PDA

Zobacz pełną wersję : Powinnam wybraĂŚ Indio konopie czy silk...



Lucy van Pelt
15-04-2008, 21:25
na pierwszą chuste? Żadnego nie widziałam na oczy ani nie macałam... Czy oba "odejmuja" noszonych kilogramów?
Pomóżcie, bo musze szybko zdecydować!

Agnen
15-04-2008, 21:31
Silk nigdy nie widziałam nawet. Konopie łatwiej prać...

irla
15-04-2008, 21:39
Właśnie mam od wczoraj konopie - nie polecam na pierwsza chustę - sa dość sztywne nawet po praniu i wymagają trochę zachodu, żeby je złamać. Nie wiem, czy Cię to nie zniechęci. Mnie by trochę ostudziło w zapale chustowym jako chustonówkę. Na szczęście nei jest to moja pierwsza chusta i wiedziałam co mnei czeka ;)
Ogólnie polecam bo świetnie noszą!

irla
15-04-2008, 21:40
A może wybierz len - dobrze trzyma i łatwe w utrzymaniu, ewentualnie wełnę?

ProzacVodka
15-04-2008, 22:52
na pierwszą chuste? Żadnego nie widziałam na oczy ani nie macałam... Czy oba "odejmuja" noszonych kilogramów?
Pomóżcie, bo musze szybko zdecydować!

a ile dzieć waży? bo o odejmowaniu kilogramów to warto pogadać tak przy 12 kilosach :)

Lucy van Pelt
15-04-2008, 22:59
no na chwilę obecną jakieś 8 z kawałkiem...

Vega
15-04-2008, 23:10
E tam na dobrej drodze :)
Mój też tak na początku szybko przybierał i bałam się, że jak będzie miał roczek to nie będę miała siły go nosić :) a tu niespodzianka - ma prawie 15 miesięcy i waży jakieś 10 kg... sama nie wiem dokładnie ile, ale wcale nie jest ciężki. A jak miał 5 miesięcy to niektórzy dawali mu 11... :D

Co do konopii - to jeśli nie miałaś z nimi doczynienia to możesz być mocno zdziwiona :D bo są bardzo sztywne... w przeciwieństwie do jedwabiu, który jest mięciutki i cudownie się mota... tylko drogi :/
Lnu i wełny jeszcze nie nosiłam - może pojawi się nasza guru Didymosowa Donkaczka i powie, bo ona wszystko testowała.

Inga
15-04-2008, 23:15
Ja mam świezutkie (jeszcze się suszy :( ) konopie. ja lubię twarde chusty, i mi się baaardzo podoba, choć jeszcze się nie motałam.
Dla mnie Nati była za cienka, za miękka, Leo jest bardzo dobra, więc mam nadzieję że te konopie również. Jestem początkującą chustonoszką, a pomimo to wole te twarde, niezłamane chusty. Aż się boję prać 3 raz moje Leo :)

DonKaczka
16-04-2008, 08:42

kasia_b
16-04-2008, 10:26
rozwaz tez len, bo fajny.

no własnie len - miał być sztywny ;) a moja nówka (eis, 40% lnu) jest całkiem miekka...mam wrażenie że jest cieńsza, bardziej miekka i podatna na układanie od girasola (skosnokrzyzowego)- który w tej chwili jest nagrubszą i najsztywniejszą chustą u mnie na stanie. Wiąze się przyjemnie i jakbym miała wybierać z tego ca mam to to indio chyba na pierwszym miejscu jest - tak że polecam :)
Donkaczko - Czy wszystkie indio z lnem są takie same jesli chodzi o grubośc i miękkość? czy zależy od modelu?

--
pozdrawiam
kasia
3 mrówki ('99, '01, 05.12.07)

Lucy van Pelt
16-04-2008, 14:52
w takim razie chyba jednak wybiore konopie!

Linda
16-04-2008, 14:55
Ja mam didka indio z lnem, moj synek skonczyl roczek, wazy niecale 9400 gr, w tym didku z lnem nosi nam sie bardzo dobrze.

Lulka
16-04-2008, 15:49
co do miekkosci to ja jestem ZACHWYCONA moim indio flamingo!!
nosilam w nim zaraz jak wyjelam z pudelka, jest mieciutkie i cudownie sie mota
po wypraniu jest jeszcze cudniejsze
bardzo sie ciesze ze kupilismy ptaszysko

Vega
16-04-2008, 19:57
[quote="malenstwo2205":16zktbk6]w takim razie chyba jednak wybiore konopie!

Lucy van Pelt
16-04-2008, 20:48
no raczej wole jak się nic za mną nie wlecze ;)
Czyli chyba jednak 5!

petisu
16-04-2008, 23:49
http://www.thebabywearer.com/forum/show ... p?t=237954 (http://www.thebabywearer.com/forum/showthread.php?t=237954)

To samo pytanie na TBW.

Natalia
22-04-2008, 20:54
No właśnie, ja mam aktualnie na topie dylemat "indiowy". Zamarzył mi się indio do kolekcji. Wcześniej widziałam tylko jedno indio na jednym ze spotkań chustowych i zrobił na mnie wrażenie chyba najgrubszej znanej mi chusty, a w dodatku dość sztywnej, ale taka jest mi właśnie teraz potrzebna, bo dziecko mam dość ciężkie jak na moje gabaryty i krzepę. Pożyczyłam zatem sobie od Olgap indio czarno-białe i mam wrażenie, że to zupełnie inna chusta. Grubość chyba podobna, ale mięciutkie to to, ze szok. Może to kwestia tego składu tkaniny ? Ta od Olgap też mi się podoba, ale nie wiem, co kupić, a chcę kupić nówkę. Gotowam na łamanie.

Które indio będzie zatem najlepsze dla niezbyt silnej mamy dużego dziecka ?
Uczciwie przyznaję, że dopiero zabieram się za poznawanie się z indio, więc być może trzeba mnie odesłać do jakiegos poprzedniego wątku.

Natalia od Nati

petisu
22-04-2008, 22:40
Może z lnem? Dobre na lato i nosi cieżkie dzieci. :)

Natalia
23-04-2008, 17:29
Dzięki Petisu. Na lato mam już kilka chust, więc chusta może być gruba, sztywna, gniotąca, szorstka, nieprzyjemna, byle nosiła jak najlepiej.
Czekam jeszcze na rubinrota od