PDA

Zobacz pełną wersję : Tetra - utrata chłonności?



greentree
16-10-2009, 19:38
Czy jest możliwe by po 1,5 roku używania pieluchy utraciły chłonnośc?

formichiere
16-10-2009, 20:23
Może się zatłuściły trochę. Można w płynie do naczyń pomoczyć i wyprać na duuuuużej temperaturze.

Biedronka
16-10-2009, 20:24
Czy jest możliwe by po 1,5 roku używania pieluchy utraciły chłonnośc?

mozliwe i to bardzo .

poprostu się przezedziły włókna
i zamiast chłonąć ...wszystko ci pzrecieka :rolleyes:
zatłuszczenie tez moze być ...ale nieposądzam cię o nie dbanie o pieluchy ;)

formichiere
16-10-2009, 20:28
To słaba ta dzisiejsza tetra ja używam tetry od teściowej która ma 30 lat mój mąż z siostrą bliźniaczką w nią sikali a po drodze jeszcze kilkoro maluchów i dalej jest spoko.

greentree
16-10-2009, 20:44
Tłuste na pewno nie są, zresztą nawet je gotowałam (choc bieli nie odzyskały). Synek w nich chodził w majteczkach z pojedynczym wkładem przez 10 miesięcy i przewijałam go co ok. 3h, sporadycznie przeciekały. Potem zaczęłam mu dawac wkład podwójny i tak do ponad 1,5 roku i też sprawdzały się dobrze. Teraz mam noworodka 3 tyg i od paru dni i majteczki z pojedynczym wkładem przeciekają po 1-2 godzinach, a na pewno nie jest to wina nieszczelności (które przy synku też były początkowo) bo pielucha w środku jest "całkiem mokra". Z podwójnym wkładem (cel: na noc) trzymają ok. 4h. Przez chwilę myślałam, że może córeczka bardzo dużo sika, ale pomyślałam że może właśnie się ta tetra zużyła i chyba to strzał w 10 :)

Przy okazji poproszę was o rady w kwestii jakiejś alternatywy dla tetry, przerasta mnie czytanie wszystkiego, zwłaszcza, że pieluch wielorazowych jest teraz multum rodzajów. Majteczek mam dużo więc potrzebny mi tylko wkład. Ważne aby można go było prac w 50 st. i wirowac, no i żeby nie był z najwyższej półki cenowej...

formichiere
16-10-2009, 21:38
Przy okazji poproszę was o rady w kwestii jakiejś alternatywy dla tetry, przerasta mnie czytanie wszystkiego, zwłaszcza, że pieluch wielorazowych jest teraz multum rodzajów. Majteczek mam dużo więc potrzebny mi tylko wkład. Ważne aby można go było prac w 50 st. i wirowac, no i żeby nie był z najwyższej półki cenowej...
to może prefoldy bambino mio lub inne (używałam tylko tych więc nie wiem jak inne) lub bambusowych pieluszek do składania.

wanderluster
17-10-2009, 12:59
Nam i chyba połowie forum sprawdzały się małe białe ręczniki frotte z ikei. Sprzedają je bodaj za 1,50 zł za sztukę.
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20075966