PDA

Zobacz pełną wersję : kieszonki, otulacze, a doplyw powietrza



Lawa
07-05-2008, 10:13
Juz jakis czas testuje kilka kieszonek, ale dopiero dzisiaj wpadlam na to, zeby porownac je "na sucho" z jednorazowkami. Szczerze mowiac zaskoczylo mnie, ze zewnetrzna warstwa kieszonek wogole nie przepuszcza powietrza, w przeciwienstwie do pampersa, ktory nawet mokry dopuszczal powietrze. Jak to se ma do tego, co juz sie wielokrotnie powtarzalo- ze w wielorazowkach dziecku jest chlodniej? To chyba nie mozliwe, skoro zewnetrzna warstwa dziala, jak cerata.
Pewnie z otulaczami jest tak samo, tez nie przepuszczaja (czyli chyba najlepsze sa jednak welniane?).
Co o tym sadzicie?

wanderluster
07-05-2008, 10:25
Dlaczego wydaje Ci się, że zewnętrzna wartstwa nie przepuszcza powietrza?
Wg opisów producentów (niezależnie od firmy) to materiał "inteligentny", który przepuszcza powietrze, a nie przepuszcza wody. PUL to skrót od "laminat poliuretanowy" - w sieci jest dużo ofert odzieży sportowej, dla wędkarzy itd. wykorzystujących ten materiał.

Lawa
07-05-2008, 11:13
Nie wydaje mi sie- sprawdzilam ustami. Nawet przy powolnym dmuchaniu nie przepuszcza nic a nic...

mart
07-05-2008, 15:09
ja też tak testowałam kieszonki i inne materiały typu PUL i przepuszczają powietrze. to może też zależeć z której strony dmuchasz - sprawdzę i napiszę.

Lawa
07-05-2008, 16:25
Tak na chlopski rozum, to powinny w obie strony przepuszczac. A wogole, to do tego testowania mnie przekonalo to, ze po 2-ch godzinach moj synek mial mokra i zaczrwieniona pupe, co sie nigdy w pampersach nie zdazylo.

mart
07-05-2008, 17:35
... po 2-ch godzinach moj synek mial mokra i zaczrwieniona pupe, co sie nigdy w pampersach nie zdazylo.

rety! :shock: :shock: :shock:
a jakich kieszonek używasz?
u nas nigdy nic takiego się nie wydarzyło (mam Ptit's Dessous i Bum Genius no i otulacze też z PUL)

Lawa
07-05-2008, 17:44
tych samych i mam jeszcze nature babies stuffable. Czerwona pupa byla po bumGeniusie

Lawa
07-05-2008, 18:05
Faktycznie masz racje- Pul wpuszcza powietrze, ale go nie wypuszcza. Przynajmniej w Bum geniusie, bo inne mam w praniu i nie moge teraz sprawdzic. Moze dlatego sie odparzyl, ze poprostu za duzo nasikal?
A ktore wolisz z uzywanych kieszonek i ile wazy Twoj maluch?

Magdalena
07-05-2008, 18:26
A wogole, to do tego testowania mnie przekonalo to, ze po 2-ch godzinach moj synek mial mokra i zaczrwieniona pupe, co sie nigdy w pampersach nie zdazylo.

Czy Twój maluch akurat nie ząbkuje?

Mocz jest w czasie ząbkowania kwaśny i może podrażniać pupę. Czasami zaleca się w czasie ząbkowania zaniechanie pieluch do prania (jako że jest większy kontakt z wilgoscią niż w pampersach) albo nie używania w ogóle pieluchy ( w razie możliwości).

Jak już gdzieś pisałam, w czasie ząbkowania pomaga bursztyn, który pochłania kwasowość moczu. Należy jednak go nosić przez dłuższy czas aby mieć efekt.


Tu Joachim na zdjęciu w koralach z burtszyna, które nosił od okresu ząbkowania.
http://ekodzieciak.pl/-Eko-pieluszki-

Lulka
07-05-2008, 20:45
moja spi cala noc
zapakowana w bum geniusie z dodatkowa wkladka konopna i nie ma podraznionej pupy mimo iz ma wrazliwa skore
ale jak to przeczytalam to sie troche spekalam :roll: :roll: :roll:

Anna Nogajska
07-05-2008, 21:13
PUL to rzeczywiście materiał inteligentny i absolutnie nie jest ceratą. najlepiej mogą to powtierdzić osoby, które keidyś używałay tetry ze zwykłą ceratką.

próbe robiłaś na "sucho". zdolność oddychania pampersa wygląda zupełnie inaczej jak uaktywni się superabsorber...

a dzieci są różne, moje dziecko niemożliwie odparzało się w pampersach, a w kieszonkach i innych materiałowych nie. pupy nie smaruję niczym.

Lawa
08-05-2008, 10:03
"na mokro" tez robilam probe- na wodzie, a nie na sikach, ale to chyba nie ma znaczenia. Tez niczym nie smaruje pup[y, zreszta na pampersach tez nicym nie smarowalam. A z tym odparzeniem, to bylo tylko zaczerwienienie i dzisiaj juz nie ma sladu.

La Loba
28-05-2008, 17:00
ale czy na trzydziestostopniowe upały przepuszczalność powietrza PUL i kieszonek nie jest za mała?

Mag
28-05-2008, 18:51
beata jednak zmieniłaś nicka? :lol:

anika
28-05-2008, 19:09
chyba nie chodzi o to, żeby otulacze były przewiewne...
zdaje mi się, że powinny mieć zdolność transportowania pary wodnej na zewnątrz.

i teraz pytanie czy są jakieś badania/dane producenta na jakim poziomie ta oddychalność jest? czy po prostu wierzymy, że jest dużo lepiej niż z ceratą? (szukałam, ale nie znalazłam)

mam niestety tylko jedem otulacz firmy totsbots, porównanie tegoż otulacza z workiem foliowym pod kątem paroprzepuszczalności (w warunkach domowych ;) ) wychodzi (wg moich subiektywnych odczuć) na korzyść otulacza tylko wtedy, gdy załapiemy się na szew... które jak się postarać potrafią też przemoknąć.

i kolejne pytanie. worki na pieluszki też są robione z PUL, ma może któraś z Was taki? dobrze trzymają zapachy w środku?

Budzik
28-05-2008, 23:04
Czy Twój maluch akurat nie ząbkuje?

Mocz jest w czasie ząbkowania kwaśny i może podrażniać pupę.

Jak już gdzieś pisałam, w czasie ząbkowania pomaga bursztyn, który pochłania kwasowość moczu. Należy jednak go nosić przez dłuższy czas aby mieć efekt.


Nie wiedziałam tego, a mój synek od dwóch tygodni ząbkuje, i właśnie mam problem z pupą (malutki, ale jednak - muszę smarować kremem, bo jak nie, to zaraz robi się zaczerwienienie). A dziś przypadkiem (a może to nie przypadek, tylko intuicja?) dałam mu bursztynowe korale do zabawy :shock:
Co to znaczy, że trzeba nosić długo - kilka godzin dziennie, kilka dni?

Meltemi
29-05-2008, 15:40
Z tą "mokrą pupą w BumGeniusie" to też tak u nas jest, ale to wynika z niezwykłych ilości siusiania - tropimy sprawcę :-) W dni kiedy "jest lepiej" z siusianiem wielorazówki sprawdzają się super.

erithacus
12-11-2008, 23:47
Podnoszę temat, bo ostatnio udało mi się dokonać pewnych obserwacji ;)
Przez ostatni długi weekend byłam zmuszona używać pampersów. Dzięki temu mogłam porównać przepuszczalność PULa z przepuszczalnością pampersa na podstawie... bąków :) Generalnie, kiedy Zuzia ma dzień pierdziocha, zapaszki natychmiast po wypuszczeniu czuć w powietrzu. Przy zasikanych pampersach nie było czuć nic lub prawie nic. Kiedy pampek był świeżo założony, przepuszczał zapach tak, jak wielorazówki z PULem. Na tej podstawie stwierdzam, że kieszonki czy otulacze przepuszczają powietrze, a pampersy z uaktywnionym superabsorbentem nie :)

ala
13-11-2008, 00:04
świetny test :)

Iwanna.T
13-11-2008, 12:11
Dzięki temu mogłam porównać przepuszczalność PULa z przepuszczalnością pampersa na podstawie... bąków

:lool:
ciekawa metoda badań, ale wygląda na prawidłową ;)