PDA

Zobacz pełną wersję : otulacze i wyciekanie kupki



Anna Nogajska
23-04-2008, 10:58
w kilku watkach pojawił się już ten temat, więc chciałabym napisać jedną rzecz:
kupując otulacz nie kierujmy się tylko jego wzorem, czy kolorem. otulacze trzeba dobrać do posaidanych pieluszek. zasada jest prosta:
- jeśli mam pieluszki formowane, dobrze przylegające do dziecka i tym samym zabezpieczające przed wyciekaniem kupki, czy siusiu to otulacz może być luźniejszy, np. wełniane szorty, czy inny bez gumek przy nóżkach.
- jeśli mamy pieluszki luźne, typu imse wimse, których się na dziecku nie zapina to otulacz musi być szczelny przy nóżkach i w okolicy plecków.

także często wyciekanie zawartości pieluszki nie jest wadą samego otulacza, czy tejże pieluszki, ale po prostu niedobraniem się tej pary:)

mart
23-04-2008, 13:31
- jeśli mamy pieluszki luźne, typu imse vimse, których się na dziecku nie zapina to otulacz musi być szczelny przy nóżkach i w okolicy plecków.


moja pieluszka imse vimse - formowana flanelowa - jest zapinana na rzepy i dość dobrze przylega.

z tych mniej przylegających mamy:
- motherease - to samo będzie z kolorowymi popolini i onelife (identyczny wzór)
- bambinex - wyjątkowo luźne ustrojstwo
- storchenkinder - te większe

i do tych, jeśli chcemy uniknąć przecieków faktycznie trzeba otulacz dobrać precyzyjnie. z drugiej strony nasz imse vimse daje się zakładać na różne pieluszki przy różnej wadze - dość ładnie można go zapiąć luźniej lub ciaśniej.

La Loba
24-04-2008, 12:07
moja pieluszka imse vimse - formowana flanelowa - jest zapinana na rzepy i dość dobrze przylega.

amoja imse vimse formoawana flanelowa nie ma rzepów :shock:

jujama
24-04-2008, 14:20
A może by tak te pieluszki bez rzepów potraktować dodatkowo pod otulacz snappim?

czteryszczęścia
25-04-2008, 00:18
Te formowane Imse są w dwóch rozmiarach - te mniejsze nie mają zapięć - ja taką mam, to pewnie te większe mają rzepy...
A.. i czasami też pod otulacz "snapuję" pieluchy.

jujama
25-04-2008, 12:15
A ja mam formowaną frotową dla Julka (dużą z zestawu testowego) i też nie ma zapięć, ale wczoraj przetestowałam do tego snappy (oczywiście na starszaku) i jest ok :lol:
W ogóle Julek teraz śpi w tym co może dla Jacka (czyli w one sizach) :lol: