PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie wybrać nosidło !!!



MartaS
28-11-2009, 00:07
Moje drogie forumowe koleżanki. Noszę w chustach i jest mi z tym całkiem nieźle ale jakieś nosidło ergonomiczne też potrzebuję mieć na stanie. Nie wiedziałam co wybrać APLX czy manduce, mam APLX, a teraz chwilowo manduce. APLX jest prześliczny, takie delikatny, no piękny po prostu, manduca bardziej solidna w wykonaniu, mocno sportowa i nie ma takiego uroku jak APLX. Ale z obydwoma nosidłami mam problem. Pas biodrowy w APLX mi odstaje, choć nosi się dość wygodnie. Wczoraj nosiłam w manduce jak miałam na sobie kurtkę a Ala kombinezon i było ok, a dziś założyłam manduce pod kurtkę (sussses kinder) i była jakaś tragedia... Dziecko jest za nisko, tylny panel kurtki przykrywa mu buzię, wyżej nie mogę dziecka założyć, bo za długie są pasy do naciągania (biodrowy i naramienne). Dodam, że noszę tylko na plecach. I tak właśnie myślę, że chyba te nosidła są po prostu na mnie za duże. Jestem raczej z tych chucherkowatych (170 cm, niecałe 50 kg i jakieś 55 cm w pasie). Znacie jakieś nosidło, które spełnia następujące kryteria:
- jest ładne jak APLX albo ładniejsze
- jest przeznaczone dla drobnych osób
- jest wygodne i ponosi też większy ciężar (narazie nam chusta wystarcza, ale domyślam się, że za jakiś czas nosidło będzie idealne)
A może te nosidła są na mnie dobre tylko ja je jakoś nie tak instaluję? Poradźcie proszę :)

Agut
28-11-2009, 00:23
Ja nie poradze bo w nosidłach doświadczenie mam zerowe, więc chętnie podczytam ten wątek tym bardziej ze tez rozgladam sie fajnym nosidłem.... no ale ja nie miałam o tym :) Marto WOOOOO jak ja Ci figurki zazdroszcze!

joawoj
28-11-2009, 00:26
Hmm, jak APLX na Was za duży, to zawsze nosidło na zamówienie zostaje - NubiGo, 7panel, itp.

lola_22
28-11-2009, 00:34
a czemu nie chcesz mei taia - wlasnie za to je kocham, ze mogę zawiązać tak caisno jak mi sie podoba.
z nosideł obawiam się ze tylko szyte na ciebie pozostaje - ale kolejki długie no chyba ze jakas mama o o podobnej figurze zechce pozbyc sie swojecgo - szytego na miarę.

morepig
28-11-2009, 01:06
albo szyte albo wyprobuj moze ono. dp=opisz sie do testow czy cos- ono pozwala sie zawiazac prawie tak wygodnie jak mejtaje ale ma wygodniejszy pas biodrowy :) (przynajmniej dla mnie, lubie szerokie i wypelnione.)

Dagmara
28-11-2009, 01:21
Może poproś o nosidło dziewczyny szyjące. Gosia Foks i Ola szyją cuda - Nubigo i 7panel. Nie wiem jak ceny u Oli, ale Gosia ma IMO bardzo przystępne.

Eyja
28-11-2009, 01:23
a w manduce ściągnęłas na maxa wszystkie pasy? tam jest taki patent przy panelu u góry, o iledobrze pamietam, do ściagnięcia dodatkowo.

jamamajka
28-11-2009, 07:40
Marta, a zsunęłaś panel? Ja Ci go wtedy rozsunęłam, bo Mała była w kombinezonie, ale jak nosisz pod kurtką w domowym ubranku, to możesz skrócić panel. I zapnij pas biodrowy wyżej, tak żeby zaczynał się w okolicach pępka i lekko schodził na biodra. Pasy naramienne też możesz skrócić, one się tak wtedy "pomarszczą"przy samym panelu. I podociągaj wszystko na maxa. My jesteśmy w sumie podobnej budowy i u mnie jest OK, ale Manduca ma to do siebie, że trzeba się z nią "dogadać" - pierwsze 2-3 razy są babole, potem jak już ją rozpracujesz to jest super.

Mayka1981
28-11-2009, 09:08
Jak dziewczyny napisały - rozumiem, że chciałabyś coś urokliwego i wygodnego?

To zdecydowanie na miarę nosidło... Dziewczyny naprawdę cudeńka szyją...

tamyk
28-11-2009, 10:08
Polecam NubiGo :)

morepig
28-11-2009, 11:10
Marta, a zsunęłaś panel? Ja Ci go wtedy rozsunęłam, bo Mała była w kombinezonie, ale jak nosisz pod kurtką w domowym ubranku, to możesz skrócić panel. I zapnij pas biodrowy wyżej, tak żeby zaczynał się w okolicach pępka i lekko schodził na biodra. Pasy naramienne też możesz skrócić, one się tak wtedy "pomarszczą"przy samym panelu. I podociągaj wszystko na maxa. My jesteśmy w sumie podobnej budowy i u mnie jest OK, ale Manduca ma to do siebie, że trzeba się z nią "dogadać" - pierwsze 2-3 razy są babole, potem jak już ją rozpracujesz to jest super.
yes yes yes! :)

MartaS
28-11-2009, 14:03
Panel zsunęłam, pas biodrowy dociągnęłam na maksa, pasy naramienne też. Do tego patentu z marszczeniem nie dotarłam (może to coś pomoże?). Bo na kurtce nosiło się super. Jeszcze popróbuję:) A może faktycznie dziewczyny mi coś uszyją?

marza
28-11-2009, 14:07
Mam Nubigo od Gosi i jak dla mnie jest to super rozwiązanie:D
Dobrałam pod siebie panel,kolor i rozmiar :wink:

aninka
28-11-2009, 15:09
Nie będę oryginalna - NubiGo:thumbs up:

MartaS
28-11-2009, 15:26
My jesteśmy w sumie podobnej budowy i u mnie jest OK, ale Manduca ma to do siebie, że trzeba się z nią "dogadać" - pierwsze 2-3 razy są babole, potem jak już ją rozpracujesz to jest super.

Może i tak jest. Ja się z nią jakoś dogadać nie mogę. Znalazłam te marszczenia, dociągnęłam i jest jakby ciutkę lepiej, ale pas biodrowy dalej odstaje, a dziecko jest dość nisko na plecach. Raczej nie widzę szansy noszenia kurtki na nosidło. Powiedzcie mi czy we wszystkich nosidłach dziecko jest tak nisko? W APLX też tak mam i nie mogę wyżej dzidzi umiejscowić, a tam pas biodrowy też mi odstaje. A może ja powinnam sobie jednak MT albo hybrydę sprawić?

jamamajka
28-11-2009, 16:21
No niestety w nosidłach dzieciaczek ląduje niżej. Dlatego ja nie mogę w Manduce nosić na plecach, bo Majonez nic nie widzi - muszę się nauczyć tego diabelskiego plecaczka, ale wciąż mi nie wychodzi :mad

morepig
28-11-2009, 16:36
sprobuj z ONO a potem lec dalej jesli nie podpasuje. jakby co moge swoje ono pozyczyc.
a ja i tak wole plecak z chusty :D

MartaS
28-11-2009, 17:50
morepig, ja to się do Ciebie jeszcze o osłonkę uśmiecham :) piszę prv. A... i oczywiście jeśli jeszcze ktoś ma jakikolwiek pomysł, radę, sugestię, opinię w temacie nosideł to ja ładnie się uśmiecham :mrgreen:

nemhain
29-11-2009, 01:15
Marta ja będę miała Liliputi kolo 20 grudnia, jedno puszczę na testy więc jakbyś chciała to wpiszę Ciebie pierwsza na testy :)

MartaS
29-11-2009, 01:24
nemhein, będę Ci baaardzo wdzięczna :)

lola_22
29-11-2009, 13:29
jesli jednak zdecydujesz sie na szyte to juz sie zglos do artysyki szyjacej ;-) bo kilejki wszedzie długie oj dlugie

Mycha
03-01-2010, 12:43
Dziewczyny, ja też właśnie "jestem na kupnie" nosidła i coraz bardziej podoba mi się nubigo. Ale bardzo chcielibyśmy z mężem je wypróbować, a kolejka testowa niestety jest długa na co najmniej trzy miesiące :( Może któraś z Was mających to nosidło mieszka w pobliżu mnie (tzn. między Katowicami, Wisłą, Raciborzem a Oświęcimiem) i nie miałaby nic przeciwko temu, żebyśmy z mężem i córką wpadli do niej na kwadrans w celu przymierzenia?

marza
03-01-2010, 13:08
Mycha,mam Nubigo szyte na 1,5roczniaka
Jeżeli jesteś w stanie poczekać do końca stycznia,to możemy umówić się w J-biu ;-)

słoneczny_blask
03-01-2010, 14:43
...

MartaS
03-01-2010, 16:16
ja ostatecznie zrezygnowałam z nosideł i nosimy się tylko w chustach. ONO było całkiem fajne, tylko się wystraszyłam, że w nosidłach nie wolno nosić dzieci, które jeszcze nie siedzą samodzielnie. I po wielu wywiadach i rozmowach doszłam do jednego wniosku - najlepiej nosi się w chustach i to zarówno jeśli chodzi o nośność (porównywalna do nosideł) jak i o rozmiar ( nosidło musi być dobrane do wielkości dziecka i noszącego). No i dodatkowo w chustach można nosić dzieci nawet te najmniejsze, co do nosideł opinie są sprzeczne...
Wydawało mi się, że nosidło zakłada się na plecy szybciej niż chustę, ale teraz doszłam do takiej wprawy w prostym plecaczku, że nie mam z tym problemu :)

m.m.
03-01-2010, 16:38
Dziewczyny, ja też właśnie "jestem na kupnie" nosidła i coraz bardziej podoba mi się nubigo. Ale bardzo chcielibyśmy z mężem je wypróbować, a kolejka testowa niestety jest długa na co najmniej trzy miesiące :( Może któraś z Was mających to nosidło mieszka w pobliżu mnie (tzn. między Katowicami, Wisłą, Raciborzem a Oświęcimiem) i nie miałaby nic przeciwko temu, żebyśmy z mężem i córką wpadli do niej na kwadrans w celu przymierzenia?
mam nubigo na ok roczniaka i mieszkam niedaleko. jak chcesz to pisz pw

wyspana
03-01-2010, 16:49
[QUOTE=słoneczny_blask;483021]
Dziewczyny wspominały też coś, że bondolino mogłoby być dla mnie ok, ale nie próbowałam, bo nie miałam skąd.

Zrobię "małą"reklamę:)
mam bondolino od świąt-REWELACJA!!!
marzyłam o nim od roku!
a.koleżanka ma 180 parę cm wzrostu i waży koło 50 kg.-idealne!
b.ja mam 170 i cos kolo 70 kg-idealne!
c.mąż 188 o wadze nie wspomnę-dopina się i przylega
-ono jest na bardzo dobry rzep i świetnie sie układa
noszę obie córki-92 cm i ok.12kg ,62cm i ok.5-6kg-są zachwycone
zakładanie-banalne
wiad.od ortopedy-jeśli dziecko np.wygina się do tyłu(napięcie mięśniowe) i nie jest ktoś w stanie "wsadzić" maluszka w chustę -bondolino jest ok!
materiał-chyba ten sam co w chustach-tj.bawełna i sk-krzyż splot
jak chcesz spróbować -daj znać -jestem z W-wy

kolikoko
03-01-2010, 20:28
Witam dziewczyny!
Co myslicie o tym nosidle www.becobabycarrier.co.uk (http://www.becobabycarrier.co.uk)
Ogólnie mam problem żeby coś wygodnego dopasować. Na samym początku próbowalam chuste lulu-totalny nie wypał, umieralam w trakcie noszenia córki z bólu i się zniechęciłam. Teraz jestem kolejny raz w ciąży i tym razem chciałabym spróbować nosidło moze będzie wygodniejsze... A może polecacie jakieś inne rozwiazanie. Może problem polega też na tym, że jestem niską osoba? Bardzo dziękuję za okazaną pomoc z Waszej strony. Pozdrawiam

rzufik
03-01-2010, 20:34
ale nosidło chcesz dla noworodka?
jesli tak to lepiej marsupi niż beco. beco chyba średnio sie nadaje dla takiego maluszka?

a tak najbardziej to polecę...długą chustę wiązaną. lulu jest hmmm niezbyt chustowa, to bardziej chyba torba na dziecko??.. ale ja się na bebelulu nie znam...

MartaS
03-01-2010, 20:51
kolikoko, słuchaj rzufika bo ona dobrze mówi :)

A tak na poważnie - ja miałam dylemat czy włożyć do nosidła pięciomiesięczne niemowlaki, czy to nie za wcześnie przypadkiem, więc z noworodkiem - moooocno bym się zastanowiła. Najlepsza jest chusta - długa, wiązana. Nie zrażaj się tylko jak za pierwszym razem nie wyjdzie wiązanie (na początek najlepsza chyba kieszonka) - dla otuchy można popatrzeć sobie w odpowiedni wątek o pierwszych wiązaniach, hihi. Po kilku razach będziesz wiązać z zamkniętymi oczami :mrgreen:

kolikoko
03-01-2010, 21:27
Chcialabym zaczac nosic tak po skonczeniu 5-6 mies. w miedzy czasie chcialabym ja wykorzystac dla 2 letniej corki. Czytałam , ze jest tam specjalna wkladka zeby mozna nosic tak male dziecko.
Czy taka chusta nie bedzie dla mnie za duza, mam tylko 152cm;-).
Chcialabym cos wygodnego- nie wiem czy za duzo nie oczekuje?

Behemot
03-01-2010, 21:40
Podbijam temat, którą artystkę szyjącą polecacie:ninja:-bo ja nie wiem już kogo wybrać:) myślę o Tulikowie i Gosi Foks

MartaS
03-01-2010, 22:24
kolikoko, ja już nie czuję się na siłach Ci doradzać. Nie miałam jeszcze 2 letnich dzieci, więc nie wiem, może dla dwulatki faktycznie nosidło będzie lepsze? Muszą się na ten temat bardziej doświadczone mamy wypowiedzieć. Mnie jednak 5-6 miesięczniaki najwygodniej nosi się w długiej wiązanej. Za duża na pewno nie będzie - dobierz tylko odpowiedni rozmiar.

Behemot, ja nie polecę nikogo, bo nie miałam nosideł szytych przez dziewczyny w ręku, ale z tego co mi wiadomo, Ania ma zamkniętą listę do wiosny. U Gosi są chyba bardziej dostępne terminy.

rzufik
03-01-2010, 23:50
beco ok dla takiego półroczniaka chyba. ale ja tam i tak wolę wiązanki ;)
dla dwulatki spoko. a teraz mi powiedz skąd masz dwulatke co się nosic daje??? bo moja nie chce :(

zresztą wiesz, zawsze mozesz kupić beco i chustę ;)

behemot, popatrz na chustostraganie, moze coś upolujesz co Ci przypasuje?
obie dziewczyny szyją cuda, tylko tak jak Marta mówi- u Ani miejsc brak...

wyspana
04-01-2010, 00:14
Witam dziewczyny!
Co myslicie o tym nosidle www.becobabycarrier.co.uk (http://www.becobabycarrier.co.uk)
Ogólnie mam problem żeby coś wygodnego dopasować. Na samym początku próbowalam chuste lulu-totalny nie wypał, umieralam w trakcie noszenia córki z bólu i się zniechęciłam. Teraz jestem kolejny raz w ciąży i tym razem chciałabym spróbować nosidło moze będzie wygodniejsze... A może polecacie jakieś inne rozwiazanie. Może problem polega też na tym, że jestem niską osoba? Bardzo dziękuję za okazaną pomoc z Waszej strony. Pozdrawiam


Proszę przeczytaj wcześniejsze wypowiedzi!
Polecam zdecydowanie bondolino; Twój wzrost tu nie gra roli ,ważne żebyś nie miała 100cm w pasie;D Nosidło jest naprawdę super!
Też się długo zastanawiałam, ale jeśli masz starsze dziecko (w bondolino możesz je nosić na zmianę; poszerzasz lub zwężasz panel w sekundę -dodatkowymi wyjmowanymi z kieszonek wstawkami) pewnie zależy Ci na tym żeby założyć nosidło jak najszybciej (motanie jest uciążliwe).

Ps. Specjalna wkładka dla "noworodka" jest w manduce, ale problem jest taki, że jak dziecko wyrasta z wkładki, a jeszcze nie siedzi, musisz nosić w czymś innym. Manduca ma trochę większy "udźwig" od bondolino -pytanie jaki ma Twój kręgosłup?

pozdrawiam

jamamajka
04-01-2010, 09:44
Kolikoko, pomiędzy pseudo-chustą Lulu a nosidłem są jeszcze chusty wiązane i właśnie taką radziłabym Ci kupić! Chusta nie będzie na Ciebie za duża, rozmiary różnią się między sobą długością i wystarczy, że weźmiesz krótszą - np. 4,1 m. I będziesz miała pewność, że będzie idealna dla Ciebie, dla starszaka i dla noworodka. :thumbs up:

visenna2
04-01-2010, 10:49
- jest ładne jak APLX albo ładniejsze
- jest przeznaczone dla drobnych osób
- jest wygodne i ponosi też większy ciężar (narazie nam chusta wystarcza, ale domyślam się, że za jakiś czas nosidło będzie idealne)


Wszystkie kryteria IMO spełnia nosidło ergonomiczne NubiGo (http://nubik.pl/) :) Zaposiadłam juz dwa i ostrzę zęby na trzecie ;) Maksymalny ciężar, który noszą moje nubiki to około 25 kilo :)

rzufik
04-01-2010, 11:03
Wszystkie kryteria IMO spełnia nosidło ergonomiczne NubiGo (http://nubik.pl/) :) Zaposiadłam juz dwa i ostrzę zęby na trzecie ;) Maksymalny ciężar, który noszą moje nubiki to około 25 kilo :)
Vis, a nie chcesz mojego z ptakami i indioszczem? :)

visenna2
04-01-2010, 11:40
Vis, a nie chcesz mojego z ptakami i indioszczem? :)

Patrzyłam na nie, ale za wąski panel niestety :)

rzufik
04-01-2010, 11:42
serio??? jeju mnie sie wydaje taaaaaki wieeelki :D
a to na Anię czy Zuzie? :)

visenna2
04-01-2010, 14:14
serio??? jeju mnie sie wydaje taaaaaki wieeelki :D
a to na Anię czy Zuzie? :)

Na Anię :) Ona ma półtora roku, 15 kilo i dobrze ponad 90 cm wzrostu, nasze nosidła sa naprawdę szerokie.

Mycha
04-01-2010, 23:31
Mycha,mam Nubigo szyte na 1,5roczniaka
Jeżeli jesteś w stanie poczekać do końca stycznia,to możemy umówić się w J-biu ;-)
Marzo, dzięki za propozycję :D Moja Dosia ma roczek, więc najpierw umówię się z Myszamisiową, bo ona ma dziecko w tym samym wieku. Gdyby coś było nie tak, odezwę się do Ciebie :hello: