PDA

Zobacz pełną wersję : Babylonia BB Slen vs Storchenwiege Leo



biblio5
16-05-2008, 07:56
Czym się różnią - Babylonia BB Slen vs Storchenwiege Leo? Która lepsza dla początkującej, chcącej się zamotać ;)

witbor
16-05-2008, 13:13
Obydwie fajne... Leo chyba odrobinę bardziej chwalony przez użytkowniczki (ja nie miałam szczęścia nawet macać :( ) BabyloniE miałam w rękach - na lato super, dobrze się dociąga i nie osiada, no i te kolory... Leo chyba jest bardziej miękki, bo BB wydała mi się ciut sztywna (w porównaniu do mojego superzłamanego Didka :wink: )

biblio5
16-05-2008, 13:23
Ja niestety nie macałam jeszcze żadnej chusty. Dopiero zaczynam się wciągać :) Do tych dwóch rodzajów ograniczyłam się na podstawie recenzji i ankiet - które są na tym forum. Myślę, że chusta będzie przydatna zdecydowanie i głównie latem - więc cienka powinna być jak najbardziej.

Agnen
16-05-2008, 13:31
IMO obie ok, leo bardziej miękki, babylonia znacznie ładniejsze kolory.

biblio5
16-05-2008, 13:34
Czyli którą nie kupię, będzie ok ;) Osobiście bardziej cenię "funkcjonalność" niż kolory.

witbor
16-05-2008, 13:51
Czyli którą nie kupię, będzie ok ;)
Będzie bardzo OK :D

biblio5
16-05-2008, 13:57
no to chyba faktycznie pozostaje mi się teraz kierować kolorem ;) Chociaż tu prosta sprawa - widzę siebie tylko w jednolitej.

biblio5
16-05-2008, 14:03
jeszcze tylko pytanie o grubość chusty - czy są porównywalne? Czy któraś jest cieńsza?

kajkasz1
16-05-2008, 14:14
Grubość porównywalna.
Różnicę widać chyba raczej w splocie i wrażeniach dotykowych.
Leoś jest bardziej ścisły, jakby mniej "przewiewny", ale z kolei milutki i mięciutki w dotyku.
Babylonia jest "na oko" luźniej tkana (ale różnice mogą być minimalne), jakby lżejsza.

biblio5
16-05-2008, 16:05
Dziekuję Wam za odpowiedzi. Ta zielona papryczka faktycznie fajna :) Na pewno dam znać co kupiłam :)

zulam
16-05-2008, 18:02
Zamierzam nabyć BB do posiadanego Leosia więc będę mogła się wypowiedzieć niedługo. Tylko dziwię się, że piszecie iż Leoś ma niewielki węzeł, moim zdaniem ma duży (gruby), albo ja coś źle robię :twisted: W BB spodziewam się znacznie mniejszego :roll:

kajkasz1
16-05-2008, 18:07
He, he, w porównaniu ze "starą" Nati, Hoppem i Laną Leoś ma mniejszy węzeł, ale bez przesady. Mały będzie chyba tylko w bardzo cienkich chustach - Vatanai, Bebinie, Ellaroo ...

joawoj
16-05-2008, 18:40
He, he, w porównaniu ze "starą" Nati, Hoppem i Laną Leoś ma mniejszy węzeł, ale bez przesady. Mały będzie chyba tylko w bardzo cienkich chustach - Vatanai, Bebinie, Ellaroo ...
Czyli Babylonia nie jest cieńsza od Bebiny? Mam Znaki Zodiaku, ale myślałam czy by sobie BB na lato nie sprawić, bo czytałam, że taka cieniutka... A teraz to już sama nie wiem...

węgielek
18-05-2008, 08:58
a co sadzicie o porownaniu inki i BB? ktora wypada lepiej - chodzi i nosnosc, dociaganie, "czepliwosc" ,itp. nie o kolory.

pulcheria
18-05-2008, 22:47
Miałam okazję przetestować BB, a na co dzień mam Leosia i ten drugi mnie osobiście bardziej "leży". Babylonia jest dla mnie taka jakby "za śliska", Leoś bardziej mięciutki w dotyku.

Jasnie Pani :)
18-05-2008, 23:28
a co sadzicie o porownaniu inki i BB? ktora wypada lepiej - chodzi i nosnosc, dociaganie, "czepliwosc" ,itp. nie o kolory.
w tym porownaniu mi Inka lepiej wypada, ale Inka grubsza. BB niedaleko za nia, dla niewprawnego oka moze nie byc roznicy (pomijajac grubosc)

biblio5
21-05-2008, 19:08
and the winner is.... :) Leo - tak jakoś podsumowałam wszystkie za i przeciw i tak mi wyszło. Mam nadzieje ze dzidzia da sie zamotać na maksa ;) Dziękuję bardzo za wszystkie uwagi. Na pewno dam znać jak moje pierwsze próby z chustowiązaniem. Pozdrawiam.

pidodi
18-11-2010, 23:31
Hej,

podbijam temat, bo właśnie stoję przed dylematem: Babylonia BB i Storchwiege Leo.
Czy są jakieś nowe szczęśliwe użytkowniczki tych chust?
Zamierzam kupić jedną albo drugą, zależy mi nie na kolorze ale na funkcjonalności (łatwość wiązania, nieopadanie dziecia, wygoda dla dziecia i mnie, przewiewność).
Dopiero zaczynam chustową przygodę, ale nie zamierzam zostać chusto-zakupo-holiczką:D i wolałabym zostać przy jednym egzemplarzu do końca chuszczenia się:mrgreen:.
Którą w takim razie wybrać (by sprawdziła się przy malutkim i większym Ciężarku, także na dłuższe wypady)?
Jakie mają największe wady (ponoć Babylonia się mechaci)...
Będę baaardzo wdzięczna za najświeższe wiadomości :D

Pidodi

Liv
19-11-2010, 01:29
zarówno babylonia, jak i leoś się trochę mechacą, ale BB chyba bardziej.
jeśli chodzi o funkcjonalność, to ja jednak polecam leosia.
BB jest dość śliska, jakby chłodna w dotyku, więc super na lato (leoś też, bo przewiewny), ale IMO tylko dla małych dzieci. splot jest dość sztywny, nie pracuje za dobrze, więc przy większym ciężarku wpija się we wrażliwe ramiona.

kasia wska
19-11-2010, 11:33
:iagree: - byłam zachwycona babylonią, póki jania nie osiągnęła 10 kg. dalej się nie dało...

ane
19-11-2010, 11:42
nie miałam BB, ale leo sprawdzał mi się świetnie i na maluchu i na starszaku (używam tego samego leosia od dwóch i pół roku).
łatwo się wiąże, a zawiązany trzyma na beton.
nowy jest przyjemny w użyciu, a złamany to już mięciutka szmatka. nośna bardzo.

pidodi
19-11-2010, 19:27
Dzięki za utwierdzenie mnie w pierwotnym wyborze :)
Czyli jednak wychodzi, że Leon to Zawodowiec :)
Zatem: niech się stanie!!!