PDA

Zobacz pełną wersję : Chusta Hamalu



dolega83
02-01-2010, 14:05
Witam,

Jestem tutaj nowa i piszę do Was z ogromną prośbą o pomoc w wiązaniu chusty hamalu:lol:
Na początku gdy próbowalismy użyć chusty, z nasza obecnie 7 tygodniowa córeczka, miala za bardzo przygietą główkę, natomiast w kolejnej próbie odchylala się ode mnie - tak jakby miała wypaść:roll:
Niestety mieszkam w małej miejscowości ( Brodnica okolice Torunia) gdzie nie ma mozliwości skorzystania z instrukcji "na żywo".
Czekam z niecierpliwością na wasze rady.
Pozdrawiam .
Monika.

Mag
02-01-2010, 14:15
hej:hello:
a do Torunia na spotkania nie dasz rady?
wątek o toronto:
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?p=461937#post461937

pomocne mamy:
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=540

dolega83
02-01-2010, 20:04
Z takim maleństwem to jednak wyprawa, biorąc pod uwagę porę roku:roll:
Ale mogę pomyśleć,a kiedy odbywają się tego typu spotkania:?:

Kanga
02-01-2010, 20:32
spróbuj w ten sposób:
( przy pozycji kołyski)

najpierw załóż na siebie chustę i dociagnij tak abyś po mocnym naciągnięciu chusty w dół ledwo wyczuwała kciukiem kość biodrową ( po przeciwnej stronie niż kółka)

potem połóż małą na ramieniu ( przeciwnym niż kółka) i deliktnie ułóż w chuście ( brzuszek powinien być skierowany w twoją stronę - dziecko ma leżeć na boczku a nie na plecach).
sprawdź czy z obu stron dziecka jest materiał - chusta ma tworzyć jakby kołyskę i otulać małą z obu stron.

może ci się wydawać, że dziecko jest powyginane albo wygięte nienaturalnie, ale jeżeli jest spokojne, nie pręży się i nie napina to wszystko ok. pamiętaj też, że dzieci czasem muszą się do chusty przyzwyczaić - wiązanie chusty potraktuj jak ubieranie - konieczne i niezbędne a niekoniecznie miłe dla malucha ;) po włożeniu do chusty zacznij się bujać, szuszać i kołysać.. albo chodzić.

niepokojący może być odgłos chrapania lub sapania - to oznacza, że faktycznie głowka jest mocno przygięta. inaczej jest ok.

dolega83
06-01-2010, 22:31
Gdyby były do tego zdjęcia może bylo by łatwiej:lol:
Tzn, że główka ma być po przeciwnej stronie niż kółka ( robiłam do tej pory odwrotnie)??