PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę spróbować.



AnaKa
19-10-2009, 14:20
Witam,
Prześledziłam cały ten wątek i doszłam do wniosku, że chcę spróbować ale mam wrażenie, że coś jest dla mnie niezrozumiałe. Szymek ma 16 miesięcy, chciałabym używać wielorazówek na początek głównie w domu w dzień, na wyjazdy i nocki pozostałabym przy pampersach. Z tego co zrozumiałam potrzebowałabym otulacza i pieluchy tetrowe i tu pojawiają się moje pytania. Ilu otulaczy i pieluszek potrzebuję? Czy mogę na początek kupić takie majtki z Canpolu (coś takiego http://www.allegro.pl/item752779851_majteczki_ceratkowo_bawelniane_premi um_canpol_m.html )? Czy pomiędzy tetrę a pupę dziecka muszę wkładać jakieś wkładki?
Szukam jakiegoś tańszego rozwiązania na poczatek bo z kasą trochę krucho, może potem będę mogła zainwestować w pieluszki :-)

formichiere
19-10-2009, 15:40
otulacz + tetra to bardzo dobra rozwiązanie po domu. Majteczki canpola spoko poza faktem że jest tam ceratka która raczej nie oddycha. Otulaczy minimum 2. Można sobie samemu zrobić polarkowe lub wydziergać wełniane.

ewinka
20-10-2009, 14:24
Możesz poszukać na naszym forumowym bazarku jakiś otulaczy - wyjdzie taniej. Sama tetra do środa wystarczy, tylko musisz zmieniać po każdym siknięciu. Wszystko zależy ile mały sika :) Moja ma 13 m-cy, ale sika do nocnika - robi średnio co godzinę. Ale z tego, co wiem, dzieci, które siusiają do pieluchy, mogą robić częściej, a mniej obfite siku - więc się na to nastaw :) Nie masz w domu żadnej tetry? Na początek zobacz 10 szt - tetra szybko schnie.
A nie musisz wkładć już nic więcej, choć możesz - wkładek jest jest bez liku :) Możesz np. kłaść wkładkę polarkową, żeby nie czuł, że ma mokro. Inne służą do zwiększania chłonności - jak bambus, czy mikrofibra.

Annick
20-10-2009, 15:46
Ja bym majteczek z ceraty nie zakładała, bo pupa w nich nie oddycha. Co do reszty: moje minimum to 30 tetrówek i 3 otulacze (zakładam po 2 pieluszki na raz). Wkładki polarowe możesz zrobić sama: po prostu potnij polar na odpowiednie prostokąty. Z tańszych rzeczy mamy jeszcze polarowe kieszonki, takie zupełnie proste. Do środka wkładam ręcznik z ikei, na wierzch daję otulacz pul.

magnolia
20-10-2009, 21:06
ja też raczej bym sugerowała otulacz nie ceratkowy, bo niezbyt jednak dziecku miło w ceracie na pupie pewnie jest. Przy większym dziecku, takim jak twoje 3 otulacze w zupełności wystarczą, bo kupki nie będą już wypływac więc otulacz trzeba będzie przeprac co kilka zmian pieluchy jedynie. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłby otulacz one size, bo wystarczyłby wam już do końca pieluchowania. Bambinex robi one size, albo możesz zamówic u yetty. No i wełniane gatki to też super rozwiązanie, lub polar - jak sama sobie uszyjesz/wydziergasz to będzie bardzo tanio, możesz też u koleżanek z forum zamówic, powodzenia:)

AnaKa
20-10-2009, 22:04
Dzięki za odpowiedzi. Poczyniłam już rozeznanie i kupię otulacze polarkowe na początek i poproszę mamę o zrobienie na drutach wełnianego. Tetra jakaś w domu się znajdzie a i do Ikei się wybieram w przyszłym tygodniu to ręczniczki kupię. Zobaczymy jak pójdzie na razie mam zapał, uczę już małego robić na nocnik, wczoraj był pierwszy mały sukces :-)