PDA

Zobacz pełną wersję : Mother-ease popolini



hexlein
02-11-2009, 22:09
Witam
Chciałabym podzielic sie opinia na temat pieluszek popolini Mother-ease .
Uzywałam wielu ale te uważam że byly jednym z trafniejszych wyborów
kupiłam je w Niemczech
one size
zalety:praktyczne,chłonne,przepuszcząły powietrze,mój synek praktycznie nigdy się nie odparzył
wady:troche długo schną i niestety cena za 16 sztuk plus powłoczki-otulacze zapłaciłam ponad 200Euro w promocji
ale sa lepsze niz Popolini EasyFix bo te po kilkunastu praniach sie deformują

Hainaut
02-11-2009, 22:17
hej, ale Popolini i Mother Ease to sa dwie zupelnie rozne firmy.

Pondo
02-11-2009, 22:57
Nieśmiało śmiem twierdzić to samo Hainaut:rolleyes:

Weraho
03-11-2009, 19:32
Ja tez myslalam ze dwie rozne. Czlowiek cale zycie sie uczy:D

Hainaut
03-11-2009, 19:43
Popolini to firma austriacka, a Mother Ease kanadyjska.
My wlasnie mielismy do wyboru albo jedno albo drugie i doszlismy do wniosku, ze bardziej "ekologicznie" bedzie kupic to, czego nie trzeba transportowac zza oceanu. ;)

mart
03-11-2009, 21:12
ciekawostka jest taka, że motherease one size na napy to taka sama pieluszka jak jeden z modeli popolini (akurat ten niedostępny w polsce, a najfajniejszy z oferty). długo się przyglądałam zdjęciom i me na żywo i wszystko jest takie samo. lamówka, układ nap etc. jak to działa - nie mam pojęcia. ale produkty są praktycznie identyczne.

hexlein
03-11-2009, 21:48
Witam
Dziekuję koleżance MArt za wsparcie:D
model Popolini Motherease one size nie jest na razie dostepny na rynku polskim ale bardzo popularny miedzy innymi w Niemczech.
Pieluszka jest frotte na zatrzaski,regulowana
do tego są również dodatkowe wkłady mocowane na zatrzaski
tak jak mówiłam chłonne,wygodne-regulowane, na cały okres pieluszkowania
tylko dla mnie jak kupujesz nowe to troche drogie ok 12-16 Euro za szt.

a wracając do dyskusji to jakby nazwe rozczłonować to powstana 2 nam wszystkimznane firmy:):)
pozdrawiam

mart
03-11-2009, 22:47
hehe, teraz to ja nic nie rozumiem:p
wynika z tego, że ta pieluszka z popolini, identyczna z kanadyjską motherease onesize, nazywa się też motherease?
jedna made in canada, druga pewnie made in germany a potem się okaże, że szyją to w chinach a tylko napują w kraju - to żart oczywiście ale podobieństwo pieluszek po dwóch stronach oceanu daje jednak do myślenia...

ratyska
29-12-2009, 14:44
Wczoraj kupilam 4 sztuki tych pieluch w lumpeksie za 2,70 PLN/sztuke.
Najpierw myslalam, ze to Mother-ease One Size
http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=142&ec=0
Moje nie maja jednak tej zewnetrznej wszywki.
Maja za to dodatkowe wklady dopinane na napy.
Na metce z tylu bylo napisane: One Size by Mother Ease 85% Baumwolle 15% Polyester Made by Popolino in Germany
Pieluchy byly w ogole nieuzywane.
Wypralam je w 95 stopniach i te metki z tylu sie posiepaly a napisy sa ledwo czytelne.
Szukalam juz na stronie popolino i nie znalazlam ich.
Najbardziej sa podobne do tych, ale moim brak zielonej metki:
http://www.popolini.com/B2C/product.php?id_product=11100

Kto pomoze rozwiazac zagadke?
(W lumpeksie szukalam wlasciwie chusty. Mam taka ambicje, znalezc szmate na szmatach:lol:)

Mag
29-12-2009, 15:02
po forum krążą obie wersje-jedna z wszywką jak w ekobaby,druga bez wszywki,za to z metką z tyłu z której napisy są totalnie sprane.
ta druga wersja też z niewiedzy sprzedawana jest na bazarku jako mother-ease z ekobaby.
sama z tej niewiedzy kiedyś taką kupiłam i potem sprzedałam pod szyldem firmy kanadyjskiej.

miałam obie do porównania-różnią się jeszcze wielkością,jedna z nich jest wyraźnie większa od drugiej.obie naturalnie mają dodatkowe wkłady na napy.
acha,wg. mnie minimalnie różnią się frotką.

żeby nie było-nie zdziwiłabym się gdyby żart mart nie okazał się żartem.
albo co najmniej jedna z tych pieluch -bez wszywki-była podróbą.

ratyska
29-12-2009, 15:15
Szukalam dalej (ale to wciaga:lol:).
Na ebayu znalazlam wsrod pieluch uzywanych takie jak moje.

http://cgi.ebay.de/POPOLINI-One-Size-50-teiliges-WINDELPAKET-wie-neu_W0QQitemZ280443264373QQcmdZViewItemQQptZDE_Bab y_Kind_Unterwegs_Wickelzubeh%C3%B6r?hash=item414bb 89d75

Na zdjeciu widac, ze nie maja wszywki z przodu. Wiec moze to po prost starszy model a nie podrobka?

ratyska
11-01-2010, 10:29
Pogadam sobie jeszcze troche ze soba, co mi tam.
Drazylam dalej temat i oto, co znalazlam.
http://www.naturwindeln.de/wickelsysteme/beschreibung_lesen.php?produktID=1
Na tej stronie napisano o Popolino mother ease:
"P. przejal wykroj od kanadyjskiej firmy Mother-Ease a potem go zmienil. Pierwotny model ma tylko szesc zatrzaskow i jest mniej wiecej tak samo wysoko wykrojony jak Popolino ultra fit. Nowy wykroj Popo. ma osiem nap i jest plytszy. Pielucha "siedzi" nizej, z przodu jest szersza a z tylu raczej wezsza. Napy zapinaja sie bardziej na zewnatrz. W kroku oba modele sa jednakowo szerokie." To jest porownanie obu modeli Popolini mother ease.
Ja porownalam kanadyjsa mother ease z Popolini mother ease i wyszlo mi, ze sa takie same. Popolini wydaje mi sie troche bardziej puchata, ale moze to dlatego, ze jeszcze nie zesztywniala od prania.
Chcialam umiesciec fotki obu, ale fotosik nie chce ich przyjac.

Pat
28-09-2012, 18:13
Dziewczyny, mam jedną formowankę OS Motherease i jeden otulacz tej firmy - kupione w Ekobaby. Może powie mi ktoś, dlaczego one są takie wielkie??? :omg: Formowanka jest niesamowicie szeroka w kroku. Otulacz mam w rozmiarze M. Przyszedł dzisiaj. Jeśli to jest M, to jak wielka jest L-ka? :omg:

Wyjaśnijcie mi, proszę, o co chodzi tej firmie, bo może ja czegoś po prostu nie rozumiem :ninja:.

Gaja78
03-12-2013, 01:54
Prześledziłam ten wątek z czystej ciekawości, bo akurat tymczasowo mieszkam w Kanadzie i mam możliwość kupienia tu mojemu Malutkowi formowanek Mother-Ease w wersji one size i Sandy's. Jeśli ktoś zastanawiałby się jeszcze kto był pierwszy i kto kogo podrabia. To nie wykluczajac jakieś franszczyzny, czy licencji od kanadyjskiej firmy, która Popolino moze posiadać...to: Mother-Ease założyła kanadyjka Erika Froese - 22 lata temu, mama pięciorga dzieci wychowywanych na wielo, tu info: http://www.mother-ease.com/cloth-diapers/About%20Mother-ease Popolino otworzyło swój pierwszy sklepik, jak twierdza na swojej stronie 20 lat temu: http://www.popolini.com/index.php?id=26-1%27&L=2 czy zaczynali od formowanek zbliżonych wyglądem do M-E tego nie wiadomo, ale może ktoś pojechał za ocean i odkrył Ameryke ;)

madziaaliyah
30-01-2014, 23:16
Mnie akurat wielkość tych formowanek nie przeszkadza, a używam ich na 3-miesięcznym bobasie. Ich największą zaletą wg mnie jest totalna nieprzepuszczalność rzadkich kupek. Zakładając je maluchowi mogę być pewna, że NIGDY kupka nie wyleje mi się na otulacz. Mam formowanki Mother-Ease i One-Life w ilości 11 sztuk w sumie :) (obie podobne do siebie, choć OneLife jakby odrobinę mniejsze). I właśnie przymierzam się do zakupu tych Popolini, tylko właśnie szukałam info o tym jakie one są w porównaniu do Mother-Ease.
Poza tym myślę, że te formowanki będą idealne do odpieluchowania bobasa - po prostu będę go w wakacje puszczać tylko w nich, bez otulacza. Szybko sie je zakłada i zdejmuje, więc będa mogły służyć za trenerki :)