PDA

Zobacz pełną wersję : czy 2X jest zastrzeżone ???



lola_22
11-12-2009, 20:52
tak mnie naszło gdy oglądałam ostatnio instrukcję didka i okazało się ze tam to wiazanie wystepuje z modyfikacją w postaci dwóch odrebnych supłow na koncach (arcy przekombinowane jak na moj gust) a o jednym wspomina sie tylko w uzupelnieniu. Wiazania tego nie ma wogole w instrukcji Vatków, nie wiem jak w innych markach ale w klasycznej wersji widziałam je tylko w instrukcji hoppediz.
Ktos cos wie na ten temat ?

mart
11-12-2009, 21:41
babylonia pokazuje 2X "normalnie" jako bazę do 4 sposobów noszenia - 2x z rękami schowanymi i na wierzchu, kołyski i buddy (:twisted:). Nati też pokazuje standardowo.
Możejest odwrotnie i to wersja didka jest jakaś "opatentowana"?

petisu
11-12-2009, 21:52
W instrukcji didka jest z takim przełożeniem przez jeden pas, zeby końce nie uciekały jak się dziecko wsadza.
Musze zerknąć, bo mam amnezję.

lola_22
11-12-2009, 22:02
mart skarbnico wiedzy ty nasza ! dzieki za wiadomsci z pierwszej reki
petisu - w didku z tego co pamietam bylo ze poly sie nie spotykaja tylko kazda platamy wokol chusty na biodrach z boku tak ze potem konce splywaja wzdłuz nog noszacego

v
11-12-2009, 22:07
az zajrzalam do instrukcji, bo zglupialam

didymos radzi sobie zaplatac na boku na czas wkladania dziecka, by miec obie poly pod reka, gdy zaczynamy dociagac

wiec wszystko gra

nie kaze wiazac dwoch suplow, uff

mart
11-12-2009, 22:09
w didku jest tak, że przekładane są poły w momencie w którym byśmy zawiązały węzeł - pod spodem przez chuste przechodzącą w pas na talii z każdej strony. i jak dla mnie z tej instrukcji nie wynika, że wogóle po tym patencie z przewinięciem końcówek trzeba wiązać węzeł???:omg: (strona 20-21)

matka.kobitka
11-12-2009, 22:33
chyba moja wyobraźnia szwankuje... pędzę do instrukcji

aliona
11-12-2009, 23:38
kojarzę. zwróciłam na to uwagę przeglądając didkową instrukcję.
tam się w ogóle nie wiąże węzłów. przynajmniej ja tak to rozumiem.
spróbowałam raz tego patentu i więcej nie powtarzałam :mrgreen:

kaka-llina
11-12-2009, 23:38
sprawdziłam... wiszą poły po bokach i węzęł wiążemy dopiero jak dziecie siedzi i wszystko dociągnięte..(str20-21) i to ma być ten patent?a to co u nich jest "cross carry" z tą petelka na plecach? tez tego nigdzie nie widziałam? nie wiedziałam, że są patenty na wiazania..chociaż teraz zauważyłam że piszą:
"didymos has orginally developed and manufactured all the tying methods described in this booklet(...)"
to może musieli troche zmienić (przeciąganie itd.." żeby było "orginally"? chociaż ja w historii chustonoszenia specką nie jestem to nie wiem....ale na pewno było cos przed Didymosem?
ps: a w storchu w ogóle 2X nie ma..

lola_22
11-12-2009, 23:50
mam tylko polską - str. 21: 14. zamiast zawijac konce chusty naokoła pasów materiału [...] mozesz zawiązac je razem po boku lub z przodu" czyli wezel z dwoch pol jest alternatywa - takie zasupłanie moze wystarczyc do stabilnego noszenia. na str. 1 jest duze zdjecie 2x i pani wyraznie zwisa polła z boku.
Dociaganie robi sie na przewinietych pasach, nic tam nie trzeba odplatywac po prostu ciagniemy i juz. Przynajmniej tak wynika z instrukcji - nie probowałam bo lubie dociagac konkretnie krawedziami.
a tak na marginesie - petisu , chyba szlag cie musi trafiac za te literówki , ktore sobie zafundowali w polskiej wersji? Nie jest ich wiele ale jednak ... Natomiast jedna im pieknie wyszła - "Kangur wiek" - tak ala Tokarczuk i bardzo filozoficznie smakuje :thumbs up:

petisu
12-12-2009, 00:15
Kochana, nic mi nie mów. Z tą instrukcją jaja były a w końcu dali do druku nie ostateczną wersje, tylko tą, którą nam przysłali do pierwszych poprawek.
Jak potrzebuje pomocy z nowym wiązaniem, to sobie angielską otwieram, zeby mnie po oczach nie biło.

mart
12-12-2009, 01:09
sprawdziłam... wiszą poły po bokach i węzęł wiążemy dopiero jak dziecie siedzi i wszystko dociągnięte..(str20-21)

no właśnie nie. węzeł jest podany jako alternatywa do patentu z przeplataniem.

kaka-llina
12-12-2009, 01:44
no właśnie nie. węzeł jest podany jako alternatywa do patentu z przeplataniem.
kurcz faktycznie... nie czytałam tylko patrzyłam na obrazki..
to co to ma tak wisiec tylko? bez węzła?

Liv
12-12-2009, 11:22
na to samo zwróciłam uwagę. jednak nie zaryzykowałabym tych końcówek luzem...

morepig
12-12-2009, 12:37
w hoppku masz z wezlem przesuwnym ale napisane na dole ze jakby co moze byc i płaski i babski. i ze mozna wyjac łapki dziecku siadajacemu