PDA

Zobacz pełną wersję : W czym uprać wełniane gatki



lilka_l
05-11-2009, 11:23
Nie posiadam jeszcze specjalnego płynu do prania wełny a Majce udało się zrobić kupną przebitkę no idylemat mam w czym uprać żeby wełnie nie zaszkodzić?

Nika
05-11-2009, 11:51
W czymś delikatnym, niezatłuszczającym chyba. Zależy co masz;) Może Ulricha? Albo w wodzie przepłucz na razie-najpierw zimnej, mocnym strumieniem.

lilka_l
05-11-2009, 12:00
No nie mam. Mam persil i jelp:hide:. A może płyn do naczyń, co? Będzie dobrze ?

Mag
05-11-2009, 12:05
jak już to po zmasowanym ataku zimnego prysznica przepierz w szamponie dla dzieci albo płynie do mycia dla dzieci.
a potem kup jakis tani płyn do wełny i w nim upierz.
najlepsze sa te szampony do wełny,maja dużo lanoliny ale też bardzo drogie,choc wydajne jesli uzywa się tylko do pieluch:).tak że jeśli chcesz kup sobie,bo warto,jak gatki poleżą w tym szamponie to może to zastąpić kurację lanolinową.

lilka_l
05-11-2009, 12:10
Dzięki Specjalny płyn do nas idzie ale kupa jest już teraz, więc przepiorę w szmponie dla dzieci. dzieki za rade

Mag
05-11-2009, 12:47
acha, Lilka,płyn do naczyń odtłuszcza,a wełna żeby nie przyjmowac wilgoci i nie przemiekać, musi byc właśnie tłusta.
wszystkie pieluchy powinny być odtłuszczone,wyjątek stanowia wełniane.

lilka_l
05-11-2009, 14:03
Aaaaaaaa no tak. Ja debiutantka jestem więc wybaczcie. Wyprałam w szamponie dziecięcem made in rossman Ser gut oko test:ninja: