PDA

Zobacz pełną wersję : Disana, otulacz wełniany, gatki



ph78
26-11-2009, 01:56
O ten:
http://www.pieluszkarnia.pl/p324,disana-welniany-otulacz-ze-sciagaczami.html

Jakie są Wasze doświadczenia i opinie? Bo brakuje mi tej pozycji w dziale recenzji:ninja:

Zalety:
- trzymanie na mur-beton po zalanolinowaniu (to, co pisze sprzedawca, że jest gotowy do użycia, to nieprawda:duh:),
- samooczyszczanie wełny i rzadka konieczność prania, wystarczy wietrzenie,
- brak rzepów, napów i innych męczących i głośnych operacji,
- naturalny, oddychający, ekologiczny materiał,
- kolory i fason, choć to kwestia gustu.

Nie jestem tylko pewna, czy tak łatwo się te gatki naciąga na pupę z pieluchą. Jakie jest Wasz ulubiony wkład chłonny do tego otulacza? My używamy tetry w latawiec, a ja nie polubiłam się z zapinką Snappi:hide:

Mag
26-11-2009, 11:00
ph78 te zalety co napisałaś, to każde gatki wełniane mają:lol:.

ja napisze wady:
za gruby,za duży, za bardzo rozciągliwy,w pasie trzeba sobie zwężać np. wciągając gumkę,bo inaczej zjeżdża z pupy,do wkładek się nie za bardzo nadaje-storcheny są lepsze,do formowanek może być:)

ph78
26-11-2009, 11:17
ph78 te zalety co napisałaś, to każde gatki wełniane mają:lol:.

ja napisze wady:
za gruby,za duży, za bardzo rozciągliwy,w pasie trzeba sobie zwężać np. wciągając gumkę,bo inaczej zjeżdża z pupy,do wkładek się nie za bardzo nadaje-storcheny są lepsze,do formowanek może być:)

No i dlatego założyłam ten wątek, ponieważ innych gatek wełnianych nie znam i cenne są dla mnie doświadczenia innych mam:mrgreen:

Mag
26-11-2009, 11:21
aaa.. to kup w ciemno storcheny nowe (te co mają już inny ściągacz-szerszy przy udkach), bedziesz naprawdę zadowolona.

figa84
26-11-2009, 17:23
Dziewczyny a co się do takich gatek wełnianych najlepiej sprawdza?
Ja dziś testowałam na małej otulacz wełniany IV i wełenka mnie zachwyciła, dlatego chce spróbować z gatkami, ale nie wiem czy będę miała tam co wsadzić:-/

Mag
26-11-2009, 17:34
jeśli gatki są dopasowane jak storchen to można nawet wkładki same albo tetrę w prostokąt i między nóżki,a jak gatki luźne to lepiej formowankę jakąś.

ph78
26-11-2009, 18:26
aaa.. to kup w ciemno storcheny nowe (te co mają już inny ściągacz-szerszy przy udkach), bedziesz naprawdę zadowolona.

Ech, ale ja mam spaczony gust i mnie te Storchenkinder jakoś nie podchodzą:hide: Chociaż jeszcze przed zakupem wyprawki czytałam lepsze opinie o nich niż o Disanie.

Tymczasem planuję sama wydziergać z Twoich linków wełnianych i Noriskowego przepisu:mrgreen:

Mag
26-11-2009, 19:02
a miałaś je,czy tak na oko?:)
bo wizualnie to nic nadzwyczajnego ale w użytkowaniu są niezłe

ph78
26-11-2009, 19:35
a miałaś je,czy tak na oko?:)
bo wizualnie to nic nadzwyczajnego ale w użytkowaniu są niezłe

Nie widziałam ich na żywca, tylko zdjęcia w sklepach internetowych:duh:
Ale ja jestem wzrokowcem i odzienie na dzieciu musi mi się podobać - w końcu nic innego aktualnie nie robię, tylko całą dobę na nią patrzę:omg:
Chętniej sama bym wydziergała coś na wzór storchenowski, skoro są w kroju idealne, tylko może w jakimś bardziej kuszącym kolorze:rolleyes:

A robiłaś wełniaki z przepisu wool_diaper_cover_en.pdf, który umieściłaś gdzieś na forum (ściągnęłam .pdf-a na komputer i nie pamiętam linki)?

Mania
26-11-2009, 23:14
my otulacz disana użytkujemy od 2 miesięcy. To nasz ulubiony otulacz używany w domu na co dzień. O dziwo nie przecieka nam a nie był jeszcze lanolinowany, wiec na razie kuracji lanolinowej nie robię, bo nie ma potrzeby. Faktycznie jest trochę za szeroki w pasie, ale na tetrze spiętej klamerką się trzyma, czasem do środka wkładam ręczniki z ikei, ale wtedy zjeżdża z pupy. Niestety robią się na nim kulki (moja mała jest na etapie czołgania się) i otulacz nie wygląda tak ładnie jak nowy.
A ostatnio spodobał mi się ten otulacz firmy Muksut:
http://www.naszedziecko.org/sklep/product_info.php?products_id=859
Zna ktoś, używał?

hanti
11-04-2010, 09:56
kolory mają obłędne, ale nie wiem jak z rozmiarem.

Dysia coraz częściej przychodzi zakomunikować mi że chce "upa" (czyt kupa, ale tez siusiu :lol:), chcę jej kupić wełniane gatki żeby zabezpieczyć mieszkanie przed zalaniem i nie zakładać pamka na plac zabaw. Przechodzę do części zasadniczej, jak w przypadku tych gaci jest z rozmiarówką ?? Dysia jest chuuuuudzielcem i to nie za dużym, a chciałabym uniknąć przecieków

Mania
11-04-2010, 10:20
mam gatki disana, mała raczej chudzielcem nie jest, ale te gatki nie mają gumki i zjeżdżają trochę, właśnie przymierzam się do zakupu szortów wełniany, bo te już małe się robią i wybiorę coś z gumką. No chyba, że kupić disanę i gumkę jakoś wszyć wtedy będzie ok:) A co rozmiarówki to u nas idealnie pasował rozmiar odpowiedni do wieku.

reniason
11-04-2010, 13:01
Hanti a w jakim wieku jest Twoje dziecię? ja swojej córeczce 5 miesiecznej ubieram rozmiar M 74/80 i ma jeszcze duzy zapas bo one sie sporo naciągają chociaż jest grubaskiem:) tylko po lanolinowaniu wełenka się zbiega i nie są już takie pompiaste. Natomiast synkowi on jest szczupły ubieram jako spodenki rozmiar L ale takie jeszcze nie prane i nie lanolinowane i nawet mu nie zjezdzaja z pupy aha i ma tez jeszcze zapas:) on ma 2lata i 4 m
A tu gatki na dzieciaczkach:)
http://lh5.ggpht.com/_t_tAwo9DfCY/S8GmzY1aDtI/AAAAAAAAADM/Wueh67ZjjZ4/s800/S7300614.JPG
http://lh3.ggpht.com/_t_tAwo9DfCY/S8Gm5yumy0I/AAAAAAAAACQ/mHqHlT2SwLI/s800/S7300617.JPG
http://lh5.ggpht.com/_t_tAwo9DfCY/S8Gm8KQrM6I/AAAAAAAAACU/JgnbDGHlnb8/s800/S7300619.JPG
Uleńka ma pod gatkami formowankę:)

hanti
11-04-2010, 13:19
Dysia ma 1,5 roku i waży zawrotne 10 kg (niecałe zresztą :hide:)

Mania
11-04-2010, 13:23
my właśnie rozmiar 74/80 mamy i na moją roczną Różę robią się maławe, ale jeszcze w nich chodzi. Fakt po praniu juz nie są takie pompiaste, nasze teraz to juz w kazdym miejscu przylegają. Aha moja małą waży 10,3 kg. Więc myślę, że rozmiar większy niż my mamy powinnać kupić. Zależy czy chcesz używać z formowanką z tetrą. Bo do naszych gatek to formowanka nie wejdzie (juz takie obcisle sa:)) ale my tetry uzywamy wiec ta obcisłość nam pasuje. Brakuje mi tylko gumki w pasie...

reniason
11-04-2010, 14:51
Mania ma rację ja też myślę że L czyli 86/92 powinny być dobre a co do gumki w pasie to zawsze można samemu wszyć:)

hanti
11-04-2010, 14:57
dzięki


co do gumki w pasie to zawsze można samemu wszyć:)

tak tez sobie pomyślałam

hanti
17-04-2010, 19:22
od razu wszyłam im szerokaśną gumkę i jestem zachwycona, wrzucam tetrę do środka i jest cudnie.

Kiedy dotykałam puli cały czas miałam wrażenie (wiem że mylne, ale nic na to nie poradzę) że moje dziecko ma plastik na tyłku, a teraz jestem w dotykowym raju :D gacie + tetra to jest to co tygrysy lubią najbardziej

Mag
17-04-2010, 19:28
ja teraz też już tylko używam wełniaków,czekam jeszcze na dwa nocne otulacze z wełny,pula używam jak muszę,a tak to flexi tot lub składanka bambusowa i gatki.mam najnowszą wersję storchena i jest grubszy niż ta ostatnia.

adusia2000
06-05-2010, 18:06
dziewczyny, a czy gatki 74/80 cm beda pasowaly na 74 cm dziecia w nocnej formowance? zastanawiam sie, czy nie wziasc juz rozmiaru wiekszego, ale moja mala ma dopiero 7 m-cy, rozmiar 86/92 chyba bedzie za wielki? odpiszcie pliizzz

hanti
06-05-2010, 18:11
dziewczyny, a czy gatki 74/80 cm beda pasowaly na 74 cm dziecia w nocnej formowance? zastanawiam sie, czy nie wziasc juz rozmiaru wiekszego, ale moja mala ma dopiero 7 m-cy, rozmiar 86/92 chyba bedzie za wielki? odpiszcie pliizzz

na pewno nie bierz większego, te gacie są byyyyycze ;)

v
06-05-2010, 18:14
z drugiej strony zbyt duzy zawsze mozna przestraszyc o pol rozmiaru ;)

adusia2000
06-05-2010, 18:14
dzieki!

Meppel
06-05-2010, 20:16
A gdzie się to cudo nabywa?? Bo wyglądają superasnie :)

mamka_klamka
06-05-2010, 20:30
A ja kupiłam takie wielkie:duh:. Myślałam, że prestraszę i będą dobre, ale z tego co czytam jednak nie.:cryy:
Jutro się okaże.

domimi
07-02-2013, 21:27
odkopałam stary watek, bo kupiłam dwa otulacze 74/80 - 6-12m. Mój synek ma pół roku, ok. 9kg wagi i nosi rozmiar właśnie 74/80, ale te gatki wydają mi się strasznie ciasne. Na formowankę to już w ogóle się je ciężko wciąga. Czy ktoś móglby mi napisać, czy to ma być takie ciasne, żeby dobrze trzymało? Bo w sumie trzyma, ale wydaje mi się, że młody może być w nich skrępowany tą ich ciasnością. kiedy Wasze dzieci wchodziły w ten rozmiar?

Losanna
07-02-2013, 23:22
odkopałam stary watek, bo kupiłam dwa otulacze 74/80 - 6-12m. Mój synek ma pół roku, ok. 9kg wagi i nosi rozmiar właśnie 74/80, ale te gatki wydają mi się strasznie ciasne. Na formowankę to już w ogóle się je ciężko wciąga. Czy ktoś móglby mi napisać, czy to ma być takie ciasne, żeby dobrze trzymało? Bo w sumie trzyma, ale wydaje mi się, że młody może być w nich skrępowany tą ich ciasnością. kiedy Wasze dzieci wchodziły w ten rozmiar?

Moja córeczka ma 9 miesięcy, ale też nosi rozmiar 80 i waży troszkę mniej, bo 8 kg i ja kupiłam już ten większy rozmiar otulacza.
Jest luźny, coś jak spodenki, ale nie za duży i bardzo dobrze trzyma.. My stosujemy tylko na noc na formowanki bambusowe lub flanelowe i zakładam, że powinno być luźno i wygodnie. Nic nie spina i nie wciskam przy wkładaniu.
Czy chłopczyk należy do grubszych dzieci (6 miesięcy i 9 kg)? Wydaje mi się, że w Waszym przypadku jest na styk i za chwilę może być za ciasno. Może spróbuj odsprzedać, dopuki nie są zniszczone i zakupić większy rozmiar? Ale może wypowie się ktoś jeszcze.

Wiewiórka
08-02-2013, 08:51
odkopałam stary watek, bo kupiłam dwa otulacze 74/80 - 6-12m. Mój synek ma pół roku, ok. 9kg wagi i nosi rozmiar właśnie 74/80, ale te gatki wydają mi się strasznie ciasne. Na formowankę to już w ogóle się je ciężko wciąga. Czy ktoś móglby mi napisać, czy to ma być takie ciasne, żeby dobrze trzymało? Bo w sumie trzyma, ale wydaje mi się, że młody może być w nich skrępowany tą ich ciasnością. kiedy Wasze dzieci wchodziły w ten rozmiar?
może po prostu są sfilcowane? albo trzeba kupic większe

domimi
08-02-2013, 14:03
no to chyba faktycznie kupiłam takie na styk, myślałam właśnie, że będą to takie luźniejsze gatki, a one właśnie dość ciasno siedzą na tyłku. Z drugiej strony całą noc w nich przespał spokojnie, nie przepuściły, a na ciele też się nigdzie nie odcisnęły, więc może jeszcze trochę damy radę... może są sfilcowane, bo kupiłam dwie pary w tym samym rozmiarze i jedne są trochę mniejsze niż drugie. Te drugie wystarczą chyba na trochę dłużej. no nic, dzięki, jeszcze się im przyjrzę i pomyślę, co z tym fantem.

Maminek
10-02-2013, 22:03
był ok, ale nie przekonał nas fakt prania ręcznego, to naprawde musi komus pasować

Losanna
10-02-2013, 22:11
był ok, ale nie przekonał nas fakt prania ręcznego, to naprawde musi komus pasować

Na szczęście nie trzeba robić tego zbyt często :)

Pat
10-02-2013, 22:47
Na szczęście nie trzeba robić tego zbyt często :)

To jest między innymi fantastyczne w wełnie :) Dzieci mają mniej ubrań i chyba suma sumarum mniej się narobię niż przy ciągłym praniu bawełny...

KajaRo
16-02-2013, 21:06
dziewczyny, tak sie wtrącę: gdzie kupujecie te otulaczki wełniane? Chciałabym je wypróbować, bo teraz używam Imse Vimse na formowanke ecopi, ale przyznam, że zdarza się, że córcia sie budzi zalana po szyję i łóżeczko mokre tez. Daje dodatkowy wklad bambusowy. Nie wiem od czego to zależy, może czasem za dużo pije :) Ma teraz 14 miesięcy i waży 9,5 kg - nie wiem jaki wełniak byłby ok?

Bialawanilia
16-02-2013, 21:51
Disanę dostaniesz w kilku polskich sklepach internetowych, ale aktualnie jest po sezonie i nie ma dużego wyboru w rozmiarówce. Pytałam każdego sklepu kiedy przewidują dostawę, odpowiedzieli, że pewnie dopiero przed kolejną zimą ;) Wpisz sobie otulacz lub szorty Disana to zobaczysz gdzie co zostało.
Można kupić na ebayu lub gdzieś indziej za granicą, ale koszty są wiadomo większe.

wiki100
13-12-2013, 03:33
jestem z gatek bardzo zdowolona, mam już większe.
Nigdy nie przeciekły, bardzo zgrabne z formownką.