PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyświetlaniem zdjęć z Fotsika



stokrotka.a
18-11-2009, 16:23
dziewczyny pomocy!
...mam zdjęcia w Fotosiku które dzisiaj zamiast mi się wyświetlać na Allegro to widzę komunikat:
Zdjecia Czasowo niedostępne
co ja mam teraz zrobić żeby zdjęcia stały się dostępne czyt.widoczne
za kilka godzin kończy mi się moja aukcja a tu taka porażka
Ludziska zdjęć nie widzą :cryy:

próbowałam nawet skorzystać z innej przechowalni zdjęć i zalinkować nowe fotki na allegro ale się już nie da...

czy jest jakiś ratunek?

maczkupaczka
18-11-2009, 17:38
Jak to się nie da? Allegro nie pozwala? Edytować treści aukcji już nie można? Zaraz napiszę Ci na pw jak ja ze zdjęciami na allegro robię. Może pomoże :)

marjanna.b
18-11-2009, 17:56
Masz konto na fotosiku?
Sprawdź czy nie przekroczyłaś limitu transferu na ten miesiąc.
Jeżeli tak to żeby od ręki zadziałało musisz wysłać sms, żeby dokupić transfer (opcja najdroższa, ale chyba najszybsza - przelew dopiero jutro najwcześniej zaksięgują).

Edytować nie można, bo jak są już oferty jedyną opcją jest dodanie komentarzy do aukcji, w opisie w dalszym ciągu zdjęć nie będzie.

m.

stokrotka.a
18-11-2009, 17:58
Masz konto na fotosiku?
Sprawdź czy nie przekroczyłaś limitu transferu na ten miesiąc.
Jeżeli tak to żeby od ręki zadziałało musisz wysłać sms, żeby dokupić transfer (opcja najdroższa, ale chyba najszybsza - przelew dopiero jutro najwcześniej zaksięgują).

Edytować nie można, bo jak są już oferty jedyną opcją jest dodanie komentarzy do aukcji, w opisie w dalszym ciągu zdjęć nie będzie.

m.
no właśnie mam konto na nieszczęsnym fotosiku :frown
...ale nie miałam komunikatu że przekroczyłam limit
mam na nim ok 25 fotek
i jeszcze niby mam zdjecia
ale czy on jest Darmowy? bo ja nic nie zapłaciłam tylko otworzyłam sobie konto i wgrałam fotki.....

stokrotka.a
18-11-2009, 18:01
Jak to się nie da? Allegro nie pozwala? Edytować treści aukcji już nie można? Zaraz napiszę Ci na pw jak ja ze zdjęciami na allegro robię. Może pomoże :)
mozna edować
ale jest niewielka pojemność tej edycji
i ja zrobiłam tak:
wgrałam sobie fotki na garnek.pl po czym jeszcze raz z opisami dokonałam edycji mojej aukcji...
ale Wynik taki:
udało mi się wkleić tylko część opisu i 1 fotkę zamiast 25 :twisted:
....no i mam jeszcze 2h do końca mojej akucji a tu taki kwas :roll:

stokrotka.a
18-11-2009, 18:04
...a i bardzo dziękuję Dziewczyny za odpowiedź

marjanna.b
18-11-2009, 18:19
Fotosik jest darmowy, ale w tej darmowej opcji ma ograniczony transfer.
Fakt, powinnaś dostać mejla, ale może wpadł w spam?
Na wszelki wypadek zaloguj się na swoje konto i sprawdź tam.
A jak próbujesz wejść w zdjecie z linku bezpośredniego to też nie wyświetla?

m.

Meta
18-11-2009, 18:20
O Allegro dziewczyny już powiedziały, a co do "darmowego" :mad fotosika: na fotosiku jest limit darmowego transferu, a transfer ten żre nie tylko wysyłanie zdjęć na fotosik, ale także wyświetlanie ich przez oglądających - czyli jeżeli fotka jest wklejona na aukcję, to każde wejście na tę aukcję zjada kawałeczek limitu... Żeby fotki odblokować, trzeba fotosikowi zapłacić - albo poczekać do następnego miesiąca, kiedy znów masz jakiś limit do wykorzystania.

Z tego powodu większość moich znajomych uznało, że fotosik śmierdzi i poprzenosili się na inne serwery...

stokrotka.a
18-11-2009, 18:21
Fotosik jest darmowy, ale w tej darmowej opcji ma ograniczony transfer.
Fakt, powinnaś dostać mejla, ale może wpadł w spam?
Na wszelki wypadek zaloguj się na swoje konto i sprawdź tam.
A jak próbujesz wejść w zdjecie z linku bezpośredniego to też nie wyświetla?

m.
niestety nic nie dostałam
i nic nie wskazywalo na przecholowanie
a co do wejscia z linku to tez sie nie da
wyswietlaja mi sie na aukcji kwadraty z tym durna informacja :roll:
a i chcialam zaplacic tak za twoja rada to niestety nie pokazuje mi opci smsowej
kazda ale nie ta :frown

marjanna.b
18-11-2009, 18:30
Wejdź tu:
http://www.fotosik.pl/module.profile_transfers_htm.php

Powinnaś na samej górze w ramce zobaczyć info o pozostałym transferze (jak ramka czerwona, to znaczy, że już przedobrzyłaś).
Co widzisz?

Jeśli transfer wykorzystany, to wchodzisz w zakładkę 'Zakup transferu' i zjeżdżasz na sam dół strony.
Tam jest zielona ramka a w niej takie coś:



Zapłać SMSem


Możesz awaryjnie zakupić 1GB transferu wysyłając Premium SMSa. Skorzystaj z tego, jeśli nie możesz zapłacić inaczej - cena jest wyższa ze względu na bardzo wysoką prowizję pobieraną przez operatora komórkowego.

Wyślij SMSa o treści AP.TRAFIK na numer 73068 by zwiększyć limit transferu o 1GB, cena 3.66 PLN z VAT

Otrzymany kod wprowadź tutaj:

Jeżeli tego nie widzisz, to dupa, bo nawet jak wyślesz sms według tych danych, to nie będziesz miała gdzie wprowadzić kodu :(

m.

stokrotka.a
18-11-2009, 18:46
Wejdź tu:
http://www.fotosik.pl/module.profile_transfers_htm.php

Powinnaś na samej górze w ramce zobaczyć info o pozostałym transferze (jak ramka czerwona, to znaczy, że już przedobrzyłaś).
Co widzisz?

Jeśli transfer wykorzystany, to wchodzisz w zakładkę 'Zakup transferu' i zjeżdżasz na sam dół strony.
Tam jest zielona ramka a w niej takie coś:



Jeżeli tego nie widzisz, to dupa, bo nawet jak wyślesz sms według tych danych, to nie będziesz miała gdzie wprowadzić kodu :(

m.
no i miałaś rację!
niestety...
przekroczyłam transfer
i Awaryjnie zwiększyłam o 1G wysyłająć sms za prawie 4zł
ale nadal nie widzę zdjęć...
oczywiście po wysłaniu sms'a dostam kod który wpisałam i nawet otrzymałam info że transfer został zwiększony
ale PYTANIE
kiedy zobaczę swoje zdjęcia?...:roll:

stokrotka.a
18-11-2009, 18:46
ale jestem ZŁA...
już mi para kipi uszami eh!

marjanna.b
18-11-2009, 18:58
Powinnaś zobaczyć je prawie od razu...
Tak myślę.
Ja jak miałam aukcję to siedziałam i pilnowałam, żeby nie przekroczyć transferu (a miałam konto PRO wykupione specjalnie w tym celu...)

Czekaj, bo właśnie czytam pomoc...
I oni nie blokują zdjęć a usuwają je z serwera!!! :omg:


Jeśli nie zgodzisz się na regulowanie opłat za dodatkowy transfer, po przekroczeniu limitu Twoje zdjęcia będą usuwane sukcesywnie, począwszy od tych generujących największy ruch.

Przykro mi, że bez powodu naraziłam Cię na opłatę.

W tej sytuacji proponuję skopiować opis aukcji, podmienić adresy zdjęć na te nowe, które masz (na tym garnku czy gdzieś), zapisać to wszystko w pliku tekstowym jako html (czyli zrobić taką prowizoryczną stronę).
Ja w ramach przeprosin wrzucę to do mnie na serwer.
A Ty dodasz jeszcze jeden komentarz do aukcji (tak jak chcialas wczesniej edytowac) i napiszesz, że w związku z niespodziewanym zablokowaniem zdjec przez fotosik pelen opis aukcji wraz ze zdjeciami jest dostepny pod takim i takim adresem.
Co Ty na to?
Nie powinno to zająć więcej niż 10 minut.

Sorry, że piszę trochę nieskładnie, ale Ada akurat ma atak szału.

m.

stokrotka.a
18-11-2009, 19:40
e tam nie ma za co przepraszać :lol:
trudno się mówi to moja wina że nie doczytałam :oops:
Dziękuję za pomoc...bo bez Was nie wiedziałabym co jest grane :hide:
a ja teraz nie mam za bardzo jak skorzystać z twojej pomocy bo Sara daje popis własnie i tak cudem pisze tutaj :lol:

stokrotka.a
18-11-2009, 19:42
oooo teraz weszłam na moja aukcję i zdjęcia się pojawiły na nowo :omg:
jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJE!

teraz z innej paczki:
Jaką polecacie przechowanie do zdjęć ?
czy garnek.pl (jest darmowy)będzie mi robił takie same numery? :twisted:

Meta
18-11-2009, 19:46
Ja lubię photobucket - jeszcze nigdy nie miałam z nim żadnych problemów.
To samo z imageshack, ale ten się czasem muli :)

marjanna.b
18-11-2009, 19:49
No to ufff....
Dobrze, że przywrócili zdjęcia.
Tylko pilnuj tego transferu, bo na sam koniec aukcje są dużo częściej wyświetlane i w efekcie szybciej wyczerpują limit (a miałaś wcześniej 1GB i teraz o kolejne 1GB doładowałaś)

Ja obecnie wrzucam zdjęcia na imageshack, ale też nie wnerwia, bo mi czasem usuwa foty niektóre zupełnie bez przyczyny.
Ostatnio coraz częściej i też się rozglądam za czymś nowym (trzymałabym na serwerze, ale mam tam już forum postawione i nie wiem czy nie poszalałabym z transferem ;) ).

m.

stokrotka.a
18-11-2009, 19:55
a co myślicie o Garnku.pl?:roll:

yanettee
18-11-2009, 20:38
zdecydowanie Photobucket.com !!!!!!!!!!!!
według mnie najlepszy serwer na zdjęcia, niezawodny i darmowy

Anntenka
20-11-2009, 13:40
to ja dorzucę przekleństwo na fotosika: ja wykupiłam dodatkowy transfer i zdjęcia mi dopiero po kilku dniach odblokowali!!! co ja się naklęłam!!! przelew zaksięgowali a o odblkowanie musiałam monit pisać do nich!!!

i jeszcze pytanie z innej beczki:
dlaczego nie wyświetlają mi się zdjęcia linkowane przez innych użytkowników tutaj na forum włąśnie z fotosika? miniaturkę widzę ale jak przychodzi do otwarcia całości to otwiera się nowa strona i pisze że połączenie nie może zostać zrealizowane? wogóle mam problem z wejściem na fotosika. ktoś wie czemu tak się może dziać?

stokrotka.a
20-11-2009, 14:30
i jeszcze pytanie z innej beczki:
dlaczego nie wyświetlają mi się zdjęcia linkowane przez innych użytkowników tutaj na forum włąśnie z fotosika? miniaturkę widzę ale jak przychodzi do otwarcia całości to otwiera się nowa strona i pisze że połączenie nie może zostać zrealizowane? wogóle mam problem z wejściem na fotosika. ktoś wie czemu tak się może dziać?
może jesteś na ICH czarnej liście :twisted::lol:
a tak serio to ja zabieram się do likwidacji konta nafotosiku bo się zawiodłam.