PDA

Zobacz pełną wersję : co robic??



Nymphadora
21-04-2008, 19:23
potrzebuje Waszej pomocy...

od kilku dni probuje unocnikowac naszego synka (2,5)

on calkowicie odmawia siadania na nocniku...
nie chce i koniec, a my nie chcemy go zmuszac na sile (jak zreszta?)
jak biega w samych majteczkach to traktuje je jako jednorazowe pieluchy... pokazuje, ze robi/zrobil i chce nowe

probowalismy juz wiele metod, czytalismy ksiazeczki na ten temat, sam sobie wybral w sklepie nocnik, probowalismy z taka klapa dla dzieci na toalete, proponowalismy system z naklejkami, od dawna chodzi z nami do toalety...

problem polega na tym, ze on tez doskonale wie, ze wszystkie dzieci w kregu naszych znajomych nosza pieluchy (rekord pobija aktualnie 4 i pol letnia dziewczynka) i nikt nie chodzi na nocnik :(

JAK GO PRZEKONAC, zeby wogole usiadl???

petisu
21-04-2008, 19:46
Luska 2 miesiace biegala w majteczkach zanim "zgodzila sie" sikac na nocnik. Moze potrebuje wiecej czasu? Moze si czuje za bardzo "pod presja"? Dzieci sa wrazliwe.

Nymphadora
21-04-2008, 20:10
staramy sie presji nie wywierac, nie chce to nie musi...
nie sprobowal ani razu :(

dwa miesiace? proponowalas jej nocnik czy czekalas az sama sie zainteresuje?

Anna Nogajska
21-04-2008, 21:43
pierwszym etapem w tzw. osiąganiu czystości jest właśnie to co robi twoje dziecko: "melduje" po fakcie. trudno powiedzieć ile ten etap będzie trwał. nocnik to nie jest jedyna możliwość. jest jeszcze toaleta itd...
teraz musisz wykazać się cierpliwością po prostu i nic więcej.

petisu
21-04-2008, 23:57
Proponowałam, ale załapała jak stwierdziłam, żę odpuszczę na 2 tygodnie. Nagle dostała olśnienie przekora jedna...;)

Nymphadora
22-04-2008, 07:21
dzieki!

czyli to jest normalne, ze jeszcze nie zalapal ;)

jakos tak sobie wyobrazalam, ze po dwoch, trzech dniach zacznie robic do nocnika

@petisu: jak przetrwaliscie (i jak przetrwaly meble i dywany) te dwa miesiace?

petisu
22-04-2008, 10:11
Po meblach nie sikala.
Najbardziej frustrujacy byl fakt, ze mowila, kiedy chciala siku (ok kiedy rok skonczyla...), ale nocnik nie chciala. :)

sylwik
22-04-2008, 10:30
nasza przez tydzien sikala na podloge (troche na podloge reszte do nocnika). Dywany zwinelismy. Na kanape polozylismy gruba folie i przykrylismy kocem i to tylko niewygodne bylo.
Nasza mala miala 2 lata i 2 miesiace. Probowalismy wczesniej przed drugimi urodzinami i zaraz po, ale mala jakby nie lapala.
Do okolo 20 miesiecy za nic nie chciala usiasc na nocnik - nie zmuszalismy.
Potem (okolo 20 miesiecy, moze wczesniej) sadzalismy ja po spaniu i zawsze zrobila siku (przez sen nie robila, budzila sie zawsze z sucha pielucha).
Na pomogla ksiazka "kamyczek na nocniczku". Toska wtedy uwielbiala kamyczka (ksiazki i bajki). A ksiazke kazala sobie czyac ciagle i znala ja na pamiec.
pozdrawiam
sylwia

hanti
22-04-2008, 10:40
Kinia od kilku miesięcy po fakcie przybiega do mnie i mówi bleeeeeeeeeeee (Kuba ją ta nauczył) chętnie siada na dorosły kibelek, ale nic w środku nie ląduje...mam nadzieję ze nie będę pieluchować dwójki na raz :lol:

jujama
23-04-2008, 02:46
Kilka dni to jeszcze bardzo mało. Mam znajomą, której córeczka po dwóch tygodniach w ogóle nie używała pampersów, ale nam to zajęło kilka miesięcy, a i tak spanie i spacer jeszcze w pieluszce. No i wpadki były, są i pewnie długo będą. Nie zniechęcać się! Trzymam kciuki.

Nymphadora
23-04-2008, 20:58
jeszcze raz dziekuje Wam za Wasze rady!

ja sie tu nie mam absolutnie do kogo zwrocic w tej sprawie :(

chodzimy na taka grupe dla malych dzieci i prowadzaca dala mi wczoraj caly wyklad na temat treningu nocnikowego i stwierdzenie, ze "dzieci trenowane maja pozniej zaburzenia seksualnosci" bylo jeszcze jednym z delikatniejszych :shock:

tak na marginesie to ona swoje dzieci pieluchowala do 4 roku zycia...

czteryszczęścia
24-04-2008, 00:35
To cierpliwa kobieta była...
RATUNKU!!

Anna Nogajska
25-04-2008, 11:59
RATUNKU!!!!!

jak dziecko, które jest pieluchowane przez 4 lata ma nie mieć zaburzeń seksulaności, jeśli przez tak długi czas nie ma pojecia o istnienu siusiaka?

już keidyś pisałam, że alex odkrył siusiaka w wieku 5 miesięcy. normalnie u dzieci pieluchowanych ma to miejsce w wieku około 2 lat. więc skąd ma miec te zaburzenia? owszem tak, jeśli sterroryzujemy dziecko, będziemy mówić, ze kupka i siusiu jest bee i tak dalej, ale wam tego przecież nie muszę tłumaczyć.

polaquinha
25-04-2008, 12:07
ooo, to Manuel nie mial roku, jak "zauważył", ze ma siusiaczka.
Do tej pory ten fakt go bardzo raduje :)

A zaburzenia seksualnosci od treningu nocnikowego-owszem! Jakies 30 lat temu w złobkach dzieci byly zmuszane do siedzenia na nocnikach baaardzo długo. Panie w tym czasie mialy czas wypic kawę, poplotkować.... brrr!!!
Stad zresztą kiepska sława złobków miejskich :?

Lovrita Bornita Rokita
26-04-2008, 21:31
Ja planuje zaczac odwyk pieluszkowy. Ciesze sie, ze moge poczytac o doswiadczeniach innych. Przyznam, ze pieluszki sa wygodne - jak pomysle o wycieraniu podlogi itp....

Anna Nogajska
26-04-2008, 22:51
u nas tak, za tak zwaną granicą niekoniecznie...

Nymphadora
27-04-2008, 09:06
nie musza

aktualny rekord pobija nasza znajoma z 4 i pol letnia zapieluszkowana corka

ale jest nadzieja, rodzice obiecali jej szpital od playmobile jezeli zdecyduje sie oddac pieluszki :roll:

jujama
27-04-2008, 22:01
Niestety im później się za to wezmą tym trudniej... dłużej to trwa.
No ale lepiej późno niż wcale.