PDA

Zobacz pełną wersję : Otulacz PUL Mother-ease



yetta
30-10-2009, 11:48
Mój ulubiony otulacz PUL kupiony za grosze na bazarku. Nabiłam mu dwie napy (te pośrodku pomiędzy dolną a górną napą), bo odstawało dość mocno i była dziura. Rozmiar L i na początku nie pasował mi za bardzo, bo miałam wrazenie, że taki duży workowaty. Ale przekonałam się do niego po nabiciu tych nap. Jest ciut luźny, ale gumeczki fajnie dopasowują go w pasie i w nóżkach. Mój ulubiony na dzień i na noc. Zwłaszcza na noc, bo nie muszę go odpinać, żeby sprawdzić, czy jest sucho. Wystarczy włożyć rękę wpasie, bo jest lekki luzik, a gumeczki bez problemu pozwalają na wsunięcie ręki i sprawdzenia, czy formowanka jest sucha, czy mokra. :D

http://www.babyetta.pl/pieluszki/uzywane/020.jpg
http://www.babyetta.pl/inne/inne/020.jpg

ala
30-10-2009, 12:44
Tez mam ten otulacz ale w mniejszym rozmiarze, tez wydawal mi sie workowaty ale do formowanek jest super

zochmama
31-10-2009, 22:32
Mamy bardzo podobny. tylko z boku na dwa napy. Jedyny, który w nocy nie przemaka-Zosia śpi na brzuszku i wszystkie moje inne (choć mam jeszcze tylko 3 inne) nie dawały rady.

yetta
31-10-2009, 22:52
zochmama ja też miałam z boku na dwie napy, tylko mi tak dziwnie odstawało i robiła się dziurka i nabiłam te srodkowe napy. I teraz juz jest super. :)

zochmama
31-10-2009, 22:54
Sorry, niezrozumiałam:duh: U nas jest ok.

yetta
16-11-2009, 18:45
Kto jeszcze używa te otulacze? To mój ulubiony do tego stopnia, że zanabyłam drugi i nie moge się go doczekać. :lol:

edit:
I chętnie nabyłabym i trzeci. Gdyby ktoś chciał się pozbyć L-ki, to niech da mi znać. :ninja:

brikola
16-11-2009, 20:54
ja też mam, od wielu miesięcy niezmiennie numero uno :)

andzia_1978
16-11-2009, 21:10
Yetta, ja mam dwa i wcale ich nie używam, bo jakoś się nie polubiliśmy, więc jak chcesz....
mam niebieski i ecru.

yetta
16-11-2009, 21:17
Andzia pisze pw. :)

Pondo
16-11-2009, 21:30
Rozumiem ,ze to ten Rikki..
Miałam go przez jeden dzień w rękach, bo zły model przyszedł ze sklepu, ale właśnie wizualnie oceniłam że jest do bani i przypomina reklamówkę tesco..a tu taka niespodziewanka..gdybym wiedziała, nie odsyłałabym do sklepu na wymianę z Air-Flow- jeszcze nie używałam...

LittleMonster
16-11-2009, 22:58
Mój ulubiony otulacz PUL kupiony za grosze na bazarku.
http://www.babyetta.pl/inne/inne/020.jpg
Hłe hłe, to widzę, że za tanio się go pozbyłam :lol:
Yetto, te dwa napy z dziurą między nimi są celowo tak. Cyt. ze strony Mother Ease:
The Air Flow™ Snap Cover, with adjustable snaps at the waist and leg openings has an air ventilation system between the snaps. This allows for maximum air circulation as baby moves, reducing the risk of bacteria by keeping the temperature inside the diaper down.
(Dla niewładających lengłydżem: Otulacz Air Flow z napami w pasie i przy nóżkach ma system wentylacyjny pomiędzy napami. To pozwala na maksymalną cyrkulację powietrza kiedy dziecko się porusza, redukując ryzyko rozwoju bakterii i utrzymując niską temperaturę w pieluszce.)

Mi te "dziury" nie przeszkadzają, bo nigdy mi przez nie nic nie przesiąkło - uznałam więc, że skoro są celowo i nie przeszkadzają, to dla mnie jest ok. pod ubraniem i tak tego nie widać, a bez ubrania - jakoś mnie to nie razi. Zresztą ja mam same formowanki Mother Ease, a one mogą być lepiej dopasowane do otulacza (czy też na odwrót).


Rozumiem ,ze to ten Rikki..
To nie jest Rikki, to jest właśnie AirFlow. Rikki jest z rzepami.

Pondo
16-11-2009, 23:02
Człowiek się uczy całe życie:):oops:

yetta
16-11-2009, 23:11
Hłe hłe, to widzę, że za tanio się go pozbyłam :lol:
Yetto, te dwa napy z dziurą między nimi są celowo tak.

LittleMonster nakryłaś mnie! :hide: :lol:
A tak przy okazji... dzięki Ci wielkie za ten otulacz. :mighty: :mrgreen:
Pozbywałaś się pieluszek i otulaczy naprawdę tanio. Nie odzywałam się, bo mi było na rękę. :lol:
A może był tego jakiś powód? :ninja::ninja::ninja:

A napki? Po ich nabiciu ten duży otworek znikł i pojawiły się 2 mniejsze. :lol: Tak mi odpowiada. :rolleyes:

A jak przyjdzie nowy, mam nadzieję jutro. To przymierzę i pomyslę... nabijać na nim też, czy nie. :)

LittleMonster
18-11-2009, 00:20
Powód taniości? Nie obawiaj się, nic strasznego ;-), nie są chińską podróbą.
Uznałam, że dość znacznie używane pieluszki (nawet jesli są w dobrym stanie) trzeba tak wycenić, aby nikt się nie czuł pokrzywdzony lub oszukany. Taka nauczka z kupowania używanych rzeczy na Allegro.
A ja i tak nie straciłam, bo cały pakiet kupiłam przypadkiem w atrakcyjnej cenie.

yetta
18-11-2009, 00:31
Przyszedł otulacz. Czyściutki, suchutki, bielutki cieszy moje oko. :lol:

edit:
Ale też jakiś taki sztywny, ten używany ładniejszy. Czyżbym kupiła podróbę??? :ninja: :mrgreen:

Mag
18-11-2009, 09:23
miałam m-e,one jako nówki są takie sztywne.potem miękną.
mnie się nie podobał z powodu nadmiary materiału po całości a niedoboru przy udach-jednym słowem wyglądał workowato uciskając jednoczęnie uda Marysi.uważam,że dobry jest dla dzieci w miarę szczupłych w udach noszących formowanki:lol:.
Yetta,jak podoba Ci się taki system zapięć to ecobubs jest naprawdę fajny.
M-ka spokojnie na 12 kilowca wejdzie i jescze jest zapas.

Weraho
18-11-2009, 12:04
Ja mam dwa takie otulacze i zastanawiałam sie też skąd nazwa "air flow" czyzby ten pul byl taki przewiewny?:lol:
Teraz już wiem- dzieki LM:D

A recenzji nie napiszę jeszcze, bo kupilam jak Marysia byla za duza, a Zocha jeszcze za mala jest na m-kę.

yetta
18-11-2009, 12:28
Mnie ta workowatość też na początku zniechęcała. Ale poleżał i potem się polubiliśmy i teraz lubimy się baaaardzo, choć jest jakby jeszcze za duży to w sam raz zakrywa pieluszkę i wcale nie jest po pachy i taki mi bardzo odpowiada. :lol: Dzięki tej workowatości mogę w nocy bez odpinania sprawdzić czy pieluszka formowana sucha czy mokra, bo otulacz idealnie nie przylega, za to idealnie przylega w nóżkach i w pasie. A system gumek pozwala na wsunięcie ręki bez odpinania właśnie.
Kieszonki mam z tym systemem zapięć i średnio mi to odpowiada.
Ale w tym otulaczu mi odpowiada i to bardzo. :D Bardzo go lubię, a raczej je, bo teraz już mam dwa.

okoani
22-07-2013, 13:56
Szukałam wątku tego otulacza, ale zdziwiona jestem, że jest aż tak stary i zapomniany. Trochę przypadkowo na bazarku zakupiłam r. M i L i baardzo i podeszły. Rzeczywiście przez tą workowatość są idealne do formowanek, z wkładami wyglądają ciut śmiesznie:lol: ale dla mojego szczupalka świetnie się sprawdzają. Nie mam problemu z ładnym opatuleniem formowanki, ciekawy jest też ten system bocznych zapięć z wentylacją ;) Są fajne mięciutkie. Jedyny minus, który do tej pory zauważyłam - nie ma wersji kolorystycznych, z tego co widzę czasami można natrafić na egzemplarze w blade wzorki.

edit: teraz sprawdziłam, że są nówki z fajnymi wzorkami :)

Pat
22-07-2013, 14:10
edit: teraz sprawdziłam, że są nówki z fajnymi wzorkami :)

Są, są - ja kupowałam tu: http://ekobaby.pl/sklep.php?cat=10, ale jednak mi nie podeszły i po szybkiej przymiarce zwróciłam...

Anyczka
09-01-2015, 15:53
Podbiję - S taki na rzep - czy to się nada dla noworodka? Pamiętam, że przy młodej kupiłam S i zwróciłam, bo była taaaka wielka. Ale ona ważyła wtedy 2,5 kg, więc może dla 'normalnego' njuborna sie nada?

Dewiś
09-01-2015, 16:00
Kupilam teraz da noworodka , noworodka jeszcze nie ma wiec nie mierzyłam ale wydaje mi się ze szybko nie nałożymy , wielkości podobny do Tots Bots , albo pieluch One size , tak ze nie wiem czy się sprawdzi , może ktoś probowal i się wypowie