PDA

Zobacz pełną wersję : Pranie Indio silk.



petisu
13-04-2008, 21:37
Wszystkie posiadaczki oraz przyszłe posiadaczki proszę o zwrócenie uwagi na sposób prania. Zalecane jest pranie bez wirowania, a jeśli z wirowaniem to na najdelikatniejszym cyklu, takim a'la "pranie ręczne".
Silki skracają się najbardziej ze wszystkich chust, ale mają odpowiedni zapas.

Ja swojego nie prałam i jeszcze jakiś czas nie zamierzam, bo ję się, ze mi się zrobi za miękki. ;)

ktosia
13-04-2008, 21:58
Dzieki za temat- rady sie przydadza... bo wlasnie zaczelam sie zastanawiac jak sie z tym cudem obchodzic :D
Problem tylko w tym ze za bardzo nie mam jak powiesic mokrej, cieknacej chusty, a skolej u mnie w pralce nie da sie regulowac wirowania. moge conajwyzej wirowac krocej...typu z 10sec na 800obrotow (bo tyle mam), tylko czy to tez nie bedzie zle :roll:

Vega
13-04-2008, 22:09
Ktosia, za duże obroty - wyjmij bez wirowania, odciśnij co się da w rękach, potem możesz zawinąć w duży ręcznik i skręcić - wyjdzie dużo wody i wtedy rozwiesisz :)

natala
14-04-2008, 13:31
wlasnie mam w planach nastawienie pralki na pranie reczne, wylaczenie wirowania i sprawdzenie, czy przy takich ustawieniach nie wlaczy sie czasem wirowanie miedzy praniem a plukaniami, albo miedzy plukaniami... bo by mnie chyba trafilo, jakby sie cos stalo z takim cudenkiem :twisted:

ktosia
16-04-2008, 22:48
Poki co zamotalam jeszcze raz corcie, zawinelam w warkocza i boje sie wlozyc do pralki (to taki .... zlom nieobliczany jest :roll: )

A co z prasowaniem?

mularka
06-05-2008, 10:04
Witam
Właśnie ostatnio miałam dylemat jak wyprać moja Nati Colorado. Zdecydowałam się ją włożyć do pralki, poniewaz nie mam wanny i nie bardzo wiedziałąm jak ja wyprać ręcznie. Nastawiłam na program prania wełny w 30 stopniach i odwirowałam w 600 obrotach. Udało się :-) Moja Nati w niezmienionej długości i szerokości jest czysta i pachnąca.
Pozdrawiam serdecznie
Mularka
www.paklanek.moblog.pl (http://www.paklanek.moblog.pl)

Agnen
06-05-2008, 10:12
Mularka, nati jako że nie ma w sobie jedwabiu (wełny ani innych dziwnych domieszek), możesz spokojnie prać normalnie, wirować i wszystkie inne takie. 8))

polaquinha
06-05-2008, 10:38
regularne chusty lubią być troszke pomietolone od czasu do czasu :lol:

a swoja droga ciekawe jak prać to Indio z kszmirem? Tak z ciekawości pytam, bo ja najczęsciej wszystkie wełniane rzeczy wykańczam na śmierć :roll:

petisu
06-05-2008, 11:58
Ręcznie albo na delikatnym programie. Przede wszystkim w chłodnej wodzie.

Chociaż ja Luśkowe kaszmirowe sweterki piorę jak poparnie i ciągle żyją..... :roll:

alhana
10-05-2008, 22:10
millefiori z jedwabiem tez tak prac??

DonKaczka
10-05-2008, 22:42
welny nie wirowac wcale, nawet wolny program powoduje lekkie mechacenie
jedwab znosi dobrze pralkowe pranie, czy to indio czy millefiori :)

jedwab prasowac mozna, tylko bez pary, welnie to bez roznicy
aha i zle na jedwab dzialaja perfumy itp, trzymac z daleka

natala
10-05-2008, 22:43
millefiori z jedwabiem tez tak prac??

tez. jedwab sie kurczy jak woda jest za ciepla, podobno bardzo (ja tam wole nie sprawdzac jak bardzo, szczerze mowiac :wink:). i bez wirowania.

kajkasz1
10-05-2008, 22:45
Dżizas, Donkaczka, jak to dobrze, że żyjesz. Bo myślałam, że Cię budowa przygniotła (sama się boję, bo wbijamy właśnie pierwszą łopatę w ziemię). Brakowało nam Ciebie. Miło, że jesteś.

alhana
10-05-2008, 22:54
wolalam sie upewnic ze nie ma jeszcze innej metody na pranie:)
Dziekuje:)