PDA

Zobacz pełną wersję : Storchenkinder, Wolwikkelamsterdam, amsterdam, otulacz wełniany



atelka
14-10-2009, 18:02
bardzo prosze o opinie posiadaczek :)

mamru
15-10-2009, 00:23
Świetny! I bardzo go lubię! No i też ma fajną cenę w porównaniu do wełny iv, a różnią się tylko tym, że imse vimse ma falbanki przy nóżkach a woolwikkel nie, ale to w niczym nie przeszkadza. Większe rozmiary rownież prócz rzepów mają dodatkowe napki.

atelka
15-10-2009, 08:15
dzięki bo właśnie zamierzałam wypróbowac wełniaka IV i wolwikela

Aloha
15-10-2009, 09:06
Ostatnio mam wrażenie, że tylko o wełnie na forum piszę, więc co by się nie powtarzać przyklejam swoje wrażenia z innego wątku :lol::

(...) trzyma bardzo solidnie. Zakładam, i na wyjścia, i na noc. I jak dla mnie nocą, kiedy pielucha jest zupełnie przemoczona - otulacz trzyma lepiej niż pULowy. Owszem - po zdjęciu on jest wilgotny od środka i muszę go potem powietrzyć .. ale na zewnątrz nic nie wycieka.

Nadaje się i do formowanek i do tetry ...

atelka
15-10-2009, 09:23
thx Aloha :)
ja tez ciagle tylko wełna i wełna i bambus i bambus ;)

Aloha
15-10-2009, 09:26
muszą coś innego równie fajnego wymyślić, to temat zmienimy :lol::lol:

Em
27-03-2010, 18:39
Aloha, jak często go pierzesz?

Aloha
28-03-2010, 13:31
zazwyczaj raz w tygodniu, ale zdarza mi się też rzadziej. Oceniam organoleptycznie czy otulacz wymaga prania. Wełna ma to do siebie, że nie chłonie zapachów, dlatego nie trzeba prać tak często jak inne otulacze.
I schnie szybko ... w ciągu nocy wysycha :)

Guest
28-03-2010, 13:59
a gdzie go można zanabyć?

już wiem na ekobaby

bianka2009
28-03-2010, 16:10
Czy one są z wełny merynosów?

ewinka
28-03-2010, 21:38
Aloha (i inne mamy), a jak to jest z rozmiarówką? Słyszałam, że często trzeba zmieniać.

mamru
28-03-2010, 21:45
Aloha (i inne mamy), a jak to jest z rozmiarówką? Słyszałam, że często trzeba zmieniać.
ewinko, tutaj o rozmiarówce wolwikkela: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?15628-rozmiar-wolwikkel&highlight=rozmiar+wolwikkel

Bianko, cytuję za ekobaby:
"Otulacz z wełny filcowej, zapinany na rzep, 100% wełna naturalna, można prać w pralce w temp. do 30°"

bianka2009
29-03-2010, 07:37
Czyli nie jest z wełny merynosów tylko zwykłej wełny naturalnej.

ewinka
29-03-2010, 07:46
ewinko, tutaj o rozmiarówce wolwikkela: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?15628-rozmiar-wolwikkel&highlight=rozmiar+wolwikkel

Bianko, cytuję za ekobaby:
"Otulacz z wełny filcowej, zapinany na rzep, 100% wełna naturalna, można prać w pralce w temp. do 30°"

Czyli jednak trzeba często zmieniać.
A skoro to wełna naturalna, to czy może uczulać? I czy ona jest miła w dotytku?

Aloha
29-03-2010, 10:37
Ewinko, ta wełna nie jest drapiąca. Natomiast co do rozmiarówki jest faktycznie wąska. Ja akurat jak kupowałam to młody miał prawie rok, od tego czasu się już tylko na długość praktycznie wyciąga (syn, nie otulacz :D), więc od pół roku mam ten sam otulacz i na razie jest ok. Ale przy mniejszych dzieciach to na pewno inaczej wygląda.

Em
02-04-2010, 17:50
No dobra, doszedł. Mam takie pytanie... jak go pierzecie? samego? mam go wrzucić do pustej pralki?

ewinka
02-04-2010, 21:30
No dobra, doszedł. Mam takie pytanie... jak go pierzecie? samego? mam go wrzucić do pustej pralki?
możesz, ale IMO nie warto, więc ręcznie, w ciepłej wodzie, z szamponem do wełny lub plynem do tkanin delikatnych - gdzieś czytałam, że można w mydle marsylskim - czasem prałam w nim szorty.

Em
16-04-2010, 13:20
Zakochałam się w otulaczach wełnianych :) świetny jest ten otulacz!

sunDay
27-06-2011, 08:34
Witam :)
Rozważam zakup Amsterdama ;) Mam więc ogromną prośbę - czy któras z posiadaczek mogłaby zamieścić zdjęcie dziecka w tym otulaczu (najlepiej z tetrą)? :help: Będę bardzo wdzięczna :kiss:

s0nata
27-06-2011, 08:50
ja mam amsterdama, ale jeszcze za duży, więc nie umieszczę foty, ale Ania z Ekobaby pisze na stronie sklepu tak: "Ważne: Wykończenia w okolicy nóżek zostały tak opracowane, że nie uciskają ud dziecka. Wolwikkel należy więc stosować z pieluszkami dobrze dopasowanymi i zabezpieczającymi przed wypływaniem kupki. Wspaniale sprawdza się w kombinacji praktycznie z każdą pieluszką. W przypadku pieluszek leżących luźno polecam stosowanie otulaczy z mikrowłókien i polaru."

sunDay
27-06-2011, 13:56
Nam wypłynięcie kupki raczej nie grozi, bo od ładnych kilku miesięcy wszystkie lądują w nocniku ;) Chodzi mi raczej o to jak zgrabny jest ten otulacz i na ile wygodny dla chodzącego dziecka :) No i jak trzyma tetrę.

lubawa
30-06-2011, 21:30
Miałam wolwikkel 0 i 1, właśnie wyrastamy z jedynki. N sporo się rusza i zdarzyło się, że obtarła sobie udko rzepem, ale to pewnie dlatego, że to już wagowo ostatnie chwile otulacza. Trochę ciężko zakłada się wkład + otulacz małej uciekinierce, ale po wełence nic się nie przesuwa, także tetra też powinna się trzymać. Fajne wykończenie przy nóżkach, nic nie uciska.

jugra
30-05-2014, 22:21
Baaardzo stary temat, ale podniosę bo szukam podpowiedzi z rozmiarówką.
Na chłopca 5 miesięcy, ok 70cm i jakieś 7,5kg kupić 2?
Głównie do formowanek potrzebny, chociaż popróbujemy pewnie też z tetrą itp.
Wolałabym żeby był trochę za duży niż za mały i żeby szybko nam z niego mały nie wyrósł.
Pomoże ktoś?