PDA

Zobacz pełną wersję : Nosidlo ergonomiczne MBD Calyx



Linda
26-04-2008, 01:27
Przedstawiam wam nosidlo ergonomiczne Calyx, firmy MBD (czyli Mama By Design), szyte w US. To nosidlo zaklada sie inaczej niz inne nosidla, ktore dotychczas testowalam. Ma w srodku takie siedzonko, troche podobne jak w Beco Butterfly, ale naprawde jest to zupelnie inne nosidlo niz Beco Butterfly :)
Calyx mozna kupic w trzech rozmiarach, czyli jest to wlasciwie jedno z niewielu nosidel, ktore kupujac mozna dopasowac do osoby noszacej. Istnieje tzw 'old standard', czyli stary standard, 'new standard', petite (dla osob niewysokich, bardzo szczuplych) i large.
Zakup wielkosci nosidla pod rozmiar osoby noszacej ma sens, bo gwarantuje naprawde wygodne jego dostosowanie do potrzeb osoby noszacej. Z drugiej strony, jezeli mama jest drobna, a tato duzy, to to samo nosidlo nie bedzie pasowac i na mame i na tate.

Moj calyx to wzor lemongrass, stary standard, wyprodukowany w grudniu 2007 roku. Na szczescie ten rozmiar idealnie na nas pasuje, a kiedy pasy sa poluzowane, pasuje tez na mojego meza :wink:
W calyx pas biodrowy jest mniej usztywniony niz pas biodrowy w beco czy APLX.

Linda
27-04-2008, 14:23
A tutaj fotka zrobiona podczas dlugiej, wczorajszej wycieczki: Zbyszek niesie Orlinka w calyxie, Oscar towarzyszy im na hulajnodze:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/5zVs0yQKeoef8rbvAB.jpg



http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/kbD8EFsEykJuv3aeNB.jpg

alhana
27-04-2008, 17:24
ciekawe, pewnie wygodne:) A panel w motyle jest bardzo ladny:)
Mam tylko pytanie czy zapinka ktora jest na nodze Orlinka, nie odgniata sie i nie uwiera go??
Napewno zakladanie tego nosidla jest szybkie i malo problemowe:)

Linda
27-04-2008, 18:12
Pod ta zapinka na nodze jest miekki material, wypelniony taka gabka, jezeli sie upewni, ze wszystko jest dobrze zapiete, to jestem pewna, ze malemu jest wygodnie.

alhana
27-04-2008, 18:17
to swietnie:) Wlasnie na zdjeciu widac ze tam chyba jest material, ale nie bylam pewna:)
Wierze ze jest wygodne

grimma
28-04-2008, 13:19
chce takiieeeeeeeee!!
to jest chyba rozwiazanie dla osob ktore nigdy na plecach sie nie naucza wiazac:P

Linda
28-04-2008, 13:46
Ja co prawda umiem zawiazac prosty plecaczek na plecach, ale do noszenia na plecach (a teraz glownie nosze na plecach) zdecydowanie wole MT i rozne nosidla ergonomiczne. :)

grimma
28-04-2008, 13:52
ja nawet tego nie potrafie:P

zaisa
03-05-2008, 04:22
Linda - mam wrażenie, że co jedno nosidło przetestujesz, to jest jeszcze lepsze od poprzedniego ;)

Linda
07-06-2008, 23:45
Calyx w koszulce, niebieskie kwiaty marimekko, druga strona to sliczny i przytulny material minkee, dobry na chlodniejsze dni :)
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/bckpTDxFhI8keMYWVB.jpg

green
08-06-2008, 20:48
Linda, te Twoje MT i nosidla mnie rozwalaja. Cudne sa!

green
08-06-2008, 20:50
Linda, te Twoje MT i nosidla mnie rozwalaja. Cudne sa!

kindzu
10-06-2008, 18:20
W jakim wieku dziecia moge w to wsadzic? to chyba bardziej bytanie o wielkość i wage bo różnie dzieci rosną, ale chyba wiadomo o co mi chodzi