PDA

Zobacz pełną wersję : Otulacz dla niemal dwulatków



aniouek
18-01-2010, 01:02
Witam jestem mama 21miesięcznych bliźniaków. Doszłam do wniosku że pora wziąść się porządnie za odpieluchowanie. Zastanawiam się jakie otulacze kupić żeby chłopcy zrozumieli co znaczy mokra pielucha. Chłopcy ważą 12,5 i 13,2kg. Znalazłam kilka otulaczy w cenach do przyjęcia dla mnie: Tots Bots, BAMBINO MIO, NATURE BABIES. Ten ostatni występuje równiez w wersji xl ale nie wiem czy nie był by za wielki na pupki chłopaków. Do otulacza zamierzam używać tetry i flaneli. Poradzcie cos doswiadczone mamy. I jeszcze pytanie czy warto inwestować w pieluchy wielorazowe przy tak dużych dzieciach. Zainteresowała mnie oferta AIO w zestawie po 20 pieluch.

ala
18-01-2010, 07:35
tots bots 2 jest dość duży, ja już go nie mam bo miałam wrażenie, że moje dziecko nigdy do niego nie dorośnie.
Możesz kupić wielorazowe kieszonki czy AIO na nocki i na spacery, a w domu tetra/flanelka +otulacz.
Pieluszki AIO długo schną, chociaż są najłatwiejsze w obsłudze :)

aniouek
18-01-2010, 21:00
Alajakubik dziękuje za odpowiedz. Mam jeszcze pytanie czy te pieluchy AIO bez wkładów moge stosować jako otulacz? Róznia sie one jakos od zwykłych otulaczy? Może nie warto inwestować w otulacze tylko od razu kupić zestaw AIO. Mam też pytanie co do wielkości AIO, używałyscie ich przy tak duzych dzieciach? I jak z chłonnościa czy tylko długoschnący babmbus wchodzi w grę czy lepiej kupić szybkoschnącą mikrofibrę.

erithacus
18-01-2010, 21:17
AIO, czyli All In One, to pieluszka z wszytym wkładem chłonnym więc nie da się jej używać jako otulacza :) Myślę, że chodzi Ci o kieszonki. W sumie chyba można spróbować używać jej jako otulacza, tzn. wkład chłonny (czy np. tetrę, flanelę czy nawet formowankę) można położyć na wierzch, tak, żeby pupa czuła mokro.

aniouek
18-01-2010, 22:50
Hmmm czytam w opisie tych pieluszek że Pop-in maja wewnętrzna część pieluszki przymocowaną za pomocą nap do otulacza. Czyli na mój rozum po odpieciu mam sam otulacz. Ale ja na żywo nie widziałam tych pieluch więc tylko teoretyzuje i własnie dlatego zasięgam opinii doświadczonych.