PDA

Zobacz pełną wersję : Babylonia czy Girasol?



Monique76
13-01-2010, 00:59
Witam,
napaliłam sie jak szczerbaty na suchary;) na takiego fajnego pasiaka z Girasola.. Okazalo sie ze Babylonia ma baaardzo podobny kolor. Ceny podobne.. W rekach nie mialam chusty ani z Girasola, ani z Babylonii.. No i nie wiem, którą firme wybrac..
Opinie o chustach z obu firm czytalam.. I wcale łatwiej nie jest w kwestii wyboru:) Może któraś z Was miała w rękach chusty i z Girasola, i z Babylonii - podzielicie się opinią?

Pozdr.
Monika

dominika79
13-01-2010, 01:00
Girasol :) -wg mnie bardziej miękki i lepiej się dociaga

silver
13-01-2010, 01:01
girasola miałam, babylonię tylko macałam.
girasol jest bardziej miękki i przyjemny IMO :)

b.szczelna
13-01-2010, 01:06
babylonia sie o niebo latwiej dociąga IMO:)
gładka, cudna, kochana;)

JustNik
13-01-2010, 01:11
mam i girasola i babilonie :)
i tez mi sie zdaje że babilonie latwiej dociagnac, poza tym chusta jest ciut dluzsza niz standardowy girasol

manika
13-01-2010, 01:16
Mam babylonie friut coctail i od tygodnie mam też girasola dzika orchidea :) Girasol jakby trochę cieńszy IMO
Ale obydwie chusty są super,od razu mieciutkie fajnie sie dociąga:)

silver
13-01-2010, 01:22
to Ci pomogłyśmy :lool:

joawoj
13-01-2010, 01:28
Ja wolę Girasole. Babylonia wg mnie jest cieńsza.

JustNik
13-01-2010, 01:30
ja tylko jeszcze dodam ze dla ciezszego dziecka (10kg+) wole girasola niz babylonie

Monique76
14-01-2010, 23:58
No tak:) To już wszystko wiem;) Znaczy się wiem, ze nic nie wiem:)
Pozostaje mi rzucić kostką :) Albo poczekać z zakupem nowej chusty - może na allegro albo tu na forum znajdzie się jakaś używana..

Manika - właśnie fruit coctail najbardziej mi się podoba:)

busia
15-01-2010, 00:15
ja mam gorasola i babylonia i obydwie bardzo lubię. Wg mnie są podobne. Najlepiej kup sobie dwie !:mrgreen:

Monique76
15-01-2010, 00:24
Busia - i to jest najlepsze rozwiązanie:) Tylko do tego rozwiązania to muszę zakupić najpierw kolorową drukarkę, która takie małe banknociki będzie drukować;) Takie z nadrukiem NBP i kwotą .. noo najlepiej 200 zł od razu:)

Liv
15-01-2010, 00:29
ja miałam babylonię (blue curacao). jest piękna, łatwo się dociąga, ale z perspektywy czasu i po wypróbowaniu różnych chust stwierdzam, że nie ma najlepszej nośności. w girasolu dopiero będę nosić, macałam, jest inny w dotyku, bardziej miziasty (babylonia jest zbita i taka jakby chłodna w dotyku, dobra na lato).
a jaki girasol Ci się podoba, bukiet tulipanów?
mamru sprzedawała jeszcze nie dawno na naszym bazarku, może nadal aktualne:
http://chusty.info/forum/showthread.php?t=22715

YPSI
15-01-2010, 00:31
Girasol

Monique76
15-01-2010, 00:59
Zosinamama - ten bukiet tulipanow też kusi.. Ale najbardziej wpadł mi w oko fruit coctail (a w Girasolu koktail ogrodowy)..

Ps. Ja też jestem Zosina mama:) Moja Zo dziś skończyła właśnie 4 miesięce:)

Fusia
15-01-2010, 01:05
ja ostatnio jestem bardziej za uzywanymi moze napisz na bazarku ze kupisz to lub to i wybiez lepsza dla siebie oferte

Liv
15-01-2010, 12:18
Ps. Ja też jestem Zosina mama:) Moja Zo dziś skończyła właśnie 4 miesięce:)

:D

morepig
15-01-2010, 12:23
Witam,
napaliłam sie jak szczerbaty na suchary;) na takiego fajnego pasiaka z Girasola.. Okazalo sie ze Babylonia ma baaardzo podobny kolor. Ceny podobne.. W rekach nie mialam chusty ani z Girasola, ani z Babylonii.. No i nie wiem, którą firme wybrac..
Opinie o chustach z obu firm czytalam.. I wcale łatwiej nie jest w kwestii wyboru:) Może któraś z Was miała w rękach chusty i z Girasola, i z Babylonii - podzielicie się opinią?

Pozdr.
Monika
jezeli nowe- girasol. IMO babylonia nowa jest sliskawa, wymyka sie, osiada. zuzyta porzadnie- miekka i cudowna.
girasol za to od razu nowy jest taką fajną szmatą, dobrze trzyma węzeł, kolory cudne miewa, ma frędzelki :)
oba zyskują z czasem.

Wika
19-04-2011, 10:04
ja odświeżę, jakby ktoś miał podobne dylematy. Ja miałam 2 babylonie: Blue Curacao i prunellę. Girasole też 2: opuncję meksykańską i jesienną polkę. Obydwie chusty są miękkie od początku, w obydwóch nosiło mi się super, tylko, ze babylonie miałam jak marta była mniejsza, girasole mam teraz i nosza super. Wg mnie girasole są cieńsze, jak wyciągnęłam opuncję z koperty byłam w szoku, ze taka leciutka i cieniutka. Babylonie jakby takie bardziej sliskie, Blue Curacao przez to wyglądała pięknie, Prunella bardziej juz matowa.
Teraz jednak postawiłabym na girasole.
Aha, po sprzedaży Babylonii, gdy dostałam girasola byłam pewna, ze jest węższy, mimo, ze podają wszędzie 70 cm, poprosiłam dziewczynę, która ode mnie kupiła Babylonię, zeby dokładnie zmierzyła- miała 75 cm, opuncja 70 cm.
Obydwie chusty u mnie na 5+ (no, może girasol z większym plusem:)

edit: miałam też później alpejskie dzwonki girasola i już nie były takie cieniutkie i mięciutkie, nowa chusta raczej dość sztywna ale nośna. No i piękna!!!!!!!

taniuka
19-04-2011, 10:15
Ja też nie ułatwię Ci wyboru ;)
Babylonia Pineapple - moja pierwsza chusta była, kupiona jako nowa. Złamała się ekspresowo, zrobiła się mięciutka, super się dociągała i bardzo dobrze trzymała, jeszcze nosiłam w niej 8kg.
Ale, tak jak napisała Wika, Babylonia jest szersza niż większość chust, właśnie coś ok 76cm moja miała i mnie to zaczęło przeszkadzać przy plecaku (ja wąska w ramionach, córa drobna).

Girasola tylko kilka razy wiązałam, 3 różne, ale wszystkie przyjemne, mięciutkie, no i teraz właśnie poluję na takiego jednego ;)

metis1
19-04-2011, 10:50
Mam 2 girasole (jesienną polkę i dziewannę) - :thumbs up::thumbs up:

Blanka_1982
04-07-2011, 15:57
Miałam dokłądnie taki sam dylemat, podaobały mi się obie te chusty, o których piszesz. Wybór padła na koktajl ogrodowy Girasola i jestem bardzo zadowolona:):) Piękna energetyczna chusta, super nosi:)

bris
25-07-2011, 22:32
Babylonia wymiata :) My mamy green papryca jest po prostu świetna.

Naniby
29-07-2011, 08:56
My mamy Babylonia Fruit Coctail - doskonale sie dociaga, dziec nie opada. Moze na poczatku troche ciezko zawiazac dobry wezel, szczegolnie z tylu, ale to przejsciowy problem, wystarczy pare razy warkocz zaplesc. Ostatnio skakalismy razem na takiej pseudo trampolinie:hide: delikatnie tak skakalismy, noooo...;) i po fakcie nic nie trzeba bylo poprawiac w wiazaniu! :fire: