PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba do posiadaczek Manduki



lemonka
22-10-2009, 16:16
Wielką mam prośbę do posiadaczek Manduki. Chyba musiałabym kupić nosidło dla siebie na zimę i chyba byłaby to Manduca. Moje dziecko siedzące w chuście w kieszonce ma pomiedzy kolankami ok.40 cm, od karku do samego dołu pupy ok. 48 cm. Czy Manduca nie bylaby za mała? Czy mogłybyście zmierzyć jaki jest wymiar panela w załozonym nosidle?
Ja chcialabym żeby panel sięgał od kolanka do kolanka a może byc tez nieco szerszy bo chyba zawinąc można.

A jak nie Manduca to co dla wiekszego dziecka? Jedenaście i pół kilo?

paula_bed
22-10-2009, 16:27
z tego co pamietam to manduca do 20kg nosi:-)
wiec nie sadze zeby mala byla:)
A nie masz od kogo pozyczyc zeby przymierzyc?Bo to wydatek troche spory i tak w ciemno to srednio sie kupuje.
Moja Mala spi teraz nie bardzo mam jak zmierzyc. Jak mnie nikt nie uprzedzi to za ok godzinke zmierze:)

morepig
22-10-2009, 16:31
panel limitowanych ma 34cm szer a zwyklych 32.
u dziecka samodzielnie siedzacego nei ma juz takiej potrzeby by nosidlo bylo od kolanka do kolanka

kulka37
22-10-2009, 16:41
Mam manducę.Ona chyba ze wszystkich nosideł ma najszerszy panel.Wojtek ma prawie 13 miesięcy waży 10 kg i jest dość długi.Manduca pasuje super i myślę,że jeszcze na długo wystarczy.
Co do reszty, to już MOREPIG napisała.Ona się zna:)

Ruda
22-10-2009, 16:45
Hanke nosze w manduce. ma prawie 3lata i jakies 13-14 kilo. i jest ok ;) edit: mam limitowana olive grove

morepig
22-10-2009, 16:47
Hanke nosze w manduce. ma prawie 3lata i jakies 13-14 kilo. i jest ok ;) edit: mam limitowana olive grove
to jak sie bedziesz pozbywac to daj znac :P
chyba ze chcesz na ktoras z nowych limitow wymienic :P

lika
22-10-2009, 16:48
Ono ma troszkę szerszy panel od manduci. I łatwiej się go, moim zdaniem, na kurtkę zakłada.

aniakom
22-10-2009, 17:04
A zmierzcie też ono, proszę!
Ja noszę Zosię w manduce i jest juz trochę za mała, ale lepszego nie mam. Choc sposób uszycia manduki jest taki, że bardzo dobrze pod pupą się układa i jakoś szerzej jest między kolankami niż w innych nosidłach o teoretycznie tej samej szerokości panela przy pasie biodrowym.
Bardzo poszukuję większego nosidła, bo zimę jeszcze na pewno będę nosić, ale na razie nie widzę.

morepig
22-10-2009, 17:09
no dziewczyny zmierzcie :) bo moje ono poleciało hen do Czarnolasu :D a nie chcę nowego wyciągać.
mogę za to bondolino zmierzyć bo mam.
wieksze beda chyba angelpacki ergo i beco. o beco może Biedronka coś powie bo są chyba w pieluszkarni..

lika
22-10-2009, 17:11
anakom, przed chwilą zmierzyłam, ONO ma 36 cm w miejscu wszycia panela. Mam manducę od trzech miesięcy i zdecydowałam się teraz kupić ONO (mam je od poniedziałku). Moim zdaniem jest na zimę wygodniejsze.

odynka
22-10-2009, 17:12
Powierzchnia panela : 35/35 cm
Szerokość panela regulowana
Długość kapturka 37 cm
Szerokośc pasa biodrowego : 13 cm
Pas: regulowany (min 65 cm, max ok.130 cm)

lemonka
22-10-2009, 17:14
Jesteście nieocenione :) Dzięki dziewczyny :)
Nie mam jak sprawdzic i przymierzyć :(

Lika, dlaczego Ono się łatwiej zakłada? Musze poszukac na forum tego nosidła bo nie kojarzę :hide:

Kachna, a czy ta Olive Grove jest choć trochę zielona czy raczej szara ( bo taka wychodzi na fotkach a często oliwkowego nie da sie dobrze sfotografowac więc nie wiem jaki Olive Grove ma naprawde kolor ).

morepig
22-10-2009, 17:15
o. zaraz wogole zrobimy watek porownawczy he he :)

morepig
22-10-2009, 17:16
ono- sądze ze ze wzgledu na pasy wiązalne :)
OG- oliwkowoszara jest, ale i tak nie do dostania :)

odynka
22-10-2009, 17:19
ech OG to moje marzenie manducowe:P i jeszcze ta "stara" brązowa z kwiatkami;)

Ruda
22-10-2009, 17:20
Kachna, a czy ta Olive Grove jest choć trochę zielona czy raczej szara ( bo taka wychodzi na fotkach a często oliwkowego nie da sie dobrze sfotografowac więc nie wiem jaki Olive Grove ma naprawde kolor ).
wg mnie to zolnierska zielen, te kwiatki na materiale sa takie szarawe w sumie.

lika
22-10-2009, 18:47
Lika, dlaczego Ono się łatwiej zakłada? Musze poszukac na forum tego nosidła bo nie kojarzę :hide:


Ma wiązane górne pasy, na wzór MT. Nie trzeba za każdym razem gdy zmieniasz kurtkę (a ja mam ich kilka i to różnych grubości), regulować pasów. W przypadku jeśli chcesz nosić z przodu, odchodzą też akrobacje z zapinaniem zabezpieczenia na karku. Ono takiego zabezpieczenia nie ma, bo nie potrzebne jest przy jego konstrukcji. W manduce jest to kiepsko rozwiązane. Nim wszystko poreguluję, pozapinam, to chwilę trwa i już jestem cała spocona. A Ono zapinasz w pasie na klamerkę, zawiązujesz pasy i gotowe. Bez regulacji. Ważne jeśli często rodzice na zmianę noszą dziecko. ONO też lepiej się układa, bo jest miękkie, a manduca dość sztywna (mam limitowaną czekoladową, nie wiem czy inne tak samo mają).
Ale jeśli nie nosi się na zmianę z mężem i nie zmieniasz zbyt często kurtek to i manduca jest ok. Najlepiej przymierzyć sobie oba i porównać. Dla mnie ONO jest wygodniejsze i na zimę manduca idzie w odstawkę.

aniakom
22-10-2009, 19:40
No, z tym pasem piersiowym to się nie zgodzę. Mnie z kurtek niektóre MT pasy zjeżdżają (sztruksowe najmniej), a tej wady są pozbawione ergonomiki z pasem piersiowym. Ja góre manduki mam wyregulowaną do wzrostu (ale mój m nie nosi), a reszte reguluję dołem pasów.
Chciałabym zobaczyć one ONO;-) i ponosić choć chwilę.
Ma ktoś w Krakowie?:ninja:

morepig
22-10-2009, 19:56
ostatnio wysylalam jednej dziewczynie ale ona nieforumowa, tzn chyba jej na tym forum nie ma :)
KK na pewno ma :)

lika
22-10-2009, 20:33
No, z tym pasem piersiowym to się nie zgodzę. Mnie z kurtek niektóre MT pasy zjeżdżają (sztruksowe najmniej), a tej wady są pozbawione ergonomiki z pasem piersiowym. Ja góre manduki mam wyregulowaną do wzrostu (ale mój m nie nosi), a reszte reguluję dołem pasów.
Chciałabym zobaczyć one ONO;-) i ponosić choć chwilę.
Ma ktoś w Krakowie?:ninja:

Manduca zjeżdża, jak nie zapiąć pasa piersiowego. Jak dziecko chcesz nieść z tyłu, to nie jest to problem. Ale jak zapinam małą z przodu, to jest mi naprawdę ciężko zapiąć sobie pasek na karku, pod kapturem, gdy jestem ubrana w grubą kurtkę. Może to po prostu kwestia wysportowania, nie wiem. Gdy dziecko jest z kolei na plecach to ciężko mi kapturek obsłużyć samodzielnie. Ono ma też fajniejszy zagłówek, łatwiej go sięgnąć, gdy maluch z tyłu, niż ten w manduce.
Zaznaczam jednak, że to są tylko moje odczucia. Dla innych osób może być odwrotnie, latwiej im z manducą niż z Ono. To jednak bardzo indywidualna sprawa.

odynka
22-10-2009, 20:59
Aniu mogę warunkowo dopisać Cię do testów ONO ew wysłać Ci jak wróci po testowaniu;)

aniakom
22-10-2009, 21:52
No tak, ja już od dawna nie noszę z przodu. Ale faktycznie, jak mi sie ze dwa razy zdarzyło na wakacjach, że wyciągałam śpiącą Zo z fotelika do manduki do przodu, żeby się nie obudziła, to mąz zapinał mi ten pasek łączący ramiona.
Odynko, jak nie dorwę w Krakowie kogoś z Ono, to się przypomnę:hello:

Meta
23-10-2009, 00:00
Hmm ja Manduki nie miałam okazji oglądać na żywo, ale ona ma aż tak krótkie pasy, że musicie je spinać na karku? :roll: Ja w moim Angel Packu po prostu krzyżowałam pasy na plecach (co niekoniecznie musi być wykonalne dla większogabarytowych tatów :p) i było w porządku