PDA

Zobacz pełną wersję : dla czerwcowego noworodka - kółkowa czy wiązana?



Asia_k_19
09-11-2009, 18:50
W przyszłym tygodniu czeka mnie usg i pomyślałam sobie, że zrobię sobie prezent i kupię coś dla malucha :) Zacznę od chusty.
Nie wiem tylko czy na początek lepsza kółkowa czy wiązana (Natalkę zaczęłam nosić w wiązanej kiedy miała roczek). Chusta będzie mi potrzebna od pierwszych dni, choćby dlatego, że w przedszkolu mają mega schody nie do pokonania z wózkiem.

Hainaut
09-11-2009, 18:56
Nasza urodzona w lipcu coreczke nosilismy w wiazanej (elastycznej, badz tkanej) niemal od urodzenia. Zwlaszcza elastyczna sobie chwalilam, bo na upaly tkana nasza (Babylonia) byla troche za gruba.

mart
09-11-2009, 20:49
wiązana wg mnie, bo uniwersalna. zapakujesz i w kołyske i pionowo. a wkładanie noworodka do kółkowej może być na początku dość kłopotliwe, znacznie trudniej jest wg mnie uzyskać pozycję w której główka nie jest przygięta do piersi, co utrudnia oddychanie - przynajmniej w pozycji głową do kółek. odwrotna jest prostsza w wykonaniu.
a poza tym dla ciebie lepiej w wiązanej, bo ciężar będzie na 2 ramionach a nie jednym.
no i jeszcze bioderka - jesli cokolwiek będzie z nimi nie tak, to kółkowa i kołyski w wiązanej odpadają.

MartaS
09-11-2009, 20:57
Wiązana. Jak byłam jeszcze w ciąży to myślałam sobie, że w kółkowej łatwo maluszka umieścić. Nic bardziej mylnego! Ja do tej pory nie potrafię dziecka zainstalować w kółkowej chuście, a co dopiero nowonarodzonego maluszka. Trzeba by go w kołysce nosić, ale tak jak napisałam - nigdy nie potrafiłam i nie potrafię kółkowe dociągnąć, a z tkaną nie miałam żadnego problemu (zamotałam dziewczyny po raz pierwszy jak miały 4 tygodnie chyba). Z elastyczną też się nie dogadała, nosiłam od początku w długiej tkanej chuście :)

gosia1974
09-11-2009, 21:19
Wiązana. Zdecydowanie. Jak młoda przyszła na świat, w domu czekała kółkowa i kieszonka. Porażka totalna :hide: Ja - zielona /bo nawet lalki nie miałam do ćwiczeń, tylko jamnika z ikei/, Młoda - wnerwiona na maxa, że chcę ją pakować w kołyskę w takie coś... / zreszta nie opanowałam tych chust do dzisiaj... próbowałam ostatnio z kółkową, ale jestem na nie/
Wiązaną Malutka zaakceptowała od razu.
Nie poradzę, czy tkana, czy elastyczna, bo w elastyku nie nosiłam... /a tych elastyków, które mi sie podobają, nikt tutaj na forum zaopiniować nie chce... :hide:/

yerba
09-11-2009, 21:50
O, to się podepnę wypytać doświadczone w elastykach.
(Asiu_k_19, ja też "czerwcowa" :hello:)

Czy w elastyku nie będzie za ciepło w czerwcu/lipcu? Ja mam wrażenie, że one mniej przewiewne niż tkane, a w tkanej w czerwcu z niemowlakiem było BARDZO gorąco czasami.

(oczywiście zakładam piękne słoneczne lato).

I nie wiem, czy inwestować w elastyka, skoro malo w nim ponoszę.\

A Tobie Asiu zdecydowanie polecam wiązaną - uniwersalna i łatwiej ułożyć malca.

mart
09-11-2009, 22:04
baśka, przecież ty weteranka jesteś - po co ci elastyk? kup sobie jakiegoś vatka albo inne cienkie cudo i już;-)
(ja nie jestem do końca do elastyków przekonana w ogóle...)

yerba
09-11-2009, 22:08
baśka, przecież ty weteranka jesteś - po co ci elastyk? kup sobie jakiegoś vatka albo inne cienkie cudo i już;-)
(ja nie jestem do końca do elastyków przekonana w ogóle...)

Dzięki Mart.

Mówiąc szczerze tak bardzo chciałam, by mi ktoś tak napisał,:lol: bo jakoś też tych elastyków nie widzę... (i mi sie nie podobają :hide:) .
Mam wrażenie, że ich się nie da dociągnąć jak trzeba... ale ja nie jestem aż tak doświadczona, mimo wieku i stażu w noszeniu.

Vatka mam w planach, a i jakieś jedwabie już czekają.

Eyja
09-11-2009, 22:13
tez w czerwcu w elastyka bym nie inwestowała. grubsze i scisle tkane. do tego 3 warstwy trzeba zawiązać!
jak jedwabie czekają, to faktycznie jeszcze do nich vatanai i bedzie superrr:thumbs up:

petisu
09-11-2009, 22:45
Twoja dziecina będzie jakoś dokłądnie rok młodsza od mojej Mili. :)
Potwierdzam, za ciepło na elastyka i takie jakieś to dziwne, nie dociąga się. ;) Zupełnie się nie czułam w elastyku.

Pondo
09-11-2009, 23:12
Dziś pomagałam przyjaciółce zamotać w elastyku..Petisu ma rację, jakoś dziwnie..nie dociąga się:)

Tkaną!(jeśli to głosowanie...)

yerba
09-11-2009, 23:17
Twoja dziecina będzie jakoś dokłądnie rok młodsza od mojej Mili. :)

i 3 lata młodsza od mojego Kubiego ;-)

grimma
09-11-2009, 23:18
ja matka czerwcowego Jerzydla nosilam go najpierw w elastycznej. przez pierwsze kilka tygodni.
zreszta czy za goraco zalezy od czerwca/lipca.. czasem bywa deszczowo ;)

tak wiec doradzam zakup wiazanej ale nie radze obrazac sie na elastyka - moze warto pozyczyc od kogos.
ja pozyczylam od Agi nieocenionej z KK :)

Asia_k_19
10-11-2009, 10:21
Dziękuję za odpowiedzi. Teraz z czystym sumieniem zacznę szukać neobulle julie :)

petisu
10-11-2009, 10:39
i 3 lata młodsza od mojego Kubiego ;-)

Ale faktycznie równo wychodzi. :D
Od razu Ci powiem, ze to bardzo fajna różnica wieku. :D

Eyja
10-11-2009, 10:44
Dziękuję za odpowiedzi. Teraz z czystym sumieniem zacznę szukać neobulle julie :)


ojjjjj
neobulle śliczna ale latem ugotujecie się w niej jak w elastyku:cool: to cudna chusta na jesień i zimę, absolutnie nie na lato!

poszukaj czegoś cienkiego, albo z dodatkiem jedwabiu czy lnu na lato. girasolka, vatanai czy innego pasiaka.

visenna2
10-11-2009, 10:45
Nasza urodzona w lipcu coreczke nosilismy w wiazanej (elastycznej, badz tkanej) niemal od urodzenia. Zwlaszcza elastyczna sobie chwalilam, bo na upaly tkana nasza (Babylonia) byla troche za gruba.

:omg: Moja Kluska urodziła sie pod koniec czerwca, na początku lipca wypróbowałam elastyka i ugotowałysmy się obie, mimo że ja pod chusta miałam tylko biustonosz a mloda tylko pieluchę :lol:
U nas za to super się sprawdziły tkane Vatanai i pouch.

witbor
10-11-2009, 10:53
Ja co prawda rozwiążę się wcześniej :p, ale już mam maruyamę, kółkowe ślimaki od atelki :) i chęć jeszcze na coś cienkiego, przewiewnego - ale ja w ogóle lubię cienkie chusty.... Elastyka mieć nie zamierzam - przy Mai miałam, ale one są takie dziwne - właśnie przez tą niemożność dociągnięcia.

ulala.v
10-11-2009, 11:40
przez to, że sobie 3,5 roku temu wmówiłam, że w kółkowej kołysce najłatwiej zainstalować noworodka noszę dopiero od 1,5 miesiąca a nie od 3,5 roku :(

wbrew pozorom dużo trudniej dobrze ułozyć dziecię w kólkowej czy nawet w pouchu (choć tu i tak łątwiej dla mnie niż w kółkowej) niż w wiązanej ale wiem to dopiero teraz.
Mam tkaną, mam elastyczną, mam poucha, chwilę miałam kiedyś kólkową i z czystym sumieniem mówię- TKANA :D
elastyk faktycznie jest mniej przewiewny i w czerwcu sie w nim zaparzycie.

Ja sobie chwalę, że wiązanie zaczaęłam od elastycznej ale tylko dlatego, że się oswoiłam z tak długim kawałkiem szmaty, bo trochę łatwiej było mi tym operować pierwszy raz. Niemniej jednak elastyka nie potrafiłam porządnie dociagnąc i albo mi dziecko dyndało albo wciskało mi wnętrzności do środka jak chciałam je stabilniej umocować. Nie wiem tylko szczerze mówiąc na ile to wina elastyka samego w sobie a na ile faktu, że mój był z najniższej pólki....

Asia_k_19
10-11-2009, 13:16
ojjjjj
neobulle śliczna ale latem ugotujecie się w niej jak w elastyku:cool: to cudna chusta na jesień i zimę, absolutnie nie na lato!

poszukaj czegoś cienkiego, albo z dodatkiem jedwabiu czy lnu na lato. girasolka, vatanai czy innego pasiaka.


ech, a tak mi się ta julia podoba:frown
Nie pomyślałam, że może być za gruba, faktycznie rozejrzę się za czymś bardziej na lato, a julie na jesień poczeka.
Zapytam jeszcze o długość - do noszenia w kołysce krótszą brać czy standardowo 4 metry z kawałkiem?
nie wiązałam nigdy kołyski i nie wiem ile chusty będzie mi się luzem majtać :)

ulala.v
10-11-2009, 13:36
Zapytam jeszcze o długość - do noszenia w kołysce krótszą brać czy standardowo 4 metry z kawałkiem?
nie wiązałam nigdy kołyski i nie wiem ile chusty będzie mi się luzem majtać :) ja tez kołyski nie wiązałam co prawda ale nosiłąm poczatkowo w pouchu i po tygodniu stwierdziłąm, że pouch to może się sprawdza jak go trzeba do torebki schować na nagłe wypadki ale na dłuższe noszenie to jednak dużo lepiej klasycznie ;) Hanka miała jakieś 3 tygodnie jak ją zawiązałam w pionie także ja bym nie inwestowała w specjalnie krótką chustę na kołyski, NIby ta krótka się potem na plecak świetnie nada ale do tego czasu pewnie jeszcze 10 razy sprzedasz i kupisz inną ;)