PDA

Zobacz pełną wersję : Bardzo prosze o ocenę chusty elastycznej



Francka
05-11-2009, 23:57
Proszę doświadczone chustomamy o opinię mojego wiązania. Kupiłam na poczatek chustę elastyczną żeby zobaczyć czy mały będzie chciał wogóle w niej siedziec ponieważ w pouchu był jeden wielki płacz. Jak się mu spodoba planuje kupić prawdziwe cudo :-) jednak najpierw czy ja się do tego dobrze zabieram? Nie wiem jak pod dupcią, czy lepiej tak na boki i dupcia "zwisa" czy lepiej rozłożyć ten materiał żeby podtrzymywała jednak. mały nie tzyma sam jeszcze głowy więc nie wiem czy wogóle to dobre wiązanie. mam nadzieję że link do zdjęc wejdzie - z albumu, inaczej nie umiem - "tłuczek" ze mnie :duh:

http://www.chusty.info/forum/album.php?albumid=55

Mayka1981
06-11-2009, 00:06
Co to za chusta i czy masz instrukcję?

Przede wszystkim powinnaś pionowe poły rozłożyć od kolanka do kolanka a panel poziomy naciągnąć na całość - na dziecku na całych pleckach i pod pupką powinnaś mieć 3 warstwy materiału - tak się nosi elastyczną.

Materiał powinien także ukrywać raczki aż do ramion włącznie (tym bardziej ze malec nie trzyma główki to musisz o tp zadbać) - na nich też 3 warstwy materiału.

Maleństwo za bardzo zwisa- kolanka ma mieć powyżej pupki i pozycję na żabkę...

Poniżej wkleję moja fotkę - też oczywiście nie jest to wiązanie idealnie zwłaszcza jeżeli chodzi o nóżki ale widać, że poły pionowe są rozciągnięte na ramiona i plecki, schodzą się pod karkiem w V i na dziecku są 3 warstwy materiału.

http://lh6.ggpht.com/_OwAPlwslkZc/SgKoqRjyOAI/AAAAAAAAAGY/hGx3-BT58a8/s512/Aleksander%2023.04.08%20006.jpg

b.szczelna
06-11-2009, 02:01
napisz skad jestes, moze na zywo ktos pomoze;)

dominika79
06-11-2009, 02:26
Tak jak pisze Mayka - na dziecku w elastycznej sa trzy warstwy materiału. Te dwie spodnie mają iśc od jednego do drugiego dołu podkolanowego. Trzecia od karku i pod pupe :)

Moze obejrzyj sobie jakąs instrukcję filmową -są zebrane w wątku na forum :) Mi początkowo to pomogło

Francka
06-11-2009, 09:22
Dzięki za wszystkie porady, postaram się zrobić to jak na zdjeciu u Mayki1981 :-) Te moje zdjecia to próba pokazania właśnie, czy wogóle ja to robie dobrze, a teraz już wiem, że napewno mały powinien miec trzy warstwy - nie wiedziałam czy właśnie mieć jak na zdjeciu 2 czy 3, teraz wiem, ze trójka jest prawidłowa, no i postaram się żeby mały tak nie wisiał. Postarm się popracowac nad połami żeby była ładna literka V. Dziękuje wam bardzo.
A tak wogóle jestem ze śląska.. z Zabrza. kiedyś widziałam jedną dziewczyną jak szła z ładnie zawiniętym bobaskiem w chustę (w kolorowe paski - pozdrawiam) ale ja wtedy nie miałam jeszcze chusty i jakoś głupio było mi zaczepić..

rosass
06-11-2009, 13:38
na śląsku wiele spotkań jest
http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=97
warto jest się skontaktować i ,żeby ktoś pokazał od A do Z, będziesz wtedy w 100% pewna.

pulcheria
06-11-2009, 13:55
Dziewczyny już wszystko napisały.
Jeśli masz ochotę się spotkać, to mogę pomóc, jestem również z Zabrza.

Francka
07-11-2009, 20:06
Bardzo chętnie sie spotkam w celu "zamotania" mnie i małego :-) Nie wiem tylko kiedy bo teraz mój mały ma zapalenie oskrzeli i nie za bardzo z nim wychodzę, a najbliższe dwa weekendy siedzę na uczelni :frown.
Jestem z okolic multikina, nie wiem gdzie by ci najlepiej pasowało.

pulcheria
07-11-2009, 22:36
W okolicach Multikina pracuję, możemy się kiedyś umówić po mojej pracy. Daj znać na pw, kiedy będziesz mogła.
Pozdrawiam i życzę zdrowia małemu.