PDA

Zobacz pełną wersję : nowe Pieluszki Formowane Tetro - recenzje



Kinga
12-12-2009, 22:03
Pięknie proszę o recenzje :D
Opis pieluszek TUTAJ (http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=23082).

A zaraz jeszcze umieszczę niespodziankę w dziale Konkursy i Testy... ;-)

Weraho
15-12-2009, 16:45
To chyba bede pierwsza...:mrgreen:

Pierwsze wrazenia- super miłe w dotyku, łatwe w obsłudze- bardzo mi sie spodobał system wydluzania pieluszki- łatwo sie zagina(bo mniej warsw flanelki w srodku)- mozna tę zapasowa warstwę włozyć pod troczki jak i wywinąc na troczki.
Suszenie- stosunkowo szybko schnie i to jest duzy plus. Irytujace jest jak trzeba trzymać na grzejniku pieluchę ponad jedna dobę, by "doszla do siebie" :)) Mnie pieluszki wyschly w jedna noc.Bez grzejnika(jak radzi Kinga) nie wiem jak, bo mam tylko 2 pieluszki tetro i nie moge sie doczekac jak wyschna, wiec laduja na grzejniku za kazdym razem:hide:

Użytkowanie: bardzo ładnie dopasowuje sie na 5kg dziecka, jest chlonna juz po pierwszym praniu. Wogole chlonnosc jak na flanele jest spora- podejrzewam, ze to kwestia tego, ze flanelka jest z tych puszystych i delikatnych( flanela IV czy disany jest inna- bardziej plocienowata? Nie wiem jak to okreslic) i tej grubszej warstwy chlonnej w srodku pieluchy.

Przetestowalam jeszcze na mojej drugiej corce( 13kg) dopasowanie do ciałka, i bylo bardzo ok. Troczki mogłyby być ciut dłuzsze do zawiazania kokardki(zawiazalam pol kokardki, a nie wiem jak by bylo przy 15kg...)
Czego mi osobiscie brakuje w tych pieluszkach to wersji bialej czy odcienia niebielonej bawelny. Mniej bylo by tez widac zmechacenia, ktore na flaneli raczej nie do unikniecia sa:)


Podsumowujac: Bardzo mi sie te pieluszki podobaja- opcja braku rzepow jest swietna(moja zosia boi sie rzepów, budzi sie jak je slyszy, wiec na drzemki i na noc tetro jest idealna), pieluszka swietnie sie dopasowuje i na dwulatkę i na noworodka(niesamowite!) , nie utrudniaja ruchow, maja fajny design i są milutkie.

Polecam!!!:D

yanettee
15-12-2009, 17:14
ja jeszcze swojej nie dostałam ale wiem że doszła, wieczorem mi mąż dostarczy i będziemy testować

ala
16-12-2009, 12:20
ja nie testowałam ALE są śliczne te pieluszki - gratuluję:applause:

anqa
17-12-2009, 13:07
Pieluszki przecudne. milutkie w dotyku, mojej corci bardzo sie spodobaly.
Łatwo sie je ubiera, swietnie sia dopasowuja (mojemu szczuplakowi nic nie zjezdzalo i nie uwieralo).
System troczkow to rewelacja - mnie pasuja zdecydowanie badziej niz rzepy czy napy.
Dosc szybko schna.
Co do chlonnosci to jeszcze nie moge sie wypowiedziec - dzieki mozliwosci naprawde szybkiego wysadzenia na nocnik na razie nie udalo sie nam jeszcze zasiusiac pieluszki :)) Naprawde ekstra patent do nocnikowania - rozebranie do wysadzenia trwa sekunde :)
Na razie tyle bo dopiero zaczelam testy Rozwine jak ze 2-3 dni pouzywam :)
Musze sie zaopatrzyc w wiekszy zestaw pieluszek Tetro - niestety w Nowym Roku - brak funduszy :(

yanettee
17-12-2009, 13:12
to dlaczego moja schnie i wyschnąć nie chce?
Wyprałam wczoraj rano....
chyba ze tak ma być
a moze coś robię źle ?
Leży na płasko rozłożona na suszarce

anqa
17-12-2009, 13:16
Moja suszarka stala blisko kaloryfera moze dlatego szybciej wyschly

myrra
17-12-2009, 13:38
To teraz moje odczucia.
Pieluszkę wyprałam wczoraj - dziś jest sucha - suszona na sznurku ale w ciepłej łazience ;)

Najbardziej zaskoczylo mnie to, że na mojego 2,5 latka ważącego 15 kg jest dobra :thumbs up: Nawet udało mi się zawiązac podwójną kokardkę, a on do chudzin nie należy. Ale faktycznie - wydaje mi się, że troczki mogłyby byc ciut dłuższe. Nie powinno to przeszkadzać przy mniejszym dziecku a przy wiekszym na pewno ułatwi.
Pieluszka jest bardzo zgrabna i wydaje mi się, ze nawet na mniejszym dziecku nie bedzie zbyt gruba.

Sam system troczkowy jak dla mnie super. Ja nie używałam takich pieluszek przy synku, ale zawsze mnie kusiło, żeby spróbować. Jesli miałabym kompletować wyprawke dla następnego malucha - takie pieluszki na pewno by się w niej znalazły.

Dzis pieluszka została przekazana dalej - do malucha, który jeszcze pieluch używa ;) Bo mój to już tylko jako model do przymiarki "posłużył". Także za kilka dni zdam relację jak z chlonnością i jak sie sprawuje po kilku praniach.

Ogólne wrażenie na szóstkę - pieluszka miła w dotyku, zgrabna i naprawdę przemyślana. Jako one size powinna się sprawdzić :thumbs up:

yanettee
17-12-2009, 14:05
to przeniose bliżej grzejnika, u nas ciepło w domu 23 stopnie, ale może faktycznie koło grzejnika lepiej

figa84
17-12-2009, 19:18
Mam już swoje 3 pieluchy:-) Narazie testów mało, ale co nieco już napiszę:-)

Po pierwsze :applause:
Pieluszki są śliczne i mięciutkie. Taka gruba mięciutka flanelka, po prostu bajka. Na mojej pannie leżą świetnie (5,5 kg, 60cm). Mamy malutką zgrabną pupkę. Po praniu nadal bardzo mięciutkie.
Czas schnięcia jak dla mnie ok. U mnie w domu jest około 19 stopni, wywieszone wczoraj około 23, dziś o 16 już na pupie dziecięcia. Nie schły przy kaloryferze.
Chłonność określę po kilku praniach i użyciach. Pierwszej nieźle poszło:-) Dziecina nie dała się wysadzić po 3h spaniu, bo była głodna, a ściągnięta wcześniejsza pielucha była suchutka. I w trakcie jedzenia poszło w nią całe siusiu. I pielucha wygladała jakby to na niej większego wrażenia nie zrobiło:-)

Z minusów, to ta flanelka po praniu się troche jakby skulkowała. Nie wiem jak to określić. Ot po prostu była mechata, a teraz jest mniej mechata. Wiem, że każda mechata flanelka tak ma:-)

P.S.
Mój luby jak zobaczył te pieluchy na suszarce woła do mnie:
- A to co?
- Pieluchy.
- To ty z dziecka stonke robisz?

magdulinska
17-12-2009, 20:21
Ja nie testuje ale pieluszki wyglądają pięknie!!! Gratuluję pomysłu :rolleyes:

kulka37
17-12-2009, 22:08
Nasza wyschła ekspresowo rozłożona na płasko na podłodze.Mam ogrzewanie podłogowe:ninja:
Pieluszka jest rewelacyjna,miękka i miła w dotyku.Po praniu jeszcze zmiękła.
Pupka w niej ślicznie wygląda.Bardzo zgrabna.Super można dopasować.Gumki dobrze trzymają,ale nie są za ciasne i nie wrzynają się w pulchne ciałko.Troczki to rewelacyjny pomysł!Może mogłyby być ciut dłuższe,bo u nas brzuszek spory i kokardka maleńka wyszła.Ale na mniejszym dziecku na pewno będą ok.
Chłonność trudno mi ocenić,bo u nas większość siusiu ląduje w nocniku.Za kilka dni napiszę coś więcej.Póki co oceniam na 6+ i wielkie brawa dla autorki.Widać,że to pomysł mamy-praktyka!:applause::applause:

mama-japonka
18-12-2009, 22:27
Pieluszka milutka, piękne kolory :applause: Najbardziej zachwycające: pupka super zgrabna!!! No i do tego troczki to strzał w dziesiątkę!!!
Jeszcze nie przetestowana na chłonność, więc później się wypowiem...

anqa
22-12-2009, 12:47
Ninka szczesliwa w mieciusiej pieluszce Tetro :)
http://img196.imageshack.us/img196/5894/img1704e.th.jpg (http://img196.imageshack.us/my.php?image=img1704e.jpg)
http://img192.imageshack.us/img192/404/img1731k.th.jpg (http://img192.imageshack.us/my.php?image=img1731k.jpg)
http://img695.imageshack.us/img695/3839/img1725.th.jpg (http://img695.imageshack.us/my.php?image=img1725.jpg)

Mania
28-12-2009, 14:00
a czy te pieluszki to są w środku takie, że dziecko nie czuje, że ma mokro (jest jakiś polarek czy coś takiego) czy raczej czuje, że pielucha mokra? No i zastanawia się czy nadają się na noc, czy ktoś próbował?

ewinka
28-12-2009, 15:26
Jeszcze nie mam, ale pieluszki są śliczne i kuszące.

Kinga :applause:

A co zakładacie na pieluszkę jako otulacz? Jak to wtedy wygląda?

figa84
28-12-2009, 21:40
a czy te pieluszki to są w środku takie, że dziecko nie czuje, że ma mokro (jest jakiś polarek czy coś takiego) czy raczej czuje, że pielucha mokra? No i zastanawia się czy nadają się na noc, czy ktoś próbował?

Nie mają polarka, czuć mokro. Na noc bym nie zakładała, bo to tylko flanelka. Dość chłonna, ale flanelka.


A co zakładacie na pieluszkę jako otulacz? Jak to wtedy wygląda?

Ja zakładam wełenkę, jeśli wogóle zakładam:-)

Weraho
29-12-2009, 14:26
Ja zakladam otulacz iv albo bummis, welenki nie mam. Albo jak Figa nic . Uzywam na noc te pieluszke, ale typowo nocna ona nie jest. :)

myrra
29-12-2009, 14:51
Ja już moge przekazać uwagi nt chłonnosci :) Testowane na 1,5 roczniaku. W dzień Tetro + wełniane gatki lub otulacz Bummies - nic nie przemokło. Uzywana w dzień i już po kilku praniach (prania na + dla chłonnosci). Na noc szwagierka nie zaryzykowała, ale poproszę ją jeszcze o test :)

Krasnala
31-12-2009, 11:10
To teraz my.

Dostaliśmy pieluszkę testową od Kingi, za co b. dziękujemy!

Po ok. 2 tygodniach używania (w ciągu dnia, na synku 8,5 kg):
- pierwsze wrażenia b. pozytywne
- pieluszka jest chłonna, miękka
- ładnie leży na tyłku, nic się ni wbija ani nic nie odstaje :thumbs up:
- kolorki fajne, aaale flanela się mechaci (wiem, taki urok flaneli)
- w zasadzie jedyne co mnie osobiście nie przypasowało w tej pieluszce to troczki, bo jak dziecię się wierci to ciężko dokładnie zawiązać.

Generalnie pieluszka jak najbardziej warta uwagi, a że polska to może się skusimy na kolejne takie.

omniemka
01-01-2010, 20:38
My też dziękujemy za pieluszkę :)

Super wygląda! Moja starsza córka (dawno odpieluchowana) kazała sobie ją po prostu założyć – bo jej się spodobała. Anielka waży 15,5 kg a pieluszka i tak dobrze na niej leżała.
Na mojej Młodszej – około 7 kg – jest też super. Gumki się jej nie wrzynają, nic nie wycieka bokiem:applause:
Dla mnie rozwiązanie "troczki" jest genialne (czemu nie ma takich otulaczy?). Pieluszka się sprawdza idealnie przy EC.
Jest z bardzo miłej i miękkiej flaneli – jak to flanela trochę się zmechaciła :(

Suszę na suszarce w pokoju i u mnie schnie około 18 godzin.
Co do chłonności, to u nas w nocy wystarcza tak na 4 godziny.
Zakładam czasem na nią otulacz Storchenkinde lub pulowy IV i nie robi "dużej pupy".

a tu zdjęcia moich dziewczyn :) w Tetro

http://lh5.ggpht.com/_iFBNBwF0n_U/Sz4L-fmZlnI/AAAAAAAAB1A/jQYH1gR9LTk/s288/IMG_2253.jpg


http://lh6.ggpht.com/_iFBNBwF0n_U/Sz5AISY6X3I/AAAAAAAAB18/cUKk2vdVLu0/s288/IMG_2260.jpg

emmaline
01-01-2010, 23:02
no proszę - wczoraj obczaiłam w sklepie u Ani że jest taka nowość polska Tetro - a dziś widzę, że to Twoja Kingo produkcja :D

tym bardziej chętna jestem je kupić, bo jak na razie Twoje różne teksty mnie bardzo inspirują i dodają cierpliwości i skrzydeł przy Weronice :)
dzięki!!

figa84
06-01-2010, 01:50
Dziewczyny a jak po klikunastu praniach te pieluchy się u Was sprawują?

Moim chyba bledną kolory (piorę na 60stopni), w dodatku robią się bardzo sztywne, mimo, że woda u mnie miękka. Dodałam 60g kwasku cytrynowego i są miękkciejsze, ale wszystkie inne miękkie jak owieczki. Czy tylko u mnie tak, czy u wszystkich?

kamuszyca
06-01-2010, 21:23
nie naskrobałam jeszcze recenzji, bo nadal testuję na dwójce dzieci. niedługo wyrobię sobie opinię i napiszę.
a pieluszka faktycznie zrobiła się sztywna :frown

Kinga
06-01-2010, 21:59
hm :rolleyes:, a może to coś pomoże?



Jaki jest najlepszy sposób suszenia Pieluszek Formowanych Tetro?
- Polecam suszenie w suszarce automatycznej (wtedy są mięciusieńkie) lub wieszanie na sznurku. Odradzam suszenie na grzejniku (wtedy materiał bardzo sztywnieje).

Dziękuję pięknie za wszystkie dotychczasowe recenzje :thumbs up:

yanettee
06-01-2010, 22:08
ja chciałam przeprosić, że nie napisałam jeszcze recenzji, zrobię to na dniach,
mieliśmy szpital w domu, wychodzimy na prostą już

figa84
06-01-2010, 23:40
Ja nie suszę na grzejniku, bo mi żal pieluch a suszarki automatycznej nie posiadam:-( Dodam tylko, że u mnie woda miękka dlatego się zdziwiłam, że tak szybko zesztywniały.

ewinka
09-01-2010, 11:40
A ja mam pytanie, czy można te pieluszki gotować? Np raz w miesiącu "w garze" z dodatkiem duuuużej ilości kwasku cytrynowego? To czyni pieluszki bardziej miękkimi. Bo powodem stwardnienia mogą myć złogi resztek siusiu (i kupki), które się do końca nie wypierają nawet w 60 stopniach.

ewaruszki
11-01-2010, 13:56
a ja to pierwsza pieluszkę zgarnęłam i ostatnia recenzję piszę - wstyd!!
(ale przeprowadzałam się i nie maiłam netu do wczoraj)
Więc nie będę zbyt oryginalna w recenzji, dziewczynki pięknie zdążyły już produkt pochwalić;) Ja też jestem bardzo zadowolona. Ta pieluszka jest zupełnie inna od reszty mojego stosiku, i przyznam że jest moją faworytką. Jest poprostu najsłodsza :) miękka, piękna i bardzo wygodna - troczki rewelacja!!
Trochę schnie, ale suszę na suszarce w pokoju - w rześkich warunkach atmosferycznych..
co najważniejsze dla mnie w tej pieluszce - naprawdę mobilizuje mnie do EC :thumbs up:
Wystawiam 5+ z czystym sercem.
Dzięki Kinga!!

Kinga
13-01-2010, 01:55
A ja mam pytanie, czy można te pieluszki gotować? Np raz w miesiącu "w garze" z dodatkiem duuuużej ilości kwasku cytrynowego? To czyni pieluszki bardziej miękkimi. Bo powodem stwardnienia mogą myć złogi resztek siusiu (i kupki), które się do końca nie wypierają nawet w 60 stopniach.

Producent tkaniny udzielił mi informacji, że flanela, z której uszyte są
Pieluszki Formowane Tetro może być prana w 40, 60 lub 90 stopniach, może być także prana z dodatkiem kwasku cytrynowego i nie wpłynie to negatywnie na materiał i jego kolory. Kolory lekko bledną po pierwszym praniu, co wynika również z tego, że na powierzchni flaneli pojawia się charakterystyczny jasny meszek, który dodatkowo optycznie rozjaśnia wzór na tkaninie.

Mam nadzieję, że pomogłam :D

mama-japonka
14-01-2010, 17:17
To ja opinii c.d.
uważam, ze jest świetna do EC, nadal podkreślam, ze tak zgrabnej pielusi nigdzie nie widziałam, a do tego kolorki...marzenie.
U nas jednak zupełnie nie sprawdza się na normalne siusiu, po prostu za każdym razem wycieka, choć staram się otulacz bardzo szczelnie na nią wkładać...mała na EC ostatnio nie idzie zupełnie. Tak więc ratunkiem był dodatkowy wkład na wierzchu, ale też wycieka niestety...właściwie nie wiem, dlaczego, bo jak wkładam flanelę zwykłą złożoną w prostokąt, to wytrzymuje...może ja coś źle robię:confused:

yetta
14-01-2010, 20:06
mama-japonka a jak u Was z zębolami? Może idą i stąd przesikiwanie? :mrgreen:
My też mamy pieluszkę od Kingi tylko wciąż czasu brak, żeby przysiąść i recenzję napisać. :cool:
OT
Przemyślałaś pewną sprawę? :ninja: Jak coś czekam na e-mail. ;)

aliona
14-01-2010, 22:14
strasznie zamarudziłam z tą recenzją :oops:
już się rehabilituję :)

pieluszka zupełnie wyjątkowa, inna od wszystkich z jakimi miałam doczynienia (wprawdzie w naszym stosiku królują kieszonki, ale i z formowankami jesteśmy zaznajomieni ;))

jest mięciusieńka, nawet twarda łódzka woda jej nie zmogła :)

schnie całkiem szybko jak na formowankę, jestem tym bardzo pozytywnie zaskoczona

jest bardzo zgrabnie skrojona, na moim chudziaku-drobniaku bardzo ładnie leży.

troczki pozwalają uzyskać dowolny obwód, choć musze przyznać, że czasem ciężko jest mi zawiązać te troczki, bo obiekt strasznie się wyrywa :lol:

nie pomieści jakichś szalonych ilości siuśków, ale to nie jest jej wadą, raczej specyfiką.

na pewno jeszcze bardziej ją docenię przy odpieluchowywaniu.

Kinga
15-01-2010, 02:31
To ja opinii c.d.
uważam, ze jest świetna do EC, nadal podkreślam, ze tak zgrabnej pielusi nigdzie nie widziałam, a do tego kolorki...marzenie.
U nas jednak zupełnie nie sprawdza się na normalne siusiu, po prostu za każdym razem wycieka, choć staram się otulacz bardzo szczelnie na nią wkładać...mała na EC ostatnio nie idzie zupełnie. Tak więc ratunkiem był dodatkowy wkład na wierzchu, ale też wycieka niestety...właściwie nie wiem, dlaczego, bo jak wkładam flanelę zwykłą złożoną w prostokąt, to wytrzymuje...może ja coś źle robię:confused:

Pieluszki Tetro przepuszczają bokiem w zasadzie tylko w jednym momencie: kiedy są założone za luźno, tak że gumki nie przylegają do nóżek. Wtedy może się zdarzyć, że siusiu przeleci bokiem z przodu pieluszki mocząc tylko trochę i tylko połowę jej szerokości.

Żeby tego uniknąć, trzeba dopilnować przy zakładaniu paru szczegółów:
- tył pieluszki powinien wypadać tuż nad biodrami dziecka (a nie gdzieś wysoko w pasie)
- kiedy maluch ciężarem swojego ciała przyciska tył pieluszki, naciągamy mocno jej środek między nóżkami napinając gumki, tak aby ściśle przylegały do ciała, a następnie przytrzymujemy przy brzuszku (pilnując aby środek się nie poluzował)
- składamy nadmiar pieluszki - nawet jeżeli w zasadzie nie trzeba, bo dziecko jest już duże, zawsze warto złożyć na zewnątrz choćby tylko ze trzy centymetry pieluszki, żeby ustabilizować wiązanie
- troczki wiążemy nisko pod brzuszkiem, tak żeby boki pieluszki zasłoniły wywinięty na dół kant. Złożony środek pieluszki powinien wystawać jakieś 3 cm ponad wiązaniem z troczków.

Można to wszystko zrobić zarówno kiedy ubieramy malucha na leżąco, jak i wtedy, kiedy siedzi mamie na kolanach oparty plecami o jej brzuch.
Potrzeba trochę wprawy (zwłaszcza przy ubieraniu na siedząco malucha, który próbuje co pół sekundy wstawać :rolleyes: ), ale po pewnym czasie robi się to automatycznie, również na śpiąco w nocy o północy :mrgreen:

Hm, ten mój opis powyżej może się wydać strasznie skomplikowany, chociaż w rzeczywistości to są raptem ze trzy ruchy, tylko trudno to wszystko dokładnie opisać słowami :D

Mam nadzieję, że udało mi się pomóc choć troszkę :D

kamuszyca
15-01-2010, 08:31
no to teraz ja :)

nowa pieluszka jest śliczna i mięciutka. po pierwszym praniu trochę straciła na urodzie, ale o tym Kinga uprzedzała - kolory troche wyblakły i flanelka się zmechaciła.

jestem zachwycona krojem pieluszki - leży super zarówno na szczupłej dwulatce jak i na pulchnej 4-miesięcznej pannie. pupka w pieluszce wygląda bardzo zgrabnie, gumeczki fajnie się rozciągają i dopasowują. majstersztyk :)

co do chłonności - nie jest to jakaś super-chłonna pieluszka, raczej standardowa. używam jej w ciągu dnia przy młodszej i sprawdza się super. przy dwulatce jednak się nie sprawdziła - jeden większy sik i otulacz IV nie wytrzymał. ale przy mojej starszej córce wiele pieluszek już poległo ;)

co do troczków - jakoś nie mogę się przekonać do tego rozwiązania. ponieważ pieluszka trochę stwardniała, zawiązywanie nie jest już takie proste jak na początku. poza tym obawiam się, że takie twardawe troczki mogą uwierać córkę, gdy leży na brzuszku. a już najbardziej przeraża mnie wizja zawiązywania troczków przy uciekającym maluchu, starsza miała taki etap, że nawet zwykłego pampka nie dała sobie założyć :). ale przy nauce nocnikowania troczki to patent genialny.

yanettee
15-01-2010, 10:16
no to jeszcze je :D
troche chorowaliśmy i ciągle było coś ważniejszego, i tak zbieram się z tą recenzją i zebrać nie mogę.

Pieluszka przyszła do nas super mięciutka, kolorowa, no śliczna.
Po pierwszym praniu trochę długo schła, i faktycznie nieco straciła na urodzie,
zmechaciła się, troszke wyblakła, przy następnych praniach dodatkowo stwardniała. Może to kwestia twardej wody.

Ogromnym plusem jest krój, super leży na pupce, pasuje jak szyta specjalnie na niego. Troczki też sie spisują super, w końcu nie ma tych paskudnych rzepów :D
i nic się do ubranek nie przyczepia i nie niszczy ich w praniu.

Co do chłonności to się nie wypowiadam, bo mamy za małe doświadczenie by porównywać.
Mogę dodać że nam nie przemaka, zmieniamy średnio co 2-3 godziny, ale Kuba już też sporo na nocnik sika więc czasem chodzi i 5 godzin i ma sucho.

Jednym słowem. Sliczna pieluszka, super uszyta. POLECAM

ala
15-01-2010, 10:28
a czy inne flanelki, np IV nie twardnieją?

Weraho
15-01-2010, 18:36
Alez twardnieją. Flanelka iv mimo, ze cienuska, po suszeniu jest sztywna jak wykrochmalone przescieradlo;-)
z tym, ze w przypadku flanelek ta sztywnosc szybko znika jak się pieluszkę po wysuszeniu złozy, czy zgniecie w dłoni. Frotowe pieluszki wprawdzie tak nie sztywnieja, za to robia sie szorstkie. I to juz znacznie trudniej zlikwidowac.

Kingo, a kiedy beda skladanki w sklepie? I paski sumo?:D

Kinga
17-01-2010, 22:09
Weraho, jeszcze chwilę trzeba poczekać, ale na pewno dowiecie się o tym pierwsze :D

Dzięki wielkie za wszystkie recenzje! :D

emmaline
18-01-2010, 15:47
heh, ja pasek sumo znalazlam w moim stosiku gumek do wlosow!
taka welurkiem obszyta. rozciagnieta, idealnie pasuje :)

aliona
21-01-2010, 13:24
tak czytam sobie te recenzje tetro i zastanawiam się jak to możliwe, że moja wcale nie zesztywniała :confused:
mimo twardej wody!
nie jest wprawdzie tak miękka jak przed pierwszym praniem
(była jak puszek :)), ale nie mogę powiedzieć żeby była twarda.
jest naprawdę bardzo przytulaśna :D

i chciałam jeszcze dodać, że bardzo odciska się ta gumeczka wszyta z tyłu w pasie. nie jestem w stanie tak zawiązać pieluszki żeby siedziała odpowiednio pewnie na pupie i gumka się nie odciskała
(na moim dziecięciu zwykle odciskają się gumeczki wielorazówek, ale w tetro wybitnie)

luandzia
05-02-2010, 21:47
moja raz prana wiec o sztywnosci jeszcze nie moge napisac ale zalozylam mojej starszej corce niby odpieluchowanej ale teraz przezywa etap zazdrosci i zdarza jej sie posikac ze zlosci...
na szczescie miala tetro :) bez otulacza i ...rajstopki byly suche a ma prawie 2,5 roku wiec wielki plus
kolor bardzo ladny zakladanie wymaga troche wprawy ale to jest do opanowania

moniaaa
25-02-2010, 23:32
co do moich doświadczeń :) Kolorki super, co do sztywnięcia to hmm niekoniecznie, jak się nimi jak wyschnie troszke porusza na boki to miękną, używam raczej rzadko póki co, chociaż leżą i wyglądają wspaniale
ale myślę że wiosną jak pogoda będzie ładniejsza to juz na pupce będą dużo częściej
na noc wkłądam dodatkową wkłądkę i jest spoko

Polecam!! przede wszystkim dla dzieci juz poruszających się

yetta
11-03-2010, 21:54
Pieluszka bardzo fajna, piękne kolorki, bardzo dobrej jakości flanelka, fajne rozwiązanie z troczkami, ładnie chłonie, jak na flanelkę i mokra flanelka od skóry nie przeszkadza dziecku. :)
Niestety nie dla nas. Poza tym pieluszka zawiązana i wywinięta z przodu robi się taka twarda i sztywna na brzuszku.
Krój jak dla nas zbyt wąziutki. Wolimy szersze.
No i gumki dość mocno odciskały się na brzuszku.

NiLLi
12-03-2010, 09:20
Ja też używam Tetro :) Synek ma trochę ponad 7 m-cy. Lubię je, bo są bardzo zgrabne i z otulaczem Flip pupa nie wygląda na wielką. Ubieram je tylko w domu. Więcej niż 1-2 siku nie wytrzyma, więc trzeba często zmieniać pieluszkę, ale to nie jest wielki problem.
Kolorki faktycznie przesłodkie. Zawiązywanie nie sprawia problemów.

Niestety synkowi też się odciska z tyłu gumka.

Co do sztywności. Mam 4 kolory. Ten żółty (lemon...) pozostał milusi i mięciusi. Najtwardsze zrobiły się niebieskie. Nie wiem z czego to wynika. Może flanela trochę inna. Po rozciągnięciu trochę miękną, ale te żółte nie dość, że po praniu pozostają miękkie, to materiał też pozostał milusi. A w niebieskie całe jakieś takie sztywne.

NiLLi
12-03-2010, 14:16
Hehe... teraz sprawdziłam, nie żółta pieluszka, tylko ta zielonkawa, ale chyba wiadomo, o którą chodzi :P

ewinka
13-03-2010, 11:19
A ja czekam na moją tetro i też będę pisać :)

elizek
14-03-2010, 13:43
Ja tez wlasnie zamowilam i jestem ciekawa jak sie sprawdza!

elizek
27-03-2010, 20:17
Nasze tetro juz przetestowane po raz pierwszy. O sztywnosci/miekkosci nie moge wiec jeszcze nic napisac, ale dla nas sa super! Troczki sa swietnym rozwiazaniem i mozliwosc zrobienia zakladki w dol u mojego 2 miesiecznego synka swietnie sie sprawdzila. Uzywallismy ich razem z wkladkami z microfibry okolo 3 godzin i 2 nawet nie przesiakly! Dla nas po prostu super. Latem bedziemy uzywac bez otulacza!!!

emmaline
30-03-2010, 12:22
no to ja mam taką obrazkową recenzję Sorry za ilość zdjęć, ale jak się małż dorwał do aparatu, to nacykał trochę :P):
http://picasaweb.google.com/karolina.ulacha/Czapka#

Wika
04-04-2010, 22:53
Ja mam 5 pieluszek tetro zakupinych z myślą o starszej, 18-miesięcznej córce z perspektywą szybkiego zakończenia pieluchowania. Ogólnie są piekne i chłonne, podobają nam się (nawet mężowi), ale te sznureczki faktycznie troszkę za krótkie, ciężko zawiązać kokardkę, najlepiej na węzeł, a to zaś ciężko odwiązać :( Ale i tak kusi mnie by dokupić kolejne kolorki, których nie mam (mania kolekcjonowania ładnych rzeczy); widziałam nawet czarną, ale zastanawiam się czy nie będzi farbowac i czy jej specjalnie nie trzebaby prac osobno?!
Jesteśmy więc zadowolone i na dowód wkleję zdjęcie ( mam nadzieję,że mi się uda)

I jeszcze pytanie do Kingi ( nie wiem czy tu powinnam, ale zależy mi by przeczytała): ano, zalogowałam się już jakiś czas temu na forum bezpieluch. pl; wypociłam 2 długie wiadomości ( jedna to przywitanie, 2 pytanie o program w TVP 2) z chęcią uczestniczenia aktywnie w rozmowach itd. Napisane było, że wiadomości zostały przyjęte, ale muszą być jeszcze zaazkceptowane przez moderatora. ... I nic od tego czasu, sprawdzam codziennie, czy już to jest, a wciąż widzę stare posty, a moich wciąż nie ma. Czy to forum jeszcze działa, Pani Kingo? Chciałabym "pouczestniczyc" czasem w dyskusjach, ale czy jest sens? Pozdrawiam serdecznie

JoankaS
10-04-2010, 21:34
Witam Wszystkich! A czy te pieluszki nie spadają z pupy baaardzo ruchliwego dziecięcia? Czy te troczki dają radę wszystko utrzymać?

Wika
11-04-2010, 21:39
http://images42.fotosik.pl/194/ddb39c6a8c9cc320med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Wkleiłam zdjęcia-gotowa reklama Tetro ( a przy okazji testuję wklejanie zdjęć :)

Kinga
20-04-2010, 00:15
I jeszcze pytanie do Kingi ( nie wiem czy tu powinnam, ale zależy mi by przeczytała): ano, zalogowałam się już jakiś czas temu na forum bezpieluch. pl; wypociłam 2 długie wiadomości ( jedna to przywitanie, 2 pytanie o program w TVP 2) z chęcią uczestniczenia aktywnie w rozmowach itd. Napisane było, że wiadomości zostały przyjęte, ale muszą być jeszcze zaazkceptowane przez moderatora. ... I nic od tego czasu, sprawdzam codziennie, czy już to jest, a wciąż widzę stare posty, a moich wciąż nie ma. Czy to forum jeszcze działa, Pani Kingo? Chciałabym "pouczestniczyc" czasem w dyskusjach, ale czy jest sens? Pozdrawiam serdecznie
Jeju, jeju, dopiero dzisiaj tutaj dotarłam, przepraszam.
Jasne, że jest sens! Kurczę, coś musiało nie zadziałać z powiadomieniami... sprawdzimy co się stało i mam nadzieję uda nam się rozwiązać problem :-)
A panią to ja się jeszcze długo nie zamierzam czuć :-))) Kinga mi wystarczy :-)))

Kinga
20-04-2010, 00:18
http://images42.fotosik.pl/194/ddb39c6a8c9cc320med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Wkleiłam zdjęcia-gotowa reklama Tetro ( a przy okazji testuję wklejanie zdjęć :)

Ale suuuper pupiszony!!! :-)
Dziękuję Wam wszystkim za recenzje!
i czekam na więcej :-)

elizek
20-04-2010, 08:19
Ja musze przyznac ze polubilam bardzo patent z troczkami i sama go wykorzystalam w mojej formowance wlasnej reki (oczywiscie na wlasny urzytek wylacznie). Nie to co oryginal ale dziala! No i nic sie nie przyczepia do siebie jak rzepy...

Wika
20-04-2010, 22:00
Jeju, jeju, dopiero dzisiaj tutaj dotarłam, przepraszam.
Jasne, że jest sens! Kurczę, coś musiało nie zadziałać z powiadomieniami... sprawdzimy co się stało i mam nadzieję uda nam się rozwiązać problem :-)
A panią to ja się jeszcze długo nie zamierzam czuć :-))) Kinga mi wystarczy :-)))

Cieszę się, KINGO, że wszystko wyjaśnione, mam nadzieję, że forum mi posłuży i nowa porcja pieluch tetro ( mają wkrótce przyjść) też. Pozdrawiam serdecznie

chmuralon
24-04-2010, 21:56
hmmm tak sobie czytam te recenzje i może też się skuszę. One są śliczniuchne i szkoda by mi było chować je pod otulaczykiem. Może faktycznie na lato...

Weraho
25-04-2010, 22:18
Ja uwazam, ze system troczkow w tetro sparwdza sie super. pieluszka nie ma prawa spaść, nic sie nie dzieje nawet przy ruchliwym malcu. Mam tez troczkowa storchenkinder i tu musze przyznać, system troczkow zawodzi, ale tamta pieluszka ma inny kroj i inne troczki...
A najlepiej wiazać troczki na polkokardkę-trzyma mocniej niż kokardka i latwiej rozwiazać niz podwojny supel.

marcy
02-05-2010, 20:38
To ja też się dopiszę: tetro generalnie u nas się sprawdza, lubię te pieluszki za łatwość zakładania - troczki są proste w obsłudze. Po praniu rzeczywiście sztywnieją, ale ja je pare razy skręcam, tak jakby się pranie wykręcało i robią się spowrotrem miękkie. Tak jak już ktoś wcześniej zauważył, miękkość pieluszki zależy od koloru - najmilsze są zółto zielome, potem pomarańczwe a na końcu turkusowo-brązowe. Chciałam wyprobować na moim 2 latku też ale niestety na długość nam pieluszki brakło. Gumki u nas nie bardzo obciskają, choć na poczatku róznie bywało, teraz się chyba wyrobiły. Kolorki są świetne, ale po praniu pieluszki tracą sporo jeśli chodzi o wygląd. Minusem dla mnie jest to że w porównaniu do kiszonek bardzo długo schną i w 2 po kilku praniach zaczął się pruć szew w tym półokrągłym miejscu koło troczków, ale da się to samemu zeszyć, nawet jak ktoś taka noga do igły jak ja.

tonkica22
05-05-2010, 13:23
Kinga interesuje mnie czy wysylasz te pieluszki za granice? Poza EU?

Ogolnie zeby pieluszki byly mieksze to dodaje octu do prania. Czy moze ktos to probowal na tych pieluszkach?

Kinga
06-05-2010, 19:05
Tak, wysyłamy za granicę, nie ma problemu :)

mirabel
10-05-2010, 23:41
Już nie pamiętam kiedy ostatnio jakiś zakup tak pozytywnie mnie zaskoczył jak pieluszki Tetro. Zachęcona kolorkami, ceną postanowiłam zakupić kilka szt, pomimo przekonania, że pieluszki sprawdzają się raczej u dla starszego, chodzącego już dziecka (mój synek ma dopiero 6 tyg). No i się okazało, że jak dla nas są super- łatwo sie zakładają, gumkie nie odciskają, pupa zgrabna. Chyba detronizują inne pieluszki (lubimy składane i formowanki, kieszonki i AIO nie bardzo), a mamy wiele naprawdę róznych firm.

O chłonności, czasie schnięcia, sztywnieniu dziewczyny już pisały, więc jeszcze kilka słów o szerokości w kroku - zauważyłam,że ta niebieska jest węższa od pozostałych kolorków o jakieś 2 cm. Nie wiem, czy to zamierzony patent czy po prostu taki egzemparz mi się trafił

filipinka
14-07-2010, 10:15
czy pieluszki tetro farbuja? wlasnie czekaja na pierwsze pranie i ze wzgledu na ich zywe kolory troche boje sie je wyprac z innymi jasnymi pieluchami i wkladami. jak to z nimi jest?

Mika
14-07-2010, 10:20
no mam formowanki tetro i przyznam że nie zwróciłam uwagi by zafarbowały (ale fakt używki są to) , może dla pewności wypierz je z kolorowymi ciuszkami maluszka albo w garze samodzielnie ??

filipinka
14-07-2010, 10:25
no mam formowanki tetro i przyznam że nie zwróciłam uwagi by zafarbowały (ale fakt używki są to) , może dla pewności wypierz je z kolorowymi ciuszkami maluszka albo w garze samodzielnie ??

chyba faktycznie tak zrobie, bo zaplakalabym sie na smierc, gdyby cos sie stalo moim pieknym pieluszkom. a kazda kocham bez wyjatku. mam nadzieje, ze na tetro rowniez sie nie zawiode:)

jul-kaa
19-07-2010, 00:26
Chciałam kupić jedną pieluszkę na próbę, ale zmroziła mnie cena przesyłki. Znalazłam pieluszki tetro na aukcji allegro u innego sprzedawcy (gdzie cena wysyłki jest niska) i zastanawiam się, czy to są TE pieluszki tetro, czy jakieś inne ;) Powie mi ktoś?

kammik
19-07-2010, 18:37
Niekoniecznie trzeba od razu na allegro kupować, można np. w ekobaby http://ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=514&ec=0

rafandynka
19-07-2010, 18:44
A ja zachwytu nie podzielam niestety. Po kilku pranach wyglądają nieciekawie, zaczęły się rozsnuwać na szwach. No i medal temu, kto zawiąże troczki na obracającym się na brzuch dziecku. Chłonność i kolorki ok.

jul-kaa
20-07-2010, 00:43
Niekoniecznie trzeba od razu na allegro kupować, można np. w ekobaby http://ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=514&ec=0

Przecież napisałam, że ważna jest dla mnie cena... Na allegro za 30zł mam pieluszkę już z przesyłką, dlatego pytałam, czy to są oryginalne.

blabla0
20-07-2010, 08:54
Chciałam kupić jedną pieluszkę na próbę, ale zmroziła mnie cena przesyłki. Znalazłam pieluszki tetro na aukcji allegro u innego sprzedawcy (gdzie cena wysyłki jest niska) i zastanawiam się, czy to są TE pieluszki tetro, czy jakieś inne ;) Powie mi ktoś?
to sprzedaje jakis sklep wiec nie ma sie raczej czego obawiać
kupuj i sie nie zastanawiaj tyle ;)

kammik
20-07-2010, 22:07
Na allegro za 30zł mam pieluszkę już z przesyłką

Najtaniej na allegro są po 33,50 z przesyłką, było jeszcze taniej?

(w ekobaby przesyłka liczona jest indywidualnie i wychodzi jakieś 5-6zł)

margonik
30-07-2010, 19:50
czy pieluszki tetro farbuja? wlasnie czekaja na pierwsze pranie i ze wzgledu na ich zywe kolory troche boje sie je wyprac z innymi jasnymi pieluchami i wkladami. jak to z nimi jest?

Łatwo to sprawdzić. Zanurz pieluszkę w małej ilości mocno ciepłej wody z proszkiem i zobaczysz. Ja mam Tetro w czterech kolorkach (te paskowane) i pamiętam, że niektóre farbowały, inne nie. Pierwszy raz wyprałam w 40 stopniach z kolorowymi, a później już nie farbowały. Teraz już piorę z białymi w 60 stopniach i jest OK.

Co do sztywności, to rzeczywiście - suszone na powietrzu sztywnieją, ale suszone w suszarce bębnowej są super mięciutkie. Niestety schną dość długo - porównywalnie do bambusek (piorę i suszę je razem i niektóre bambuski wysychają nawet szybciej). Ale przede wszystkim są super ładne i jak dla mnie - niezastąpione na lato! Pupa wygląda w nich przecudnie :-)

anesha
04-08-2010, 08:38
Kupiłam używaną na bazarku. Bardzo ją lubię. Zakładam na dzień z dodatkową małą wkładką i bez otulacza, na noc się nie odważyłam, bo jednak jak dla mnie mega chłonna to nie jest. Kolorki zeszły trochę, ale i tak ładnie wygląda. Bardzo zgrabna i jakoś polubiłam to zawiązywanie. Ogólnie na 4+.

Mika
04-08-2010, 12:06
. Niestety schną dość długo - porównywalnie do bambusek (piorę i suszę je razem i niektóre bambuski wysychają nawet szybciej). Ale przede wszystkim są super ładne i jak dla mnie - niezastąpione na lato! Pupa wygląda w nich przecudnie :-)

długo schną ?? eee u mnie (bez suszarki) na normalnym sznurku w "pralni" niecałe 24 h, na słońcu to chwila moment :)

pasqda
04-08-2010, 23:45
długo schną ?? eee u mnie (bez suszarki) na normalnym sznurku w "pralni" niecałe 24 h, na słońcu to chwila moment :)

U mnie też długo - tyle samo co bambusowe wkładki Close Parent.

Ale za to ile plusów! Najbardziej podoba mi się szybkie zsuwanie przodu pieluchy, żeby posadzić dziecko na nocnik. Jak mały będzie wiekszy to pewnie zaopatrzę się w więcej takich pieluch.

suri80
23-09-2010, 21:24
Bardzo lubię te pieluszki, choć chłonność ich średnia. Sprawdzają się i przy noworodku i przy starszaku. W lecie używałam bez otulacza (takie fajne kolorki szkoda zamykać w otulaczu ;) ).
Tak mi się spodobały, że sama uszyłam kilka pieluszek a'la Tetro :)

Pat
16-06-2012, 16:45
Czy jest Waszym zdaniem sens kupować formowankę Tetro dla 13-kilogramowego 1,5 roczniaka? Jakoś mnie kusi, żeby spróbować, ale boję się, że pieluszka będzie mała... I jeszcze jedno pytanie - czy pieluszki formowane w różnych cenach (w sklepie chusta.pl za 49 i 29 zł) różnią się czymś poza wzorami?

ewaibartek
16-06-2012, 17:38
za 29 to stary model i cały z flaneli,a nowy cos tam chyba ma od srodka,moze mikrofibre? no i bradziej chlonna chyba jest
miałam tylko stara wersje

Pat
16-06-2012, 17:55
Z opisu to nie wynika. Chyba wszystkie rodzaje są z samej flaneli. A jeśli chodzi o chłonność, to przy tych za 29 zł jest napisane: "W miejscach narażonych na najobfitsze moczenie znajduje się 7 warstw chłonnej flaneli bawełnianej.", a przy tych za 49 zł, że jest 6 warstw flaneli, więc już sama nie wiem :)

mamaUlki
16-06-2012, 20:13
Te stare formowanki zakładałam mojej pannie jak miała 13 kg ale dodatkowo z małym prefoldem jeszcze i w sumie na styk pasowało, a te nowe formowanki to niby grubsza, miękka i bardziej chłonna flanela, no ale tych nowych nie miałam.

Pat
16-06-2012, 22:50
Dzięki.
Może któraś z Was miała możliwość ich porównania? Jak one się mają do siebie rozmiarowo?
Co do dodatkowych wkładek do formowanek - na pewno chciałabym coś tam jeszcze upchnąć, np. pojedynczą wkładkę bambusową lub coś w tym stylu.

efkaskorupka
01-07-2012, 16:18
Witam,
Ja mam cztery pieluszki TETRO. Jedną Jazzy (niebieska) od nowości, dwie lemon tree (jedna od nowości, druga z bazarku) i jedną pomarańczową (też z bazarku). Chłonne jak dla mnie to one nie są, tak jak napisała jedna z was wcześniej, wytrzymują co najwyżej 1-2 siuśki. Zakładam je mojemu pięciomiesięcznemu synkowi w upały, kiedy sobie leży prawie cały goły a zależy mi, żeby wszystko dookoła nie było posikane. Po praniu wszystkie zawsze są twarde - muszę miętolić. Gumki się odciskają, ale tylko przy dłuższym noszeniu i znacznym zmoczeniu pieluszki. Troczki dla nas odrobinę za krótkie, ale system z podwijanym przodem bardzo mi odpowiada. Myślałam, że wykorzystam na odpieluchowanie, bo świetnie się ściąga ten przód przy wysadzaniu, ale do tego czasu mały chyba z nich wyrośnie. Szczerze mówiąc to wydaje mi się, że każda z moich czterech pieluszek jest nieco inna. Najbardziej odstaje niebieska, jazzy, bo jest o wiele cieńsza od pozostałych, jakby ktoś zapomniał doszyć jednej warstwy, nie wiem z czego wynika ta różnica. Strasznie byłam nią rozczarowana, bo skusił mnie cudowny kolorek, który po pierwszym praniu już wcale nie jest tak cudowny. Czy któraś z was też ma tę niebieska pieluszkę i zauważyła taką różnicę, czy to tylko ja trafiłam na taki wybrakowany egzemplarz? Najbardziej natomiast jestem zadowolona z lemon tree, którą mam od nowości, bo zawsze po praniu jest najbardziej miękka z wszystkich czterech.

efkaskorupka
13-07-2012, 17:49
Aha, jeszcze jedna rzecz, o której nie napisałam: TETRO to moje jedyne formowanki, ale jeśli chodzi o czas schnięcia to wydaje mi się horrendalnie długi. Potrójny wkład konopny suchy, podwójne bambusowe suche, nawet zwinięta bambusowa KIKKO sucha, a TETRO jeszcze wisi :-x Oczywiście ta cieńsza Jezzy schnie szybciej.

marglena
13-07-2012, 18:22
ja mam w domu 4 różne formowanki tetro każdej po kilka sztuk; początkowo używałam ich w lato przy niemowlaku 4-6 miesięcy, następnie czekały w półce do wiosny - są świetne na szybkie odpieluchowanie (od razu widać, że dziecko nasikało), obecnie używam ich tylko na noc (w dzień nie używamy już pieluszek)

Mama Lili
31-08-2012, 21:13
Nie jestem fanką tej formowanki - dziwnie się układa, nie daje dopasować i zawsze są jakieś nieprzyjemne niespodzianki... Nature babies z nią wygrywają :)