PDA

Zobacz pełną wersję : parę pytań o kólkow



werona24
23-11-2009, 15:17
Właśnie zmagam się z kółkową i w związku z czym pojawiły mi się takie oto pytania:ile materiału należy wsunąć pod pupę żeby było dobrze, na jakiej wysokości należy wiązać dziecko (czy tu także obowiązuje zasada całusa w czółko?)no i jeszcze jedno jak prawidłowo rozłożyć materiał na ramieniu.Pytam dlatego bo jak sobie sama rozkładam to mam mocno ograniczone ruchy do góry.Przepraszam za chaotyczność ale w biegu trudno mi dobierać mądre słowa:)

Karolcia
23-11-2009, 16:20
Wysokość dziecka zawsze na "buziaka". Pod pupę ładujesz cały nadmiar materiału, robiąc coś w rodzaju majteczek tj część materiału pomiędzy Tobą a dzieckiem. Od karku (lub ramion w zależności od wieku dziecka) poprzez plecy dziecka powinno być gładko tak jak w każdym wiązaniu chusty długiej.

Ramię rozkładasz w zależności od upodobań i sposobu jego uszycia. Nie każdy sposób uszycia jest wygodny dla każdej z nas. Jeśli masz zbyt dużo materiału na ramieniu, co utrudnia Ci ruchy, możliwe, że kółka zeszły zbyt nisko - winny wypadać tuż pod ramieniem.

Wbrew pozorom prawidłowego ułożenie kółek trzeba się chwilę pouczyć, najlepiej jak ktoś pokaże. Ale warto poćwiczyć, bo jest to szybka i wygodna chusta:)

Powodzenia:)

vombati
23-11-2009, 16:43
Ramię rozkładaj tak jak Ci będzie najwygodniej, wszystko zależy od tego jak chusta jest uszyta (czasem nie ma zbyt wielu wariantów:cool:). Ręka zawsze będzie trochę przyblokowana szczególnie gdy ramie jest proste.
Materiał rozkładaj takj jak pisała Karolcia: od karku bądż łopatek dziecka, reszta pod pupę. Mocniej zaciągnij dolną krwędź pod kolankami, na pupie mniej aby troszkę 'wpadł' pupą w chustę - wtedy maluch się nie wysunie dołem.
Dziecko pupę musi mieć nad Twoim biodrem; czasem wypada to wyżej niż na całusa (gdybym Zojke wkładała "na całusa" to pupę by miała na wysokości mojego spojenia łon. :))
Aby kółka Ci nie zjeżdżały przy zakładaniu przd włożeniem dziecia naciągnij materiał na plecach i przygotuj tylko niezbędną ilość (nie za dużo chusty).

werona24
23-11-2009, 21:35
dzięki dziewczyny za podpowiedzi.Będziemy próbować dalej, bo coraz bardziej mi się podoba:)