PDA

Zobacz pełną wersję : w Manduce na plecach



gosia1974
14-01-2010, 15:18
O rady proszę. Wczoraj dotarła do mnie śliczna manduca od Vegi. Już ją kocham miłością wielką /manducę:ninja:/ Dopasowałam już wszystkie paski do mojego tłustego ciała, schwytałam uciekającego niemowlaka i nosiłam, nosiłam i nosiłam :) Ale tylko z przodu... za chiny nie potrafię przetransportować dziecia na plecy :( Niby próbuję tak jak w instrukcji pokazane... no ale nie wychodzi. Kurczę:
1. jest jakiś patent?:confused:
2. muszę ćwiczyć wiele godzin?:ninja:
3. mało zdolna jestem, i mi się nie uda?:hide:

help...

paula_bed
14-01-2010, 15:39
Gosiu a w chuscie nosilas juz na pleckach?
ja zapinam pas biodrowy.Panel wisi z tylu, Michaske na biodro wsadzam i przesuwam ja na plecy pod moja reka. Potem trzymam jedna reka mala druga zapinam. Ciezko wyjasnic tak via tekst:/
tez nie wiedzialam jak to ma byc zanim mi dziewczyny nie pokazaly:(

Lotna
14-01-2010, 15:40
Gosiu a w chuscie nosilas juz na pleckach?
ja zapinam pas biodrowy.Panel wisi z tylu, Michaske na biodro wsadzam i przesuwam ja na plecy pod moja reka. Potem trzymam jedna reka mala druga zapinam. Ciezko wyjasnic tak via tekst:/
tez nie wiedzialam jak to ma byc zanim mi dziewczyny nie pokazaly:(

robię identycznie :thumbs up:

kulka37
14-01-2010, 16:12
Robię identycznie i jeszcze drugie ramię manduci bardzo rozluźniam,żeby możliwe szybko włożyć rękę.

Pasiata
14-01-2010, 16:13
Ja robię jak przedmówczynie - Tośka się już nawet nauczyła, że jak ląduje na plecach, to się nogami mnie trzyma ;-) A do przerzucania przez ramię nigdy nie dojrzałam a teraz to już chyba zbyt ciężkiego dziecia mam :frown

gosia1974
14-01-2010, 16:15
Gosiu a w chuscie nosilas juz na pleckach?


nie nosiłam i chyba nie będę, bo za bardzo się boję :duh:

ps. a teraz mi Młoda na plecach usypia :) - no ale znów mi się nie udało samej jej włożyć i małż pomógł ...

Pasiata
14-01-2010, 16:19
To spróbuj może najpierw z asekuracją małża - ja tak zaczynałam.

lillyofthevally
14-01-2010, 19:52
ja zapinałam pas biodrowy - panel mam na biodrze - z boku
małą na biodro i przesuwam na plecy asekurując drugą ręką.
potem pasy naramienne i gotowe :thumbs up:

ale faktycznie może zrób jak radzi Pasiata - przy asekuracji meża :)

gosia1974
14-01-2010, 20:33
przy asekuracji meża :)

tak to sobie świetnie radzę :)

ale jak małża brak - to klops:duh:

Próbuję nad łóżkiem- dzieć kochany, mega cierpliwy, że znosi tą szamotaninę- ale ja z biodra nasunę na plecy... i siadam na łóżku, bo dalej nie idzie:hide:
Cud, że dziecka nie uszkodziłam :hide: /Bidula myśli, że to jakaś zabawa/

no nic.. będę dalej próbowała... podobno ćwiczenie czyni mistrza :ninja:

zanna
20-01-2010, 22:27
ja dziś pierszy raz wsadziłam Synusia w manduce na plecy- zachwycony początkowo nie był :) potem było ok
sposób znpanelem na biodrze i potem szelka dalszej ręki i przesuwanie z podtrzymywaniem załości na plecy - trudno to wytłumaczyć ale taki sposób jest chyba w instrukcji do madnduki :) u mnie się sprawdził :)

djdag
20-01-2010, 22:31
a ja na początku w aplx-ie robiłam tak, kładłam nosidło na kanapie, sadzałam na nim Martę, zapinałam luźno pas biodrowy, Martę z resztą nosidła podciągałam do góry i nakładałam szelki jak w plecaku, dociągałam pas biodrowy i gotowe.

panthera
20-01-2010, 22:45
a ja dzis próbowałam plecaczek związać...niby wszystko ok, ale mój dziec sie skrecił jakos, a jak dociagnęłam to owszem był prosto, ale sie zbuntował ze ciasno chyba, albo może ze mnie nie widzi... bo przy wiazaniu z przodu zwykle wpatruje sie w oczy...
jak odlozyłam to patrzył z jakims takim politowaniem...az szkoda ze fotki nie cyknełam

a w manduce tylko małzowi na plecy wkładałam na próbę, sama jeszcze nie. wogóle manduce wkładałam tylko tak orientacyjnie... muszę najpierw ją oswoić...

Mayka1981
20-01-2010, 22:52
a z siedzenia próbowałaś?

niekoniecznie tzreba na samolot (ale to jest fajne akurat i sprawia młodemu radochę...) a z biodra mi się jakoś niestabilnie wydaje:roll:, to może z kanapy czy cuś...

PodwójnaMama
20-01-2010, 23:08
filmiki instruktażowe są na youtubie (zresztą: czego tam nie ma :roll:)

http://www.youtube.com/watch?v=3Q36idyn7g0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=596GjmHTdlM&feature=related

ten mi się nie chciał cały załadować więc nie wiem czy pani pokazuje jak na plecy założyć:

http://www.youtube.com/watch?v=zIoHQ8DJE3M&feature=related

Hainaut
21-01-2010, 07:40
Ja zakladam pas biodrowy, sapiety luzniej, zebym mogla przesunac potem. Nastepnie mala laduje w Manduce (z przodu). Potem stopniowo przesuwam mala na biodro i jak jest ju prawie na plecach (potrzymuje ja reka caly czas), to druga reke juz wkladam w pas naramienny. A potem drugi.

qqrq5
21-01-2010, 11:15
wczoraj wsadziłam młodego tak jak mowicie z biodra na plecy
upociłam sie przokropnie i na sama mysl dzisiaj o tym az mi słabo :hide:

Annick
21-01-2010, 13:58
ja zapinałam pas biodrowy - panel mam na biodrze - z boku
małą na biodro i przesuwam na plecy asekurując drugą ręką.
potem pasy naramienne i gotowe :thumbs up:


Tak samo robię.

qqrq5
21-01-2010, 16:46
filmiki instruktażowe są na youtubie (zresztą: czego tam nie ma :roll:)

http://www.youtube.com/watch?v=3Q36idyn7g0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=596GjmHTdlM&feature=related

ten mi się nie chciał cały załadować więc nie wiem czy pani pokazuje jak na plecy założyć:

http://www.youtube.com/watch?v=zIoHQ8DJE3M&feature=related
wszystko fajnie, bo bez tony kurtek tez nie ma problemu zeby załozyc młodego na plecy, ale majac na sobie kurtke, młody tak samo ciezko jest zrobic tak zeby przesunac do z biodra na plecy

zanna
21-01-2010, 22:17
dobra ja mam pytanie - mało doświadczona jestem jeszcze - czy w manduce też trzeba tak ścisło dociągnąć, żeby jak się człowiek pochyli nie odchylało się dziecko? nie wiem czy dobrze to ujęłam... czy trzba tak ścisło czy luźniej można?

Hainaut
21-01-2010, 23:15
dobra ja mam pytanie - mało doświadczona jestem jeszcze - czy w manduce też trzeba tak ścisło dociągnąć, żeby jak się człowiek pochyli nie odchylało się dziecko? nie wiem czy dobrze to ujęłam... czy trzba tak ścisło czy luźniej można?
Hmmm... smiem watpic czy DA SIE tak dociagnac. Ja mam maksymalnie wszystkie pasy dociagniete, a i tak jest sporo luzu miedzy mna i mala.

PodwójnaMama
22-01-2010, 10:48
wszystko fajnie, bo bez tony kurtek tez nie ma problemu zeby załozyc młodego na plecy, ale majac na sobie kurtke, młody tak samo ciezko jest zrobic tak zeby przesunac do z biodra na plecy
W pierwszym pytaniu autorka watku nie wspomina o kurtce tylko pyta, jak dziecko na plecy założyć. Czyli i bez kurtki ma z tym problem a filmiki lepiej IMO uczą niż papierowa instrukcja czy opis slowny.

Nata
22-01-2010, 10:55
A ja wlasciwie tylko w manduce umiem i sie nie boje nosic i moja corka ma cierpliwosc. Ja ja zarzucam na plecy razem z manducom. zakładam na córke manduke jak pelerynke i łapie paski razem z dzieckiem i zarzucam. zajmuje mi to pol sekundy. a odnosnie luzow, to nas to ratuje, bo moja Stefi nie lubi byc ostatnio scisnieta i ten luz w manduce jej bardzo odpowiada.