PDA

Zobacz pełną wersję : Chusta dla 12+ kg...



Nalia
19-10-2009, 11:32
Mam dwunastokilowego synusia i szukam chusty takiej która z lekkością go ponosi. Problem w tym że to ma być chusta uniwersalna, bo nie stać mnie na kompletowanie stosiku. Do tej pory nosiłam w pasiaku Nati. Marzy mi sie indio ale nie wiem czy bawełniane bedzie dobre, podobnie diament z bambusem... W głowie mam jeszcze indio wełniane cynober, nati no cotton, bo ponoć len dobrze nosi. Sorry dziweczyny za zawracanie głowy ale ja juz zgłupiałam, szukałam, czytałam i sama już nie wiem... Ach i budżet mam ograniczony więc nie mogę zaszaleć za bardzo... Doradźcie coś bo wy lepiej wiecie, dłuzej nosicie i macie doświadczenie z różnymi chustami...

lalika
19-10-2009, 11:41
Doświadczyłam wczoraj na własnym grzbiecie, jak ukochana inka odmówiła posłuszeństwa :(
Ponosi lana każda (bawełniak)
pasiak z wełną (piszę, co ja mam - czyli aare z wełną, dziewczyny też chwalą katję z wełną)
żakard z domieszkami (nati "grecka" z wełną - są brązowe i czerwone) oraz indio z: wełną, lnem i konopiami (mam tylko z wełną, indio moss)

joawoj
19-10-2009, 12:12
Polecam Nati z wełną i Indio z lnem albo konopiami :thumbs up:. W sumie inne z wełną też dobrze noszą, ale mnie osobiście gryzą wszystkie wełenki oprócz Nati, więc mogę je nosić tylko na coś i nie przeszłyby jako jedyna chusta.

Linda
19-10-2009, 12:47
Ja polecam: Indio z lnem/konopiami/welna, Didymos nino z welna, lub Lane, Lana jest niezastapiona przy ciezszym dziecku!

odynka
19-10-2009, 13:41
ja napiszę to samo co wszystkim szukającym chusty noszącej 12kg;) moją Nellkę noszą idealnie pawie, Didymos Tom i Didymos Elipsy żakardowe miętowo turkusowe:)

kejzi
19-10-2009, 13:49
Ja polecam len lub konopie, z naciskiem na konopie. Lany nie polecam, wrzynała mi się w ramiona.

atelka
19-10-2009, 13:58
moja córa co prawda 11 kg ale len i wełna się sprawdzają doskonale no i kaszmir (ale było o ograniczonym budżecie)
konopie miałam chwilę więc nie mam przyjemności oceniać. jedyne wrażenie z konopiami to to że przymurowują dziecko,
pawie też spokojnie nam noszą ale starannie zawiązane,
i nosidła ergonomiczne i mejtaje,
ciężar inaczej się rozkłada trochę na biodra idzie a nie tylko na ramiona
lanę miałam kółkową i super sie sprawdziła, długiej nie miałam i nie wiem jak nosi

Biedronka
19-10-2009, 14:04
Moje młodsze ma 13,5 kg
daje rade TYLKO :
konopie
len
wełna

z nosideł:
NubiGo
MT

goska@
19-10-2009, 14:09
Nie będę oryginalna

Konopie
Wełna
Len :mrgreen:

qqrq5
19-10-2009, 15:41
ja nosze swojego 16kg klocka w Indio z lnem, Perełce nati
obie daja rade :)

Kacha_79
19-10-2009, 23:47
A ja noszę moje 12 kg w MT, bo trochę obawiałam się, że w chustę tak "dużej buntowniczki", na dodatek nie przyzwyczajonej do noszenia, nie dam rady zamotać :hide:.

jonaelle
20-10-2009, 19:48
Ja starszego też w mt, bo ciężar jakoś lepiej mi rozkłada...choć i w chustę daje się zamotać ale w diamencie nati nie polecam bo czuć go mocno... mam też bawełniane indio i na krótki dystans nie jest źle.

Beotia
20-10-2009, 20:42
A ja mam takie spostrzeżnie, że jak się dobrze zawiąże, to wszystko dobrze nosi :).
Odkąd mam ponad 12-kilogramowe dziecko, nosiłam w: nino bawełnianym, indio z jedwabiem, indio z kaszmirem, indio z wełną różne (moss, terra, rotbuche), w pasiaku z wełną (aare) i aż trudno mi porównywac nośność - wszystko było super. Może tak super wyróżnia się spośród tych wymienionych moss i aare. Ale reszta też jest niesamowicie nośna - dobrze zawiązana :).

marushka
20-10-2009, 21:21
Sofka ma ponad 13 kg
nosimy się w indiowych konopce i lnie.

yerba
20-10-2009, 21:56
Z moich doświadczeń najlepsze dla kloców są:

Lana (najlepiej dwustronna)
didymosy pawie - nie wiem czemu, ale są genialne
indio z lnem.
i pasiaki didki - czy z wełną (Aare super!) czy zwykła bawełna.

Ale najlepsza Lana była.

Choć jak dobrze zawiążesz, to każda się nada.
No prawie każda :-).

Ale wyżej wymienione właśnie łatwiej dobrze zawiązać dla klocka i jednak dłużej trzymają ów ciężar.