PDA

Zobacz pełną wersję : Co ile dziecko robi siusiu?



Aoi
13-05-2008, 14:19
Natchniona przesyłką od animamyalexa, w której to dostałam klamerkę snappi, postanowiłam założyć próbnie Tymkowi tetrę + wkładka ze złożonej tetry.
Po minucie tetra mokra.
Po przewinięciu w nową, zjedliśmy obiadek (jakieś 20 minut). Po obiadku wyjmuję z fotelika - tetra mokra.
Wysadziłam od razu na nocniczek, 2 minuty i poszło siku.
Posiedzieliśmy jeszcze chwilę bawiąc się klockami, nie minęło 5 minut, kolejna porcja siku.

I tu moje pytanie: co ile mniej więcej dzieci sikają?
Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie?
Bo mi się wydawało, że 10-cio miesięczniak robi siku w pewnych (dłuższych) odstępach czasu. Czy to tylko moje pobożne życzenie?
Czy mylę się, i nauka nocnikowania i odpampersowania będzie na początku tak wyglądać, że tetrę (czy inne pieluszki wielorazowe) trzeba zmieniać co 10 minut?

Mam wielki zapał do podjęcia tematu nocnik-pieluchy wielorazowe-odpieluchowanie, ale gdy trzeba będzie zmieniać pieluszki co 10 minut, to nie wiem czy nie stracę zapału.

Anna Nogajska
13-05-2008, 22:27
mój 11 miesięczny alex też ma teraz taka fazę. to może być związane z dietą małego, albo twoją. miedzy 5-9 miesiącem sikał raz na godzinę, a teraz czasami nawet co 10 minut.
mnie osobiście to nie przeszkadza, zmieniam spodenki i tyle.
może to być też związane z ząbkowaniem.

każde dziecko jest inne, niektóre jak się je zacznie wysadzać szybko się regulują:)

mart
13-05-2008, 22:42
u nas rano jest też zabawnie: siusianie kilka razy na godzinę. to trwa tak do ok. 11. potem juz spokojniej. raz na 45minut-godzinę. wieczorem nawet raz na 2h.
najbardziej mnie rozczula, jak wysadzam madzię, efektu nie ma, za to za chwilę siusiu w pieluszce/wkładce...

madzia ma 9.5mca.