PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie nosidła dla bliżniaków? Prosba o pomoc :)



Royjan
05-12-2009, 14:36
Witajcie, mam do Was ogromną prośbę :)

od dłuższego czasu usiłuje przebić się przez ogromne pokłady wiedzy na tym Forum, niestety bliźniaki niekoniecznie chcą mi na to pozwolić ;)


Jak wspominałam w powitalnym, jestem posiadaczka bebelulu hamalu i jestem z niej zadowolona, z tym że służy nam właściwie do usypiania, lub jest ratunkiem na spacerze, kiedy któryś chce na ręce i bez chusty nie miałabym czym pchać wózka z drugim ;)


Nosze się jednak już jakis czas z zamiarem kupienia nosidła (myślałam poważnie o Mei Tai) tylko po pierwsze nie mam pojęcia, które najlepiej, a po drugie uświadomiłam sobie, dzięki forum, ze jest jeszcze parę innych opcji... Jak nosidła ergonomiczne, pody itp. (wole nie pomylić nazw ;) )


Chciałabym bardzo poprosić Was o opinie, co byłoby dla nas najlepsze, nasze bliźniaki mają teraz 8 m-cy i waza około 8 kg. Chciałabym, żeby to co kupimy posłużyło nam i teraz i przez następne lato, kiedy to planujemy bez wózkowy dłuższy wyjazd, dlatego nosidła/chusty powinny być po pierwsze wygodne, ale co równie ważne powinny tez, po złożeniu być dość małe. Sama nie mam pojęcia, co byłoby lepsze :confused:


aha i na pewno nie może to być tradycyjna chusta, bo musi być też szybkie i bezproblemowe w „montażu” , bo do noszenia mamy dwójke, więc nosić będzie także mąż :twisted:


hmmm czytam co sama napisałam i wygląda mi to na koncert życzeń :oops: przepraszam Was za zawracanie głowy, ale pewnie dla większości moje problemy to pestka,więc gdybyście miały chwile dla nowicjuszki w potrzebie to z wdzięcznością się uśmiecham :D

b.szczelna
05-12-2009, 18:22
;) chusta JEST łatwa w montażu,wystarczy chwilkę poćwiczyć.i możecie mieć przecież dwa rodzaje, no MT i chustę.
mam cókęw podobnym wieku i używamy MT na zmianę z chustą i pouchami.Na Twoim miejscu poszłabym na spotkanie chustowe i poprzymierzała różne rodzaje, a potem wybrała wg własnego uznania i gustu;)

petisu
05-12-2009, 18:37
Najlepiej poprzymierzać na żywo. Poznań ma prężną grupe, więc pewnie da się zrobić. ;)
Chusta nie jest taka trudna w montażu, naprawdę.

Jasnie Pani :)
05-12-2009, 18:41
Poza tym rzucisz sie w ciemno na nosidlo, a potem okaze sie, ze np. twoja budowa anatomiczna go nie toleruje i ci w nim niewygodnie, bo czesto tak jest. Wyprobuj rozne opcje, a pozniej sama zdecyduj. Zamotaj sie w chuste wiazana chociaz raz i powiedz znowu, ze to czarna magia i dwie godziny zajmuje zalozenie ;)

nemhain
05-12-2009, 20:21
Chusta wiązana jest cudowna i prosta :) ale mężowie czasami nie chcą wiec wtedy MT jak najbardziej polecam :)

Royjan
06-12-2009, 10:05
Poznań ma prężną grupe, więc pewnie da się zrobić. ;) ooo to super, tylko ja nie wiem gdzie te spotkania (chyba ze cafe bocian - o tym slyszalam) jest tu ktos do kogo moglabym "uderzyc" po info??? :D

dzieki za sugestie, faktycznie fajnie byloby poprobowac :)

Meta
06-12-2009, 10:11
W TYM wątku (http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=560) możesz sprawdzić, które forumki są z Poznania - i widziałam, że w na podforum Warsztaty/Spotkania (http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=71) anifloda informuje na bieżąco, kiedy będzie jakieś większe spotkanie

I jeszcze Strona poznańskich mam noszących dzieci (http://www.chusty.net/a/)

Royjan
06-12-2009, 10:32
ooo wielkie dzieki!!!!!!
pojecia o tym nie mialam :duh:

a na to, to mi szczenka kompletnie opadla!!!!!!!

I jeszcze Strona poznańskich mam noszących dzieci (http://www.chusty.net/a/)
baaaaardzo dziekuje za dobry adres :D

Agnen
06-12-2009, 10:37
No Meta już wszystko napisała. Najbliższe spotkanie w czwartek w Instytucie Małego Dziecka o 16. Wpadnij, to sobie zobaczysz co i jak :)

Hainaut
06-12-2009, 13:29
Nie wiem czy w PL jest taka opcja, ale tutaj np. mozna wypozyczyc na tydzien jakiekolwiek chusty czy nosidla. Koszt - 7 eur a mozna sobie sprawdzic przed zakupem czy dobrze sie bedzie nosilo.

My ostatnio wlasnie mielismy pozyczona manduce i powiem Ci, ze na podroz taka jak wasza czyli dluga i tam, gdaie niekoniecznie chcialoby sie chusta ziemie zamiatac przy motaniu - bylaby chyba idealna. Ja jak sobie porownuje komfort noszenia na plecach w chuscie i manduce - zdecydowanie wole w tej drugiej.

Kanga
06-12-2009, 14:06
w Klubie Kangura można za darmo wypożyczać o ile się jest członkiem.

Royjan
11-12-2009, 11:18
No Meta już wszystko napisała. Najbliższe spotkanie w czwartek w Instytucie Małego Dziecka o 16. Wpadnij, to sobie zobaczysz co i jak :) niestety wczoraj, to my swietowalismy 70tke babci :D

studiuje Wasza stronke :) i ciesze sie, ze w Poznaniu tak preznie sie dziala chustowo :D tylko godzina spotkan taka srednia dla mnie - z blizniakami samej ciezko by mi bylo, a zostawic nie mam jak :/
pokombinuje i postaram sie wpasc nastepnym razem :)

Royjan
15-12-2009, 13:26
My ostatnio wlasnie mielismy pozyczona manduce i powiem Ci, ze na podroz taka jak wasza czyli dluga i tam, gdaie niekoniecznie chcialoby sie chusta ziemie zamiatac przy motaniu - bylaby chyba idealna. Ja jak sobie porownuje komfort noszenia na plecach w chuscie i manduce - zdecydowanie wole w tej drugiej.
boszzzzz ale ja slepa jestem, wlecialam tu wtedy na moment, ialam postie doczytalam postow, poza poznanskim.... :hide::hide::hide:

Dobrze prawisz o przypadlosciach naszej podruzy :) o manduce wczesniej nie slyszalam, teraz doczytalam i super, tylko ta cena :cryy: