PDA

Zobacz pełną wersję : Uprzejmie prosze o POMOC!!!!



Nike
11-04-2008, 12:39
Tydzień temu wpadłam na pomysl, że CHCĘ i MUSZĘ mieć chustę, bo syn na wozek zaczyna reagować płaczem, a jako samotna ( mąż jest tylko na weekendy) mama nie zawsze mogę wszystko pozałatwiać taskając wózek przed sobą.


Mam 3 miesięcznego synka ( waga 6,5kg) i niestety brak czasu na net. Trochę ( w miarę możliwości) poczytałam na Waszym forum o chustach no i zakochałam się i nie wyobrażam sobie życia bez chusty. I tu pojawia się problem. Nie miałam pojęcia, że jest tyle rodzai i długości chust. Prosze Was o pomoc, chcę kupić na dniach chustę a nie chcę wtopić pieniędzy poprzez zły wybór.

Ja mam wzrost 1,72 - wagowo około 70 - w czasie karmienia nie sądze by zeszła w dół. Mąż ( w czasie wakacji chciałabym by tez ponosił - ale głównie dla mnie ma być dobra), ma wzrost 1,80.

Z tego co przeczytałam polecacie chustę firmy Didymos. Później piszecie jakieś nazwy - chyba kolorów?! Czy możecie oświecić laika i kompletnego amatora chust gdzie może kupić ( widziałam tylko na allegro), gdzie mozna obejrzeć kolory chust no i najważniejsze jaką długość kupić. Nową czy uzywana?!

W moim mieście nie ma żadnego sklepu ani tymbardziej spotkań chustowych, raczej będę pierwszą osobą noszącą tak dziecko.


Z góry dziękuję BARDZO za wszelkie przydatne informacje i nieocenioną pomoc.

Nike
11-04-2008, 12:43
aaa jeszcze jakieś grubości? bo z tego co piszecie są na lato inne i na zimę inne. Pewnie najlepiej by było kupić kilka, ale na początek chciałabym jakąś uniwersalną - na wiosnę/lato

ithilhin
11-04-2008, 13:13
moja rada: wybierz cene i kolor. dlugosc okolo 4,60 spokojnie Wam wystarczy.
nazime czy lato mozna zmienic wiazanie :-) niekoniecznie chuste.

Didymos to nazwa marki (firmy).

tu masz wypiske gdzie cos jest dostepne

Amazonas - bujane.pl, chusty.com.pl
Babylonia - chusty.com.pl
Bebina - chusty.com.pl
Didymos - chustomania.pl; gugu-gaga.pl, chusty.com.pl
Ellaroo - zamotana.pl,
Girasol - girasol.pl
Hoppediz - chustomania.pl
Lana - chusty.com.pl
Lilibulle - ekodzieciak.pl
MaM - chusty.com.pl
Merry Carry - chusty.com.pl
Nati - sling.com.pl; ekodzieciak.pl
Storchenwiege - ekodzieciak.pl; gugu-gaga.pl; storchenwiege.pl
Vatanai - zamotana.pl,
Bebelulu Rapalu - bebelulu.pl

jak cos pokrecilam to poprawcie

irla
11-04-2008, 13:22
Info o kolorach Didymosa - www.didymos.de (http://www.didymos.de) zakładka Das TRAGETUCH i potem zakładka - Modelle und Preise.

Najpierw usiadź, poogladaj sobie zdjęcia i sie zastanów jaki kolor chcesz - jednobarwną, czy kolorową, pasiastą itd.

Ja bym zaczęła od uzywanej chusty - taniej, chusta juz zwykle ma swoją miękkość, czasem tutaj na forum albo na Kawałku szmaty (www.nosimy.prv.pl (http://www.nosimy.prv.pl)) - znajdziesz to co chcesz, a jak nie zawsze można się ogłaszać, że szukasz :)

Powodzenia w wyborze - fajna choc nie prosta sprawa.

Nike
11-04-2008, 13:55
o taka mi się podoba - tylko nie wiem czy odpowiednia, bo są jakieś żakardowe?! czym to się różni?

http://www.didymos.de/bilder/muster/situ/461.jpg


za głupie pytania przepraszam - wybaczcie

majeczka190088
12-04-2008, 19:25
ja też potrzebuje pomocy przy wyborze maja urodziła się 4 4 08 nie wiem czy to pomorze jestem spod gdańska, może ktoś mi pomorze?

Jasnie Pani :)
12-04-2008, 19:29
Nike jak ci sie te elipsy didka podobaja, to bierz rozmiar 6 i sie nie zastanawiaj :wink: Nie rozczarujesz sie :lol:

petisu
12-04-2008, 19:37
:)

mart
12-04-2008, 19:38
mam czarne elipsy - chusta jest świetna i dość cienka, co w lato na pewno pomoże a nie zaszkodzi. łatwo się zamotać, co na początku przy nauce jest bardzo wygodne.

wg mnie nie nosi tak jak leo, indio czy pasiaste storcze ale zanim Ci dzieć urośnie to zdążysz sobie wymienić/dokupić coś na dodatkowe kilogramy.

Nike
12-04-2008, 21:32
widziałam dziś i dotykałam chusty nawet się obwiązalam - w koalę?! Mój synek uśmiechnięty, więc chyba zaakceptował.

Zmieniłam typy chcę kolor rubinrot tylko nie wiem czy indio czy nino - generalnie nie wiem czym one się różnią?!


DZIĘKUJĘ za cenne odpowiedzi - to miłe, że odpowiedziałyście na mój apel

petisu
12-04-2008, 21:41
To był kangur.
Myślę, żę na lato lepsze nino. Nie mam doświadczenia z Indio rubinrotem, ale chyba grubszy od nino. Niech mnie ktoś poprawi jeśli zmyślam!

mart
12-04-2008, 21:58
rubinrota mam, nino rot testowałam kilka dni - nie ma porównania wg mnie w komforcie noszenia - indio wygrywa w blokach.

a dziś jak motałam plecak z rubinrota kolega skomentował: no i widzisz madzia, mama cię będzie zawijać w ten długi ręcznik..... 8))

Vega
12-04-2008, 22:05
Indio rubinrot to ... indio - a nino to żakard :) - ma lewą i prawą stronę jakby.

Indio ma fajniejszy kolor jak dla mnie.

Nike
12-04-2008, 22:20
To był kangur.


cos mi właśnie świtało, że jakieś zwierzę austrialijskie:)

no ok, a co bardziej przewiewne? i jeszcze zakochałam się w Jim, ale czy to nie za ciemne na lato?

ale mnie wciągnęło :)

petisu
13-04-2008, 00:06
Mogę zamówic te preferowane, to sobie obejrzysz na żywca i zdecydujesz.
Narazie cwicz, mam nadzieję, zę Lisa nie za krótka, ja jej głównie do plecaczka używałam. :)

Nike
13-04-2008, 10:05
Mogę zamówic te preferowane, to sobie obejrzysz na żywca i zdecydujesz.
Narazie cwicz, mam nadzieję, zę Lisa nie za krótka, ja jej głównie do plecaczka używałam. :)

ok to zamów, zamów - 2 rubinroty i jim'a. A ja czekam z niecierpliwością

i prostuje mojego pierwszego posta - jednak w mojej miejsowości sa chustowe Mamy :)

petisu
13-04-2008, 11:52
Nawet kilka. ;)