PDA

Zobacz pełną wersję : Moje dziecie nie chce sie dac zamotac



maa821
06-01-2010, 15:16
Moj maluch ma prawie 3 miesiace i od jakiegos czasu probuje go zamotac w elastyczna. I niestety trafiam na protest. Zaraz na poczatku zaczyna mi juz plakac, wierzgac i koniec motania. jak byl maly to siedzial w pouchu i bylo ok. Macie jakies pomysly jak go namowic na ta elastyczna?

jamamajka
07-01-2010, 08:23
Dzieci taktują wiązanie jak ubieranie. A że ubieranie lubią niespecjalnie, więc marudzą.

ulala.v
07-01-2010, 09:10
podpisuję się pod jamamajka.
Ja zaczęłam chustować córkę jak miała tydzień w pouchu jak miała jakieś 3 tyg w elastycznej potem w tkanej. Na początku jak tylko ją do siebie przykładałam-zasypiała. Teraz jak jest ciut starsza i bardziej kumata jak tylko ją do siebie przykłądam zaczyna się wydzierać i całe motanie i dociąganie jest wrzask-zawiązuję węzeł-ciiiisza :D
moja rada: spróbować raz zamotać dziecię mimo protestu i sprawdzić czy po zamotaniu i przejściu 5 kroków po pokoju dla ukojenia nadal będzie wrzask ;)

mmadzik
07-01-2010, 11:20
Mój Mały wiązany od samej maleńkości, więc powinien być przyzwyczajony, ale zdarzają mu sie bunty - wtedy ruszam się przy wiązaniu na ile to możliwe, kołyszę się, chodzę. Zdarza mi się też wsadzić go "na siłę", tzn. nie zważając na protesty, i najczęściej po zakończeniu układania go zapada błogi spokój :) No i jeszcze - podobno dzieci motane po raz pierwszy w tym wieku mogą się trochę buntować, trzeba dać im czas na oswojenie i przyzwyczajenie.

JKG
07-01-2010, 11:29
Tomalek też protestował do tego stopnia że zrezygnowałam z chustowania aż dorusł do Mei Taja. Jedyne więzanie jakie mu pasowało to na biodrze.
Teraz wiąże go we wszystko co mam ;)
Może inne wiązanie przetestuj

maa821
07-01-2010, 11:37
A jakie wiazanie moge juz zastosowac jesli maly jeszcze nie trzyma w 100% sztywno glowki?

ane
07-01-2010, 11:50
podpisuję się pod dziewczynami: spokojnie go zamotaj, nie zważając na protesty. uspokoi się, kiedy skończysz. jeśli to uparty egzemplarz ;-), wyjdź na spacer. to metoda na wszelkie zło, wypróbowana na mojej starszej i na innych forumowych dzieciach. wystarczy czasem już wyjść na klatkę, młode czuje zmianę, inne powietrze i zwykle zasypia w mgnieniu oka.

a, i jeszcze jedno: elastyk grzeje, więc rozbierz go, zanim włożysz do chusty, bo będzie protestować, że jest mu za gorąco.

ane
07-01-2010, 11:53
A jakie wiazanie moge juz zastosowac jesli maly jeszcze nie trzyma w 100% sztywno glowki?

w elastycznej możesz zrobić tylko kołyskę (w poziomie) i kieszonkę (pionowo). nie musi do tych wiązań trzymać główki.

nie przejmuj się, moja młodsza, chustowana od piątego dnia życia nadal denerwuje się, kiedy ją wiążę. błogi spokój następuje po zaciśnięciu węzła :)

manika
07-01-2010, 12:00
podpisuję się pod dziewczynami: spokojnie go zamotaj, nie zważając na protesty. uspokoi się, kiedy skończysz. jeśli to uparty egzemplarz ;-), wyjdź na spacer. to metoda na wszelkie zło, wypróbowana na mojej starszej i na innych forumowych dzieciach. wystarczy czasem już wyjść na klatkę, młode czuje zmianę, inne powietrze i zwykle zasypia w mgnieniu oka.

a, i jeszcze jedno: elastyk grzeje, więc rozbierz go, zanim włożysz do chusty, bo będzie protestować, że jest mu za gorąco.

Zgadzam się w 100% .moj tez sie czasem drze ;/ .Za to moja 10 latka zawszechętna do motania ;) czasem ja dla żartów na parę minut wsadzam na plecy ;)

ulala.v
07-01-2010, 12:03
Za to moja 10 latka zawszechętna do motania ;) czasem ja dla żartów na parę minut wsadzam na plecy ;)
hehe mój prawie 4 latek uciekał przed chustą :P jak szantażem wymusiłam wskoczenie mi na plecy to tylko się pytał kiedy go odwiążę ;)

manika
07-01-2010, 12:06
hehe mój prawie 4 latek uciekał przed chustą :P jak szantażem wymusiłam wskoczenie mi na plecy to tylko się pytał kiedy go odwiążę ;)
Przyjdzie czas że się bedzie prosił ;):)

Liv
09-01-2010, 01:24
ja tylko dodam, że wiek ok. 3 miesięcy to są bardzo intensywne zmiany rozwojowe. moja Zocha, choć motana od pierwszych tygodni miała w tym okresie intensywny bunt chustowy, na tydzień ponad musiałam zupełnie odpuścić, bo wyła strasznie, nawet poza domem. także spróbuj patentów podsuniętych przez ane, a jak nie da rady, to zaczekaj kilka dni i spróbuj znowu.