PDA

Zobacz pełną wersję : Jeszcze raz w kwestii dlugosci???



tulimama
04-05-2008, 23:26
Chce kupic kolejna chuste, ale caly czas zastanawiam sie nad dlugoscia. Mam Hoppa i Leo Natur - obie rzeczywista dlugosc 4,6m. Jak wiaze 2x (to jak dotad najbardziej mi pasi), to w obu zostaja mi ogony takie, ze teoretycznie moglabym skrocic o jakies 40cm - czyli np. do 4,20. Za ogonami nie przepadam - nie lubie jak mi sie cos paleta miedzy nogami. Boje sie tylko, ze wtedy na jakies inne wiazanie moze mi zabraknac - niestety malo innych wiazan motalam, bo dziec dotad byl maly i po prostu polubilam 2x.
Co myslicie? Acha, kupie Didka, wiec nie bedzie jakis grubasny.

Vega
05-05-2008, 07:05
Myślę, że z 4,2 (czyli długości 5 w didku) spokojnie zawiążesz podwójnego x... ja jestem nawet w stanie zawiązać kieszonkę (przy rozmiarze 40 i dość dużym już chłopaku).

sylwik
05-05-2008, 07:49
zmierz dobrze tego hopa.
Ja tez mialam ogony ponizej kolan w hopie i kupilam didka 4,2 i wiaze go czasami na skosach (zamiast 4,2 moj ma 4,1...)
pozdrawiam
sylwia

Mag
05-05-2008, 10:53
no, zmierz.
ja kupiłam standard 6 didka,ogony do kolan (a w ogóle to miał równo 450cm) potem leosia 4,1- mam rozmiar 38 i w kieszonkę motam z zapasem, po prostu trzeba ją prawidłowo zamotać, czyli dociągnąć :lol:
przy ostatnich próbach plecaczka to czułam się jakby mi lisi ogon na pupie wyrósł, tyle tego majtało :lol:

Agmani
05-05-2008, 12:29
Hoppa sie pozbylam, a moje didki maja tylko dlugosc 4 i 5 i nigdy nie kupie dluzszej chusty. Wiaze wszystko i jedna piatke (wydaje mi sie, ze jest dluzsza od drugiej) nawet przy kieszonce dodatkowo wiaze z przodu, zeby nie miec ogona. Przy hoppie w 2x to cud, ze sie nie zabilam.
Jak nie jestes specjalnie wielka, to powinno byc ok. Ja nosze 36/38 przy wzroscie 162, ale moja kolezanka nosi 40 przy wzroscie 170 i tez sie mota w piatki.

tulimama
05-05-2008, 20:18
Agmani, to wymiary mamy podobne. Ja na chwile obecna jeszcze blizej 38, ale to jeszcze lekkie pozostalosci po ciazy. Hoppa tez wlasnie sie pozbylam, a Leos jest glownie dla mojego slubnego. Didka on raczej nie bedzie uzywal, wiec dlatego zastanawiam sie, czy lepszy jednak krotszy.
Na ktore wiazanie potrzeba 'najwiecej' chusty?

Jeszcze, co do mierzenia Hoppa (Leo zreszta tez), to zdecydowanie maja 4,6.

Vega
05-05-2008, 22:04
Najwięcej chusty "zjada" kieszonka, potem zaraz podwójny X. No i wszelkie udziwnienia typu wykończenia tybetańskie przy plecaczkach też trochę wymagają.

tulimama
06-05-2008, 19:49
Jednak zamowie 4,2m - dzisiaj jeszcze raz testowalismy na moim mezu. Jest troche ode mnie wyzszy, ale z duzo wiekszym brzusiem i bez problemu mota sie 4,6m, wiec mi spokojnie wystarczy krotsza. Teraz tylko kwestia - ktora ;) To chyba wiekszy problem :roll:

Skoki
07-05-2008, 02:04
[quote="Vega":22i40gpu]Najwięcej chusty "zjada" kieszonka, potem zaraz podwójny X. No i wszelkie udziwnienia typu wykończenia tybetańskie przy plecaczkach też trochę wymagają.

Skoki
07-05-2008, 02:07
tulimama, chcialam Ci tylko powiedziec, ze moja Nati Safari 4m byla tylko o 5cm krotsza od indio 4,60.

Przymierzalam ja tez do didka jonasa 4,60 i to samo, 5 cm roznicy.

W ince 4,6 mialam spore ogony (ktorych nienawidze), ale w indio 4,60 ogony malutkie.

Mam nadzieje, ze sie nie zdziwisz z ta dlugoscia 4,20m.

kajkasz1
07-05-2008, 02:16
Co do długości, to u mnie preferencje się zmieniały. Jak Młody był mały i wiązałam kieszonkę to potrzebowałam w sumie standard - 4,6 m. Potem mi te ogony zaczęły przeszkadzać i przeskoczyłam na chusty 3,6-4,2 m.

landa
07-05-2008, 08:29
:wink: I właśnie dlatego warto mieć duuuuużo chust w różnych długościach. :twisted:

Święta słowa!!!
Oby jeszcze kaski wystarczyło na wszystko, czego sobie i innym zarażonym wirusem noszenia z serca życzę :D :D :D

Goswiek
07-05-2008, 08:31
Ja miałam Nati Sunset Standard i ogromniaste ogony, wymieniłam się więc z dziewczyną na Indio Smaragd nr 5, kieszonkę i 2 X (jak wszystko dobrze podociągane) motam bez problemu i ogonka nie ma, a tak właśnie teraz lubię :D Z kolei dziewczyna, która wzięła ode mnie Nati jest zachwycona, bo tam faktycznie chusta jest dłuższa niż standard :) W Hoppa się nie motałam jeszcze, więc nie wiem, pewnie za jakiś czas sobie sprawię ;)

Mag
07-05-2008, 10:30
[quote="Skoki":2cvxodcy][quote="Vega":2cvxodcy]Najwięcej chusty "zjada" kieszonka, potem zaraz podwójny X. No i wszelkie udziwnienia typu wykończenia tybetańskie przy plecaczkach też trochę wymagają.

tulimama
07-05-2008, 11:38
No toscie mi zabily cwieka - teraz to juz zupelnie nie wiem, co zrobic!!!

Co do kieszonki i 2x, to zastanawialam sie nad tym przez chwile i moj scisniety umysl mowi, ze logicznie patrzac na sposob wiazania, to kieszonka zabrac odrobine wiecej materialu niz 2x, ale to czysto teoretycznie. Tak czy inaczej, logicznie myslac roznica bedzie niewielka.

Vega
07-05-2008, 11:43
Hmm... no to taka obiegowa opinia fakt.

Mag
07-05-2008, 12:03
ok. idę robić zdjątka :D

Mag
07-05-2008, 13:14
już sobie sama odpowiedziałam :lol:
pstryknęłam zdjęcia i wyszło szydło z worka :evil:
prawidłowo dociągnięte 2X-do kolan
prawidłowo dociągnięta kieszonka-ciut wyżej, prawdę mówiąc ciężko by było zobaczyć różnicę, ale jest po dokładnych oględzinach :D
trzeba było sobie zdjątko pyknąć albo oglądać wiązanie jedno po drugim :D
ale na marginesie-kiepska ze mnie motaczka jak różnica między wcześniejszymi motaniami a teraźniejszymi wynosi do 10cm :oops:

podpinam się do wątku :lol: :
czy w takim razie może mi wystarczyć na kieszonkę 3,7? :D
http://lh3.ggpht.com/magda19800212/SCGOvnz3ZcI/AAAAAAAAAr8/y80HGSqEg54/s288/DSCN2758.JPG

Skoki
07-05-2008, 20:56
Moj synek wlasnie spi w kieszonce, wiec nie bede go do foty budzic, hihi.
Tez myslalam o tej logice, ze kieszonka to odwrocona koala.
I tak:
z jednej strony w kieszonce material jest naciagniety na dziecko a w koali nie jest, wiec kieszonka powinna zabierac wiecej materialu.