PDA

Zobacz pełną wersję : MĂłj MT



tonieja
12-05-2008, 22:11
Właściwie mojego Mt już widziałyście, ale teraz zdjęcia w akcji.
Z MT mam do czynienia po raz pierwszy. Jestem zachwycona, nie tylko kolorem i wzorem ale także łatwością motania. Dziękuję mamo trójki.
Mam jednak kilka pytań i mam nadzieję że pomożecie rozwiać moje wątpliwości.
Po pierwsze nie jestem pewna czy rozmiar jest dobry. Szczerze mówiąc myślałam że jest coś takiego jak rozmiar uniwersalny :oops: Czasami uda mi się tak zamotać że wydaje mi się że jest ok. Zdarza się to najczęściej w domu kiedy nie mamy na sobie żadnych grubszych ubrań.

Linda
12-05-2008, 22:53
Sliczny MT, ale corcia to cuuudna :)

Linda
12-05-2008, 23:07
Hej,

Ja kiedy chce zdjac malego, najpierw rozwiazuje supel pasow naramiennych, na samym koncu supel pasa biodrowego. Gdy mam mlodego na plecach, to chcac go zdjac, lekko luzuje pasy, przeduwam malego na moim biodrze do przodu, podtrzymujac jego, majac malucha na brzuchu i pas biodrowy zawiazany, wyciagam mopsa z MT.

Jak mierzysz dlugosc panela? Czy od samej gory do samego dolu, tzn do dolu pasa biodrowego. Zaraz zmierze ci wysokosci moich mt, oproc kozy i babyhawk, bo te dwa zostaly na gorze w pokoju Orlinka, a mlody spi, wiec nie bede tam wchodzila...
Jezeli twoj mt ma zaglowek, to po odchyleniu zaglowka do gory, powinien on dochodzic do polowy glowki dziecka (tak mi sie przynajmniej wydaje..._

Linda
12-05-2008, 23:18
ok, zmierzylam wysokosc paneli moich MT, tych ktore mam na dole.
Dlugosc mieszylam od samej gory zaglowka do samego dolu, lacznie z pasem biodrowym

Baby Taitasi 53 cm ma dodatkowy kapturek

Bamberoo 54 cm ma dodatkowy kapturek

Dream Carrier baby 54 cm ma dodatkowy kapturek

Olives & Applesauce baby 54 cm ma dodatkowy kapturek

Beanslings baby 54 cm ma dodatkowy kapturek

Beanslings custom toddler 60 cm (ten byl szyty na zamowienie)
ma dodatkowy kapturek

Joeysling 58 cm w tym jest odginany zaglowek

Joeysling z minkee 58 z zaglowkiem


Jak chcesz, to jutro zmierze dlugosc panela w Babyhawk i w Kozy

Linda
12-05-2008, 23:20
Acha jeszcze jedno... Kiedy mam Orlinka na plecach, on tez bardzo czesto wystawia na zewnatrz raczki. Kiedy nosze go z przodu raczki ma raczej schowane. :) Wasz MT wyglada na bardzo ladnie uszyty, wyglada na wygodny :) A dzidzia wyglada na zadowolona :)

tonieja
13-05-2008, 12:23
Dzięki Linda. MT rzeczywiście jest bardzo dokładnie uszyty i wygodny - przynajmniej dla mnie. Mili chyba jednak odczuwa jakąś różnicę w porównaniu z chustą bo w miętku czasami marudzi i sprawia wrażenie że coś jej nie pasi.
Jeśli chodzi o rozmiar to 52cm o których pisałam to długość od samej góry (łącznie z zagłówkiem) od samego dołu pasa biodrowego. Tak więc ten centymetr czy dwa w porównaniu do Twoich MT chyba nie powinien robić wielkiej różnicy. Może po prostu muszę się przyzwyczaić że w MT nosi się inaczej niż w chuście. Wyczytałam wczoraj że dziewczyny jakoś mierzą swoje dzieci zanim uszyją MT. Jak Milka się obudzi to też ją zmierzę i zobaczymy co z tego wyjdzie.
A w kwestii wyjmowania malucha to ja wiem jak to zrobić tylko chodzi o to że jak mam supły z tyłu to zawsze mi się plączą i nie wiem który jest od pasa biodrowego a który od naramiennych. W wyniku czego najczęściej rozwiązuję nie ten co trzeba i potem się gimnastykuję żeby dobrze wyjąc Milkę.
Linda, czy Twoim zdaniem w tych MT które miałaś szyte na zamówienie i których panele są wyższe lepiej Ci się nosi Orlinka niż w tych "standardowych"?

Linda
13-05-2008, 13:39
Hej,

Tak naprawde to dopiero jeden MT mialam szyty na zamowienie, ale z mysla o przyszlosci, to jest Beanslings MT ten z najdluzszym panelem. Jak narazie jest on za dlugi dla Orlando, ale jak maly urosnie, to bedzie ok. Mi osobiscie najwygodniej nosi sie w takich MT, ktore maja wypelniony pas biodrowy, bo po dwoch godzinkach noszenia nadal jest mi wygodnie. Ja jestem zwolenniczka mocniej wypelnionych pasow naramiennych i lubie gdy te pasy maja przynajmniej 180 cm dlugosci. Kiedy mam mlodeko na plecach, nie robie supla pod jego pupa, tylko taki wezelek (lexi twist) po czym przeciagam pasy do przodu.

Jezeli pasy uszyte sa ze sztruksu i takiego rodzaju weluru (non wale cord), to takie pasy beda generalnie lepiej trzymaly, wezel nie bedzie sie obsuwal. W pasach z bawelny co jakis czas musze dociagnac wezel.
Najwygodniej nosi mi sie w Bamberoo, nie wiem na czym to polega, ale moj synek, ktory teraz wazy 9.4 kg, wydaje mi sie leciutki! W innych nosi mi sie tez super, ale bamberoo o ciut lepsze. :)

Moj mlody w zaleznosci od chumoru raz lubi wyciagac raczki na zewnatrz, raz trzymac w srodku. Nosze go teraz prawie wylacznie na plecach, bardzo malo w chuscie, wiec on sie juz przyzwyczail do MT.

Szkoda, ze nie jestes z wwy, ja przylatuje 22 maja, moglabym ci pokazac kilka MT do przetestowania....

Czasami potrzeba kilka 'podejsc', dociagniecia tu i tam, badz poluzowania, aby znalezc taki swoj punkt, gdzie nam i dziecku bedzie wygodnie. Powodzenia :D

tonieja
13-05-2008, 18:47
Dziękuję Linda, bardzo mi pomogłaś :kiss:
Ja też żałuję że nie jestem z Warszawy :cryy:

Goswiek
14-05-2008, 09:50
Śliczny ten MT Mamy_Trójki już w akcji :D Ja mam też, już po poprawkach uszyty taki w którym długość, o której piszecie wynosi wraz z zagłówkiem 55,5 cm, a drugi mam Kangoogoo, gdzie długość jest większa, z zagłówkiem (wyższym) wynosi 60 cm. Ten drugi jest trochę za duży, ale na większego dziecia będzie w sam raz :) Mam też MT od Vegi o wymiarach idealnych dla małego dziecka 48 cm z zagłówkiem i głowa już wystaje bardziej (jest troszkę za ciepły, bo wybrałam ze sztruksu :oops:)

Linda, czy ja mogłabym się z Tobą jakoś na spokojnie umówić, jak przyjedziesz do Warszawy? Widziałam Twoje MT i nosidła w 100Pociechach, ale było duże zamieszanie, Madziula zmęczona i marudziła. A tak bym chciała jeszcze raz zobaczyć :D Może byś do mnie przyjechała, jakbyś miała chwilkę (na Bemowo), jeśli tak, to napisz mi na priva :) Mam też podobne problemy, rozwiązuję nie ten węzeł co trzeba, plączą mi się. Znalazłam też w necie sposób na zakładanie bez wrzucania na plecy (przekładanie na biodrze) i to nam wychodzi jakoś, chociaż dziwne to uczucie mieć ją na plecach. A Madzia też najwyraźniej musi się przyzwyczaić :)

Pozdrawiamy!

mama_na_szóstkę
14-05-2008, 13:11
Monika, na kapturek możemy się dogadać na priv. napiszę później ;)
jak Wam ładnie w tym MT... Milka jest cudowna :)
co do pasów; rzadko jeszcze noszę, ale jak chcę rozwiązać, łapię palcami za brzeg pasów skrzyżowanych na/pod pupą malucha i przesuwam ręce w kierunku węzła.
Monika, ja mam podobny problem z wrażeniem, ze na plecach panel jest za krótki. póki co doszłam do tego, że z przodu Maluch głębiej mi wpada w MT, wiec u mnie to kwestia wprawy i błąd techniczny.

fotka z Babcią rewelacyjna :thumbs up: