PDA

Zobacz pełną wersję : one size



ala
30-10-2009, 16:52
u kogo sie sprawdzily przy noworodku?
i ile te noworodki ważyły? :)

Olapio
30-10-2009, 17:08
ja uzywalam, urodzil się 3100, używaliśmy od powrotu ze szpitala, przy wypisie miał 3 kg

sprawdziły sie BG, a tak od 4 kg to już wszytko BG, Wonderoo, TT, HH, FB,
teraz mamy tez Naughty Baby i one są chyba dobre dla takich maluszków,

FB od razu zapinaliśmy gumki troszke luźniej więc myślę że na 3 kg też będą ok.

Myślę, że od początku dobre będą FB, BG, TT (na rzepy), HH nie wiem bo mam na napy ale na rzepy też pewnie mogą pasować i Naughty Baby

omniemka
30-10-2009, 19:12
mała miała 2800g i BG było ok :) , Wonderoo i PD nie sprawdzały się aż mała stała się czterokilowcem :)

figa84
27-11-2009, 00:11
Hmmm... a ja mojej małej (3090/55) jakoś miałam problemy BG ubrać. Wcisnełam ją w to, ale jakoś tak mi nie podchodziły. Mankamentem dla mnie była szerokość pomiędzy nóżkami. Teraz już trochę podrosła (8 tygodni) i wszystkie co miałam są ok.

ekomummy
28-11-2009, 00:56
Waga: 3.5 kg.
-od razu pasowały Close Parent i kieszonka Tots Botsa
-pózniej bumGenious (tak od 4 kg)
-a najpózniej Wonderoos. Wonderoos wydawał nam się za szeroki. Te pieluszki lubię dla trochę większych dzieci.

Ogólnie przez te pierwsze tygodnie to najlepiej lubię pieluszkować albo formowankami, albo składanym/tetrowymi pieluszkami plus otulacz :). Przez pierwsze 2 tygodnie staram się nie zakrywać pępka i to udaje mi się z małymi formowankami lub pieluszkami składanymi.

Pondo
28-11-2009, 12:59
U nas na dzień dobry okazał się dobry BumG..poza wonderbułami nie miałam innych, a ten ostatni był zdecydowanie za duży.
Bum G był ok, jak mi sie wtedy zdawało, teraz wiem że jednak te 4 kg jednak jest lepsze.
No i Twoja Alu kieszonka była dobra:)z wkładami małymi z BumG:) Zdecydowanie Twoja kieszonka w aligatory jest wg mnei najbardziej miekką kieszonką na rynku co daje świetne efekty dopasowania u noworodka

ala
14-12-2009, 16:16
No i Twoja Alu kieszonka była dobra:)z wkładami małymi z BumG:) Zdecydowanie Twoja kieszonka w aligatory jest wg mnei najbardziej miekką kieszonką na rynku co daje świetne efekty dopasowania u noworodka

o dziękuję pięknie:applause:
następne aligatorki w produkcji

Aloha
15-12-2009, 09:18
A to tak z drugiej strony: które one size pasują faktycznie do końca pieluchowania ?? (zakładając, że dziecko jest co najmniej średniej budowy)

Jasnie Pani :)
15-12-2009, 10:19
A to tak z drugiej strony: które one size pasują faktycznie do końca pieluchowania ?? (zakładając, że dziecko jest co najmniej średniej budowy)

noworodka jeszcze nie pakowalam w one sizy, ale 16 kg dwulatki i owszem i wtedy to juz mi tylko woondero i coolababy pasowaly.

takisobiekurczak
17-12-2009, 01:21
Ja mam w domu 9-cio kilowego 6-siomiesieczniaka i kupiłam z one sizów Naughy baby i Wonderosa.

I jestem gorąca przeciwniczką one sizów jako jednych pieluch dla całego okresu pieluszkowania.
Zawitkowski kiedys w którejs swojej wypowiedzi dot. szerokiego pieluchowania, w przypadku dysplazji stawów biodrowych, jasno powiedział, ze nie jest to dobry pomysł z uwagi na "podniesienie" pupy wzgedem osi ciała. Mozna to przeniesc na one sizy, bo te pieluchy są "wysokie" i pupa jest znacznie wyżej od reszty ciałka maluszka.
Wg mnie ze wzgledów ortopedycznych (za wysoko połozona pupa, problemy z ich nieinwazyjnym założeniem) stosowanie tych pieluch nie jest dobrym pomysłem. Ja sama do tej pory mam problemy z podkładaniem tej duzej pieluchy pod plecki dziecka, tak by nie ciągnąć za nózkę do góry, czy nie podnosic za wysoko pupy.

Jestem mocno na nie dla One Sizów. Zgodnie z ogolną zasadą - coś co jest do wszystkiego jest do niczego.

Nie dla NB i Wonderosów. Te poczekają sobie jak dziecko urosnie.
Teraz uzywam Itti Bitti i jestem zachwycona.

ala
17-12-2009, 09:59
takisobiekurczak przecież do one sizów są z reguły 2 wkładki, mniejsza i większa do stosowania w zależności od wieku/wagi dziecka

słyszałam "wypowiedz" Z. na temat wielo i jednorazówek - bez komentarza...

na mojego 2 latka który waży niecałe 11kg i one sizy pasują idealnie, oczywiście rozpięte na wszystkie napki

u córki uzywałam one size BumGeniusów i też były ok, po prostu wkładałam tam małe bambino mio albo małe wkładki

Olapio
14-01-2010, 11:09
to dpiszę, że Baby Kangas i Blueberry Minki są dość małe więc myślę, że pospinane i z jedna wkładką będą ok od narodzin

oczywiście w minky trzeba wsadzić inną wkładke bo tam jest taka dłuuuuga co się ja na 3 składa

fizbach
14-01-2010, 11:37
Ja ożywam otulaczy onesizów Bambinex. Moja córka jest dosyć drobna (waga przy urodzeniu 3100) i pasowały dopiero po miesiącu.

bianka2009
15-01-2010, 00:17
Myślę, że jak pieluszkę one size dobrze się złoży i włoży odpowiedni do wieku wkład chłonny to powinna być dobra na noworodka. Spotkałam się z tym, że niektóre mamy próbowały założyć na noworodka one size z dwoma wkładkami co powodowało olbrzymią pupę, która sterczała do góry wyginając plecy. A to chyba nie tędy droga. Do takiej kieszonki one size dla noworodka to przydałby się mały ale dobrze chłonny wkład np. z bambusa.
Nie wiem, może się mylę, ale tak to widzę :)

Anna Nogajska
05-05-2010, 22:33
Z mojego doświadczenia wynika, że większość pieluszek one size pasuje od około 4 kg. Na moje dzieci od początku dobrze pasował BumGenius. Jeśli decydujemy się na one size to zawsze musimy się liczyć z tym, że jeśli urodzi nam się naprawde małe dziecko to początek trzeba przetrawać np. na pieluszkach tetrowych, które można dopasować idealnie.

Dla Julki miałam cały zestaw pieluszek w rozmiarówce, bo takie miałam marzenie. S pasowały, hmmmmm....3 tygodnie......, a w niektóre w ogóle się nie zmieściła:) Waga urodzeniowa 3300. Potem przeszłam od razu na one size:)

W przypadku noworodka jeśli weźmiemy pod uwagę wielkość jego głowy i krótkość kończyn w stosunku do tułowia zawsze będzie wrażenie, że główka leży niżej niż pupa. Do tego dochodzi jeszcze atos, czyli niesymetryczne ułożenie w pierwszych tygodniach życia.

Znacie wielorazówkę, ktora dawałaby jakiś ekstremalny kąt odwiedzenia nóżek?

Wiewiórka
17-07-2010, 17:28
O którego Bumgeniusa wam chodzi, że pasuje u 3kg noworodka. Domyślam się, że AIO, bo niby jest od 3 kg. A co z kieszonką Bumgenius V3? Podobno jest od 3,5 kg. To na takim 3kg noworodku pasują oba Bumgeniusy czy tylko AIO?

mamru
17-07-2010, 21:25
mnie się od początku bardzo sprawdzały BG zarówno AIO jak i kieszonki.

aladw
17-07-2010, 21:55
nam się właściwie nic nie sprawdzało
BG załozyłysmy dopiero w 2 msc
CP masakra dopiero w 3 msc
IB żałuję że tak późno kupiłam bo leżą super
generalnie noworodek to odrębny temat do pieluchowania rządzi się swoimi prawami i jeśli sie nie chce tetry i otulaczy (bo wiadomo noworodek robi kupę co przewinięcie i z tetry najczęściej wycieka na otulacz) to trzeba formowanke rozmiarową i ceinki otulacz PUL lub welenkę albo rozmiarówkę pieluszkę z tych wąskich w kroku
gdy dziecko staje sie wieksze i bardziej ruchliwe nadal liczy sie wielkosc i nie ograniczanie ruchow a na noc cos chlonnego
idealu nie ma chociaz dla mnie IB jest blisko

margeritta
18-07-2010, 19:43
u nas otulacz Flip się super sprawdza od wyjście ze szpitala :-) 3400g przy wyjściu ale Łucja długa i chudziutka w pasie

margonik
28-07-2010, 00:10
Na noworodku nie sprawdzałam, ale na 5kg dziecku tak. Pieluszki one-size wydają się olbrzymie, ale po spięciu napkami i założeniu na malucha, już wcale aż takie olbrzymie nie są. Dla osoby, która nie pieluchowała wcześniej wielo, wielkość takiej pieluszki wydaje się olbrzymia wobec rozmiaru dziecięcej pupki, ale to mylne wrażenie.