest z przodu a ogon nie sięgał kolana. Jak dla mnie nie ma się co bać tych metrów. Dodaję tylko że ja 10-miesięczniaka zapakowałam a nie noworodka :D

Kaja
30-05-2008, 16:55
Miałam okazję zawiązać Stasia w Gabi na jednym ze spotkań.
Podobały mi się kolorki i pamiętam, że wtedy stwierdziłam, że przy młodszym rodzeństwie zafunduję sobie jakiegoś elastika - czyli fajna :D

hanti
30-05-2008, 18:14
Ja mam 265 czm wzrostu
wysoka z Ciebie kobita :wink: :lol:



i noszę rozmiar 38, Jakoś nie odczułam ze to jest 5 metrów. Węzeł jest z przodu a ogon nie sięgał kolana. Jak dla mnie nie ma się co bać tych metrów. Dodaję tylko że ja 10-miesięczniaka zapakowałam a nie noworodka :D

to zależy od gabarytów, bo ja w 5 metrach tonę i pewnie będę te chusty skracać żeby nie obwiązywać się dwa razy w talii

olazola
30-05-2008, 18:28
pewnie tez skroce :) moze z nadwyzki materialu zrobie torebke do chusty.

tonieja
30-05-2008, 22:34
pewnie tez skroce :) moze z nadwyzki materialu zrobie torebke do chusty.
Torebka, a raczej woreczek jest już w komplecie :)

tonieja
30-05-2008, 22:38
Ja mam 265 czm wzrostu
wysoka z Ciebie kobita :wink:
8))

olazola
31-05-2008, 21:58
monika-onuf a ile wzrostu ma twoj maz? Niezla z ciebie koszykarka :)

tonieja
31-05-2008, 22:38
no co wy :?: Ja się machnęłam z tym wzrostem. Powinno być 165.

olazola
01-06-2008, 20:25
Spoleczenstwo robi sie coraz wyzsze, a tak swoja droga to bylabys najwyzszym czlowiekiem swiata

joasiek
14-08-2008, 22:17
kupiłam używaną Gabi, będzie czekać do stycznia, ale spodobał mi się kolor więc zakupiłam przed wcześnie.
Nigdy nie dotykałam elastyków, ale miła w dotyku, cienka, rozciąga się. Do testów Gabi wsadziłam naszą Gabi 8600 żywej wagi. Z takim dzieckiem chusta troszkę sprężynuje, odpowiednio rozłożona na ramionach nie uciskała.
Kolor piękny, troszeczkę ciemniejszy na żywo niż na zdjęciu
Efekt Gabi w Gabi oceńcie sami
http://images50.fotosik.pl/1/c907826f681b3c29med.jpg

formichiere
18-08-2008, 20:55
Jest to moja pierwsza chusta i sobie radze tylko na podstawie instrukcji wiec chyba ok. Nawet mój mąż jeszcze wiekszy amator sobie radzi wiec jeszcze wiekszy plus i mu sie to podoba :D . Z długością nie mam problemów a jestem raczej drobnawa. Jak na pierwszą chustę dla noworodka to polecam bardzo, no i cena jest dobra.

gosiulek
08-09-2008, 22:25
to również i moja pierwsz chusta :-)
radze sobie dobrze, łatwo sie ją mota i dobrze trzyma dziecko
materiał bardzo fajny - miły w dotyku, nie odkształaca sie tak bardzo

polecam wszystkim poczatkującym - pomoże w opanowaniu sztuki motania i na pewno nie zrazi do tegoż cudownego sposobu noszenia dziecka ;-)

jasminee
26-09-2008, 20:47
Nosilam w Gabi tylko kilka razy latem, ale jakos mnie nie przekonala i szybko przesiadlam sie na tkane.

Plusy:
ladne kolorki
przewiewna

Minusy
Moj 7kg synek troche sprezynowal i po 2h dosc opadl, mialam wrazenie ze chusta jest zbyt elastyczna
straasznie dluga

yetta
31-10-2008, 23:25
Wczoraj kupiłam chustę i od razu córka zażyczyła sobie, że chce ją wypróbować (i wypróbowała). :D
Następnie ją wyprałam i dzisiaj był pierwszy spacer. Moja pierwsza chusta, więc czułam się dziwnie. Ale jestem bardzo zadowolona i nie mogę doczekać się kolejnych wiązań w innych pozycjach. Chusta jest delikatna, kolory w rzeczywistości po prostu bajeczne. Mnie ciężko było się zdecydować. :)

http://yetta.pcpoint.pl/chusta00.jpg

Kreska
17-01-2009, 22:27
Moja pierwsza chusta. Miękka, nie za gruba (ale mam porównanie tylko z polekont) Świetna dla najmłodszych maluchów! Dałam 5 :D

pieczareczka
03-03-2009, 10:42
kolorki ladne ale wolalabym zeby byly chusty chociaz dwukolorowe jeszcze; zawiazac sie w elastyku to zaden problem i dla poczatkujacych na pewno fajna rzecz; wyglada jednak wlasnie jak duzo materialu na bluzke :); dobrze sie nosi w niej malenstwo bo mieciutka i dobrze trzyma, nic nie odstaje; jednak ja w elastyku czuje sie jak szynka i po zdjeciu tego z siebie oddychalam z ulga - jednak strasznie sciska; jak pierwszy raz zawiazalam sie w tkana to juz nie wrocilam do elastycznej

Mamaga
18-09-2009, 11:43
Mamy naszą czerwoną Gabi od niespełna miesiąca. W tym czasie była z nami w podróży pociągiem i na spacerach /rewelacyjnie sprawdza się przy spontanicznych wyjściach na przystanek po tatę/, nosimy ją także czasem w domu. I jest - rewelacyjna.

Pod wpływem opinii na tym forum wywnioskowałam, że Lenny Lamb jest lepszy, tymczasem Lenny mnie zawiódł, dopiero Gabi spełniła moje oczekiwania. Materiał mięciutki, porządny (i świetny do ciamkania), kolor soczysty, taki jak na ekranie monitora przy zamawianiu, poręczny woreczek na chustę, nosi się świetnie, dziecię się nie zapada (ale nie nosiłam dłużej niż godzinę), za to roześmiane jest na całego, śmieje się w głos, gdy tylko ktoś idzie obok mnie (a trzy miesiące ma). Kieszonka jakoś mi nie przeszkadza, logo jest bardzo ładne. A gdy otworzyłam przesyłkę na wierzchu zobaczyłam parę ślicznych, dopasowanych kolorystycznie do chusty geterków! Nie wiem, czy to standartowy gratis, czy nie, producent nie chwalił się nim, zrobił mi niespodziankę, przemiłą, biorąc pod uwagę, że zastanawiałam się wcześniej, czy dokładnie takich getrów nie kupić :) W tym miejscu dziękuję :) Kontakt z obsługą przesympatyczny.. w kilku słowach... szkoda, że nie ma szóstki, bo Gabi bym ją dała :)

Wiązanie elastyka to prościzna, po kilku próbach jakoś minutę, czy pół zajmuje (nie mierzyłam, ale szybciutko).

kiribati
20-09-2009, 14:56
Gabi to zdecydowanie najbardziej elastyczny z elastyków, jakie miałam okazję przetestować. Podejrzewam, że w innych można nosić cięższe dzieci, ale dla 1,5-miesięczniaka moim zdaniem to najlepszy wybór (szczególnie urodzonego w cieplejszej porze roku, bo chusta jest cieniutka).
Nie mierzyłam, ale wydaje mi się, że chusta jest węższa od standardowych, co dla mnie było wygodne, bo normalne są na moje maleństwo nieco zbyt szerokie.
Jestem właśnie po testach i planuję nabyć własny egzemplarz. Zdecydowanie polecam :thumbs up: